اگر شما هم به برنامه‌نویسی رقابتی علاقه‌مند هستید، در این مقاله معتبر ترین رقابت‌های برنامه‌نویسی و راز پیروزی در این رقابت‌ها را با شما در میان خواهیم گذاشت.

1402/03/13
9 دقیقه

مرتب‌سازی کارت (Card Sorting) یک روش تحقیق کمی کاربران است که عمدتاً توسط طراحان UX و معماران اطلاعات استفاده می‌شود. در این مقاله، این روش تحقیق را به خوبی بررسی می‌کنیم.

1402/03/11
8 دقیقه

فاز اعتبارسنجی (Validate) یکی از روش‌های مورد استفاده در فازهای اسپرینت طراحی در مدیریت محصول است. در این مقاله این فاز و بعضی از روش‌های مورد استفاده در آن را معرفی می‌کنیم.

1402/03/09
6 دقیقه

در این مقاله با مسیر تبدیل شدن به یک توسعه دهنده جاوا اسکریپت در زمینه‌های مختلف آشنا کنیم. تمام تلاش این مقاله این بوده که بتواند همه جانبه و جامع باشد. بنابراین آماده این مسیر باشید.

1402/03/06
8 دقیقه

در این مقاله بررسی می‌کنیم که دقیقا چه آسیب‌هایی افزونه های وردپرس را تهدید می‌کند و بعد از آن با بهترین راه ها برای حفظ امنیت وبسایت های وردپرسی آشنا شوید.


در این مقاله با چیستی و چرایی طراحی درست پایگاه داده و اصولی که کمک می‌کنند یک پایگاه داده خوش ساخت را طراحی کنیم آشنا خواهیم شد.

1402/02/30
10 دقیقه

یکی از قابلیت‌های بسیار کاربردی جاوا اسکریپت، مفهومی به نام object destructuring با هدف استخراج propertyها از آبجکت و تخصیص یک متغیر برای آنهاست. در این مقاله یاد می‌گیریم چطور از این قابلیت استفاده کنیم.

1402/02/24
3 دقیقه

این مقاله مروری بر ORM خواهد داشت، آن را با ابزارهای SQL مقایسه می‌کند و مزایا و معایب این ابزارها را بررسی می‌کند تا بتوانید تصمیم بگیرید که آیا ORM به شما کمک می‌کند یا برعکس، برنامه‌نویسی را برای شما پیچیده‌تر می‌کند.

1402/02/22
7 دقیقه

در وردپرس محبوب‌ترین افزونه‌ها بیشترین میزان سوءاستفاده توسط هکرها را دارند. در این مقاله لیستی از 10 افزونه‌ی محبوب را آورده‌ایم که یا آسیب پذیرند، یا به دلیل پرطرفدار بودن آسیب پذیری‌ها را شناسایی می‌کنند.


توانایی پرسیدن سوالات معنادار، یک مهارت اساسی است که اغلب در جعبه‌ی ابزار یک طراح تجربه‌ی کاربری نادیده گرفته می‌شود. من یک لیست از سوالاتی که هر طراح تجربه‌ی کاربری باید بپرسد را فهرست کرده‌ام که امروز با هم بررسی‌شان می‌کنیم.

1402/02/16
6 دقیقه
دسته بندی
نویسنده
مرتب سازی
online-support-icon