بهترین پستهای سکان آکادمی به انتخاب سردبیر

دسته بندی
نویسنده
مرتب سازی

امروزه رقابت در بین تولیدکنندگان اپلیکیشن ها، بخصوص اپلیکیشن های موبایلی بیشتر و بیشتر می شود. گاهی یک اشتباه می تواند باعث عقب ماندن یک شرکت از کورس این رقابت شود. اینجاست که اهمیت نقش یک طراح مشخص می شود. پس در این مقاله با ما همراه باشید تا لیستی از رایج ترین اشتباهات طراحی UI برنامه های تلفن همراه را با هم بررسی کنیم.

در بخش قبل، به بررسی میزبانی مجازی مبتنی بر نام پرداختیم. در این بخش، می خواهیم 2 روش دیگر برای میزبانی چند وب سایت روی یک وب سرور آپاچی را با هم بررسی کنیم.

رنگ ها، نقش خیلی مهمی رو توی زندگی هامون بازی می کنن و بدون اون ها، همه چیز خیلی بی روح و خاکستری می شدن. یک راه جالب و فانتزی برای اینکه ترکیب رنگ های مختلف رو کنار هم ببینیم و تفاوت هاشون رو با هم بسنجیم، استفاده کردن از پالت های رنگی هستش. در این مقاله با ما همراه باشین تا 5 وبسایت ارائه دهنده ی پالت های رنگی رو بهتون معرفی کنیم.

برنامه نویسی یکی از پرطرفدارترین حرفه‌ ها در دنیاست که فرصت‌‌های فراوان یادگیری و کسب درآمد را در اختیار علاقه‌مندان قرار داده است. با این حال، موفقیت در این حرفه نیازمند یادگیری مداوم است و به همین خاطر در این مقاله، ده مورد از بهترین کتاب های برنامه نویسی را که به پیشرفت شما در این مسیر کمک می‌کنند معرفی کرده ایم.

در قسمت قبل از سری مقالات «آموزش ارسال notification در یک سایت»، دو پروژه راه اندازی کردیم تا به وسیله ی آنها فرایند ارسال و دریافت push notification را برررسی کنیم. یک پروژه برای سرور و یک پروژه ی دیگر برای client. در این قسمت پایگاه کدهایی را که ایجاد کرده ایم کامل تر می کنیم.

آپاچی، یک وب سرور رایگان، منبع باز و پرکاربردترین وب سرور در سراسر جهان است. این موضوع نه فقط به دلیل قدرت وب سرور آپاچی، بلکه به خاطر شناخته شدن اجزای متعدد آن با عملکردهای خاص است. یکی از این اجزاها، میزبان مجازی آپاچی است. میزبان مجازی آپاچی، به ما امکان میزبانی چند وب سایت روی یک وب سرور را می دهد.

ساختار داده یک واژه خاص برای مفهوم ذخیره سازی و مدیریت داده ها در علوم کامپیوتر است. این ذخیره سازی به صورتی است که امکان انجام عملیات های مختلف (مثل جستجو) روی داده ها راحت تر و کارآمدتر باشد. در علوم کامپیوتر ساختار داده های مختلفی وجود دارد و کاربرد آن ها بازه وسیعی از این علم را در بر می گیرد.

از دیدگاه دسترسی پذیری، پیکسل‌ها کم کاربردترین واحد اندازه‌گیری هستند. زیرا نمایشگرهای زیادی با اندازه‌های متفاوت هستند که از یک resolution بهره می‌برند، یا نمایشگرهایی با یک اندازه که resolutionهای متفاوتی دارند، در نتیجه هیچ «استاندارد فیزیکی»ای بر پایه‌ی پیکسل وجود ندارد. به این ترتیب، برای منطبق کردن layout با نیاز کاربران، مجبور هستید از بزرگنمایی استفاده کنید (که تصاویر raster را خراب می کند)، در غیر این صورت نمی توانید layoutها را بر اساس نیاز کاربران تعیین کنید.

TF-IDF یک روش آماری است که قصد دارد میزان اهمیت کلمه در یک مستند را محاسبه کند. TF-IDF زیر مجموعه ی پردازش زبان طبیعی است و از آن برای استخراج ویژگی های مستندات متنی استفاده می شود. به طور کلی در این روش تعداد مرتبه هایی که کلمه استفاده شده است شمرده می شود و میزان اهمیت هر کلمه مشخص می شود.

برند‌های بزرگ محصولاتی را در سراسر جهان عرضه می‌کنند که بسیاری از مشتریان بالقوه، تمایل به استفاده از آن‌ها را دارند. اما این موضوع به چه قیمتی رقم می‌خورد؟ آیا عوارض مالی، اجتماعی و همینطور تخریب محیط زیست که در کشورهای در حال توسعه‌ی میزبان تولید برندها رقم می‌خورد، از جانب مشتریان دیده می‌شود؟

دسته بندی
نویسنده
مرتب سازی
اگر login نکردی برامون ایمیلت رو بنویس: