بهترین پستهای سکان آکادمی به انتخاب سردبیر

دسته بندی
نویسنده
مرتب سازی

سیستم های توصیه گر مبتنی بر دانش، نسل جدیدی از سیستم های توصیه گر هستند که مبتنی بر دانش موجود در رابطه با کاربران و آیتم ها هستند. چنین سیستم هایی، پیشنهادهای خود را بر پایه ی تفسیر و استنباط خود از سلیقه ها و نیازهای کاربر ارائه می دهند و از دیدگاه تئوری نسبت به سایر روش ها از دقت و کیفیت بیشتری برخوردار هستند.

در این قسمت می خواهیم از قصد چندین کوئری اجرا کنیم. با انجام این کار می توانیم هر کوئری را به صورت ساده و ایزوله بنویسیم تا در بهینه ترین حالت ممکن اجرا شوند.

این روز ها همه طراح ها به دنبال این هستن که محصول مورد نظرشون رو بهبود بدن و از نظر زیبایی بصری خودشون رو از بقیه محصول ها متمایز کنن. اگه نگاهی بیاندازیم، راه حل های بسیار زیادی برای به ثمر رسوندن این مسئله وجود دارن که یکی از اون ها، استفاده از Illustration هاست.

در این قسمت با مفاهیم پایه ای مربوط به ارسال و دریافت push notification بیشتر آشنا می شویم و از پشت پرده ی تکنولوژی های مورد استفاده خبر دار می شویم.

وقتی وارد دنیای دوست داشتنی طراحی شدم، یکی از دغدغه هام این بود که یادگیری رو از کجا باید شروع کنم؟ اصلا راهی که میرم درسته؟

رهبر بودن یک ویژگی است که در هرکسی می‌تواند ظهور کند. فرقی نمی‌کند شما یک دستیار اداری باشید یا یک نیروی اجرایی یا یک توسعه دهنده‌ی نرم افزار. شما توانایی این را دارید که برای اطرافیان خود الهام بخش باشید

این تصور بسیار رایج است که برنامه نویس ها عاشق شغل خود هستند. اگر یک نفر بگوید که فقط از راه برنامه نویسی پول در می آورد، ممکن است حتی او را کتک بزنند به این جرم که امکان ندارد برنامه نویس بدون عشق کار کند. اما حقیقت این نیست.

امروزه برای جمع آوری داده و کمک به تصمیم گیری بهتر، کراول کردن یک صفحه ی وب و استخراج اطلاعات مورد نیاز بسیار مورد توجه قرار گرفته. در این مقاله یک کراولر ساده توسط Scrapy یکی از پکیج های معروف پایتون را به صورت عملی پیاده سازی می کنیم.

در مسائلی که ما اطلاعات خوبی از کاربر (مثل سن، جنسیت، شغل و ...) داریم اما در مورد آیتم ها دچار کمبود اطلاعات هستیم یا به دست آوردن ویژگی های آیتم ها دشوار است سیستم های توصیه گر فیلتر مشارکتی بسیار مناسب اند. دراین روش براساس شباهت رفتاری و عملکردی کاربرانی که در گذشته الگوی رفتاری مشابهی با کاربر فعلی داشته اند، پیشنهادها ارائه می شود.

طراحی متقاعد کننده، حوزه ای از تمرین طراحیه که روی تأثیر رفتار انسان به وسیله ی ویژگی های محصول یا خدمات متمرکزه. طراحان هم تمایل دارن از این حوزه، توی هر زمینه ای که نیازمند مشارکت طولانی مدت گروه هدف با تشویق مداومه، استفاده کنن.

دسته بندی
نویسنده
مرتب سازی
اگر login نکردی برامون ایمیلت رو بنویس: