marjan.azizollahi

مرجان عزیزاللهی

طراح ارشد تجربه و رابط کاربری

5 دنبال شونده

7 دنبال کننده

درباره مرجان عزیزاللهی

دیزاین یه مسیره، نه یه قله! یادمون باشه در دیزاین هیچ چیز قطعی نیست! عمیق نگاه و ساده فکر کنیم! پیوسته قدم برداریم و ناامید نشیم، همیشه یک نقطه‌ی بهتر برای رسیدن وجود داره :)

وبلاگ

13

بلاگ ها

ریز تعاملات (Microinteraction) چیست؟

میکرواینتراکشن (Microinteraction) یا ریزتعاملات چی هستن؟ کاربردشون چیه و کجا استفاده میشن؟ و چرا مهم هستن؟ در این مقاله به این سوالات پاسخ میدیم و مثال هایی رو باهم بررسی می کنیم.

3 days ago

UI/UX

29

2
طراحی متقاعد کننده یا (Persuasive design) چیست؟

طراحی متقاعد کننده، حوزه ای از تمرین طراحیه که روی تأثیر رفتار انسان به وسیله ی ویژگی های محصول یا خدمات متمرکزه. طراحان هم تمایل دارن از این حوزه، توی هر زمینه ای که نیازمند مشارکت طولانی مدت گروه هدف با تشویق مداومه، استفاده کنن.

a month ago

UI/UX

91

6
قوانین UX به زبان ساده - قانون Von Restorff Effect

امروز با شما هستم با هشتمین قانون UX، با نام (اثر فون رستورف) Von Restorff Effect. مطمئنا تا به امروز، ما، هم به عنوان کاربر و هم به عنوان طراح تجربه ی کاربری، خیلی با این اثر سروکار داشتیم.

2 months ago

UI/UX

165

6
قوانین UX به زبان ساده - قانون Aesthitec-Usability Effect

توی این مقاله قراره یکی دیگه از قانون های UX رو با نام Aesthitec-Usability Effect (اثر زیبایی شناختی بر کاربردپذیری)، رو باهم بررسی کنیم.

2 months ago

UI/UX

116

5
Game یا Play؟ چرا Gamification؟

این که چه زمان، چطور و در چه لایه ای از کسب و کار از Gamification (گیمیفیکیشن) استفاده کنیم نیازمند تخصص هست. تلاشم اینه تا توی یه سری مقاله، با کاربرد Gamification آشنا بشیم.

2 months ago

UI/UX

179

10
پنج اصل طراحی بصری و UX

در این مقاله قصد دارم پنج اصل طراحی بصری رو در طراحی تجربه ی کاربری (UX) بررسی کنم. وقتی به یه تصویر بصری نگاه می کنیم، معمولاً بلافاصله می تونیم بگیم که جذابه یا نه، با این حال، تعداد کمی از ما می تونیم دلیل جذابیت چیدمان رو از نظر بصری بیان کنیم.

2 months ago

UI/UX

165

10
بهترین روش برای تعامل های خرد (Microinteractions)

تعامل های خرد، لحظات ظریف متمرکز بر انجام یه کار واحد هستن. تقریباً تمام محصولات اطراف ما (اعم از فیزیکی و دیجیتالی) با ریز تعامل ها پر شده اند. در این مقاله چند نمونه برایتان شرح داده ام

3 months ago

UI/UX

124

7
قوانین UX به زبان ساده - قانون Peak End Rule یا اوج - پایان

من اینجام با ششمین قانون از کتاب قوانین یواکسِ آقای جان یابلونسکی (Jon Yablonski) عزیز، با نام Peak-End Rule.

4 months ago

UI/UX

241

7
قوانین UX به زبان ساده- قانون پاستل

قانون پاستل در یه جمله اینطوری تعریف میشه: ‌‌« در کاری که انجام می دهید محافظه کار باشید، در آنچه از دیگران می پذیرید لیبرال (آزادی خواه) باشید.»

5 months ago

UI/UX

347

9
قوانین UX به زبان ساده- قانون میلر

چهارمین قانون تجربه کاربری به اسم قانون میلر از کتاب Laws of UX از آقای جان یابلونسکی(Jon Yablonski) گرانقدر.فرایند تقسیم چیزهای پیچیده به گروه ها رو Chunking می گیم. و این همون چیزیه که میلر خدابیامرز توی قرن گذشته در موردش صحبت و قانونش رو منتشر کرده!

5 months ago

UI/UX

420

9

علاقه مندی ها

اگر login نکردی برامون ایمیلت رو بنویس: