دسته بندی
نویسنده
مرتب سازی
عبدالسلام صالح پور عبدالسلام صالح پور

در مصاحبه هایی که برای موقعیت شغلی توسعه‌دهنده‌ی نرم افزار انجام می‌شود، یکی از سوال‌های رایجی که از مصاحبه‌شونده پرسیده می‌شود این سوال‌ها هستند: "شی گرایی (OOP) چیست؟ آیا با مفاهیم شی گرا آشنایی دارید؟ اصول برنامه نویسی شی گرا را نام ببرید و . . . ". در این مقاله سعی کرده‌ایم به سوال ها پاسخ دهیم.

1401/03/07
حمید اصغری حمید اصغری

حتما تابحال پیش اومده که خواسته باشیم وجود یک property رو در یک object بررسی کنیم. در این مقاله یاد میگیریم چطور این کار رو انجام بدیم.

1401/03/04
نازنین جوادی نازنین جوادی

در مقاله‌ی ششم از مجموعه مقالات مدیریت محصول، بحث طراحی محصول را شروع کردیم و با تفکر طراحی و دو روش IDEO و الماس دوگانه آشنا شدیم. در این مقاله به تفصیل به روش دیگری از تفکر طراحی، یعنی اسپرینت‌های طراحی می‌پردازیم.

1401/03/03
مهدی یحیائی مهدی یحیائی

برنامه نویسی شغلی بسیار کم تحرک است. اگر برنامه نویسان نتوانند کم‌تحرکی خود را جبران کنند، مشکلات و بیماری‌های خاصی به سراغ آن‌ها می‌رود. برای جبران کم تحرکی راه‌های مختلفی وجود دارد که یکی از بهترین آنها، انجام ورزش‌های مناسب است.

1401/03/02
بیتا عباسی بیتا عباسی

یادگیری اصطلاحات فنی و تخصصی، در حوزه‌ای که به تازگی وارد آن شدید می‌تواند بسیاری از چالش‌های احتمالی را کم کند. در بخش اول از این مقاله، با 14 مورد از اصطلاحات UI/UX ای آشنا شدیم. در این بخش به ادامه‌ی این اصطلاحات خواهیم پرداخت.

1401/03/01
فاطمه خانکی

نوشتن کد تمیز و خوانا، یکی از دغدغه‌های توسعه دهندگان می‌باشد. در بخش اول از مقاله‌ی 50 نکته برای کد نویسی تمیز در لاراول، با 25 مورد از نکته‌های جالب برای نوشتن کد تمیز و خوانا، آشنا شدیم. در این بخش 25 نکته‌ی دوم را با شما در میان خواهیم گذاشت.

1401/02/31
مرجان عزیزاللهی مرجان عزیزاللهی

در این مقاله، به جزئیات انجام تست مفهوم محصول، از استخدام شرکت‌کنندگان مناسب تا سناریونویسی، و همچنین اشتباهات رایج تست مفهوم و نحوه‌ی اجتناب از آنها خواهیم پرداخت.

1401/02/25
mahdi azizi mahdi azizi

در این مقاله می‌خواهیم معیارهای کلیدی برای مانیتور کردن ActiveMQ را بررسی کنیم.

1401/02/24
حمید اصغری حمید اصغری

مقایسه مقادیر اصلی (اعداد، رشته‌ها و...) در جاوااسکریپت ساده است. برای این کار می‌توان به راحتی از عملگرهای مقایسه استفاده کرد. اما مقایسه اشیاء (object‌ها) کار دشوارتری است. زیرا اشیاء، دیتای ساختار‌یافته هستند. در این مقاله روش‌هایی برای مقایسه اشیاء با هم را یاد می‌گیریم.

1401/02/21
نازنین جوادی نازنین جوادی

در این مقاله وارد مرحله‌ی طراحی محصول شده و ابعاد آن را بررسی می‌کنیم. در ابتدای آشنایی با مراحل طراحی محصول، خوب است با "تفکر طراحی" آشنا شویم. تفکر طراحی روش یا رویکردی است که به افراد (مانند مدیران محصول یا طراحان محصول) کمک می‌کند تا با در نظر گرفتن طیف وسیعی از نیازهای مشتری، درباره‌ی بعد تجاری محصول فکر کنند.

1401/02/20
دسته بندی
نویسنده
مرتب سازی