دسته بندی
نویسنده
مرتب سازی

ذخیره و بازیابی اطلاعات بخش جدا ناپذیری در نرم افزارهای امروزی است. در بسیاری از مواقع، ذخیره کردن اطلاعات و استفاده از آن ها در آینده امری ضروریست. چه این اطلاعات، اطلاعات کاربری در یک forum و چه لیست محصولات یک فروشگاه باشد.

من اینجام با ششمین قانون از کتاب قوانین یواکسِ آقای جان یابلونسکی (Jon Yablonski) عزیز، با نام Peak-End Rule.

یک برنامه ساخته شده با استفاده از الکترون دارای دو جزء اصلی است، Main Process و Renderer Process.

این مقاله برداشتی از بخش دوم کتاب ارزشمند The Pragmatic Programmer است که درباب مسئولیت پذیری به جای بهانه تراشی صحبت می کند. برای اولین بار در این کتاب پیشنهاد اردک پلاستیکی به عنوان سنگ صبور برنامه نویسان داده شد که توسط بسیاری از برنامه نویسان جهان مورد استقبال قرار گرفت.

در این مقاله می خواهیم بر اساس چالشی از کارآفرین مشهور، John McAfee با بررسی و تجزیه و تحلیل موقعیت قبلی و موقعیت آینده او، موقعیت فعلی اش را تشخیص دهیم.

اگر با شیوه ی کارکرد npm آشنایی داشته باشید، می دانید که برخی پکیج های npm، به همراه خود دستورهایی را به پروژه اضافه می کنند که می توانید از آنها در خط فرمان استفاده کنید. پکیج electron نیز به این شیوه عمل می کند. با نصب این پکیج در پروژه، می توانید از دستور electron در خط فرمان استفاده کنید.

قانون پاستل در یه جمله اینطوری تعریف میشه: ‌‌« در کاری که انجام می دهید محافظه کار باشید، در آنچه از دیگران می پذیرید لیبرال (آزادی خواه) باشید.»

یکی از مهم ترین نیازمندی هایی که در بستر اینترنت برای آن راه حل ارائه شده، پیام رسانی است. ایمیل یکی از قدیمی ترین تکنولوژی های پیام رسانی است که از حدود دهه 70 میلادی راه اندازی شده است و برای کارکردش از چندین پروتکل مختلف استفاده می شود. در این قسمت می خواهیم نرم افزار های مربوط به آن را که در یک سیستم پیام رسان، نقش دارند را به شما معرفی کنیم.

در این قسمت ابتدا درباره ی روش های ایجاد طرح های رنگی (Color schemes) صحبت خواهیم کرد و در ادامه، الگو های طرح رنگی (تک رنگ، مشابه، مکمل،متضاد - مکمل، سه گانه و دوگانه – مکمل) را توضیح خواهیم داد. در پایان نیز به معرفی ابزارها و وب سایت هایی برای ایجاد پالت های رنگی در پروژه های طراحی می پردازیم.

یکی از مهم ترین نیازمندی هایی که در بستر اینترنت برای آن راه حل ارائه شده، پیام رسانی است. ایمیل یکی از قدیمی ترین تکنولوژی های پیام رسانی است که از حدود دهه 70 میلادی راه اندازی شده است و برای کارکردش از چندین پروتکل مختلف استفاده می شود. در دهه 90 تکنولوژی پیام رسانی آنی IM راه اندازی شد و پروتکل های مختلفی برای آن مثل IRC ایجاد شد. در این مقاله قصد داریم در مورد عملکرد پروتکل متن باز XMPP برای این منظور صحبت کنیم.

دسته بندی
نویسنده
مرتب سازی
اگر login نکردی برامون ایمیلت رو بنویس: