Sokan Academy

آموزش جامع تست کاربردپذیری

در این آموزش کامل، هر چیزی که برای اجرای تست کاربردپذیری، به منظور ایجاد تجربه‌های کاربری بهتر نیاز دارید، در اختیارتان گذاشته شده تا بتوانید محصول‌تان را با کاربرهای واقعی ارزیابی کنید.

آموزش جامع تست کاربردپذیری
3:30 ساعتآموزشمتنی
339 هزار

در پایان این دوره می‌توانید


  • به مفاهیم مبتدی تا پیشرفته و انواع تست کاربردپذیری مسلط شوید.
  • طرح تست‌های کاربردپذیری را تهیه کنید.
  • مهارت نحوه‌ی پرسش‌گری و طرح سوالات را می‌آموزید.
  • تست کاربردپذیری مناسب را، بر اساس نیازها و منابع خود انتخاب کنید.
  • نتایج به دست آمده از تست کاربردپذیری را تجزیه و تحلیل کنید
  • گزارش نتایج تست کاربردپذیری را تهیه کنید

معرفی


آیا می‌دانید از وب‌سایت یا محصولتان به طور موثر استفاده می‌شود یا نه؟ آیا کاربران اقداماتی را که شما برای محصولتان در نظر دارید، انجام می‌دهند و یا ناامید می‌شوند و محصول شما را ترک می‌کنند؟ برای آگاهی از اینکه محصولی که طراحی کردید چقدر انتظارات و نیاز  کاربران را برآورده می‌کند نیازست تا یک سری تست و کارگاه برگزار کنید. مهم‌ترین متد در این مطالعات، تست کاربردپذیری یا Usability testing است.

تست کاربردپذیری یک فرایند تکراری برای کمک به شما در توسعه‌ی بهترین محصول است. تست کاربردپذیری با کشف مشکلات و نقاط درد کاربران و همینطور کشف فرصت‌هایی که برای رشد محصول وجود دارد و از آن غافل مانده‌ایم، به توسعه‌ و بهبود محصول کمک می‌کند.

دنیای تست کاربردپذیری، دنیایی غنی از روش‌ها و مدل‌های گوناگون است که به شما این امکان را می‌دهد تا با توجه به منابع و بودجه‌ی در دسترس‌تان، مطالعات کاربردپذیری را انجام دهید.

در این آموزش، شما با مفاهیم و دنیای تست کاربردپذیری آشنا می‌شوید، و در یک پروژه یاد می‌گیرید چطور یک طرح تست کاربردپذیری بنویسید، چطور سوال بپرسید تا نتایج درستی به دست بیاورید، چطور نتایج به دست آمده را تجزیه و تحلیل کنید و در نهایت گزارش تهیه کنید. امیدوارم این دوره برای شما کارآمد، مفید و هیجان‌انگیز باشد. 

این دوره‌ی مناسب شمایی‌ست که:

  • به تازگی وارد دنیای طراحی تجربه‌ی کاربری شده‌اید یا علاقه‌مند به این حوزه هستید.
  • تجربه‌ی انجام تست کاربردپذیری را ندارید، زمان ندارید و برای انجام تسک‌هایتان نیاز به آموزشی واضح و کاربردی دارید.
  • طراح نیستید اما در دنیای طراحی محصول فعالیت می‌کنید و دوست دارید محصولتان را بهبود دهید و تجربه‌ای لذت‌بخش را برای کاربرانتان بسازید.
  • نیاز دارید نتایج به دست آمده از تست کاربردپذیری را به صورت کاربردی تجزیه و تحلیل کنید.

سرفصل‌ها


11 سرفصل | 99 قسمت

مدرس‌ها


گواهینامه سکان آکادمی


شما پس از تکمیل دوره و قبولی در آزمون پایانی، مدرک اختصاصی سکان آکادمی برای دوره "آموزش جامع تست کاربردپذیری" را بدست می‌آورید.

گواهی‌نامه‌ی آموزشی

گواهی‌نامه‌ی آموزشی

Sokan Academy
Course Completion Certificate
Usability Testing In User Experience
Skills: Mastering Usability Testing Concepts , Creating Usability Testing Plans , Writing Usability Testing Scripts , Professional Implementation of Usability Testing , Analyzing and Reporting Usability Test Results
گواهینامه معتبر به دو زبان فارسی و انگلیسی

سوالات متداول


این دوره برای افراد علاقه‌مند تا پیشرفته مناسب است چون بایدها و نبایدهای تست کاربردپذیری را پوشش می‌دهد و همچنین به نکات ظریف و دقیقی می‌پردازد که با به کارگیری آن‌ها می‌توانید تست کاربردپذیری را هرچه بهتر و با کیفیت‌تر برگزار کنید.

شما می‌توانید سوالات احتمالی خود را از طریق بخش دیدگاه‌ها با مدرس مطرح کنید.

قطعا برگزاری تست کاربردپذیری نیاز به آشنایی با دنیای طراحی محصول دارد اما، این دوره تمامی مفاهیم موردنیاز و پایه را پوشش می‌دهد.

با توجه به نظرسنجی برگزار شده و تجربه‌ی دانشجویان طراحی محصول، تصمیم گرفتیم این محتوای آموزشی به صورت متنی ارائه شود تا تجربه‌ی بهتری را برای شما بسازیم.

آخرین گفت‌و‌گو‌های دوره


کاربر میهمان

شما به عنوان کاربر میهمان در سایت سکان آکادمی حضور دارید لطفاً برای ارسال دیدگاه ابتدا وارد حساب خود شوید.

آموزش جامع تست کاربردپذیری-colorful

آموزش جامع تست کاربردپذیری

3:30 ساعتآموزشمتنی
گواهینامه معتبر
339 هزار
sokan-academy-footer-logo
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به سکان آکادمی می باشد.