استارتاپ: بی‌مایه فطیره!

خوشبختانه یا متاسفانه، اکوسیستم استارتاپی در ایران روز به روز رونق بیشتری پیدا می‌کند که همین مسأله پیامدهای خاص خود را دارا است؛ از این جهت می‌گوییم خوشبختانه، چرا که ظهور استارتاپ‌های جدید حاکی از خودباوری نسل کنونی -به خصوص نوجوان‌ها- است که این خودباوری ارزش‌های بسیاری برای آیندگان به بار خواهد آورد که از آن جمله می‌توان به کارآفرینی اشاره کرد اما از این جهت می‌گوییم متأسفانه چرا که چیزی بیش از ۹۵ درصد از استارتاپ‌ها، طی سال‌های اولیهٔ تاسیس‌شان در جایی همچون سیلیکون‌ولی محکوم به فنا هستند که باتوجه به شرایطی اقتصادی ایران از یک سو و نبود زیرساخت‌های اکوسیستم استارتاپی از سوی دیگر، چنین درصدی در کشورمان به مراتب بیشتر هم خواهد بود و این در حالی است که بسیاری از مدیران کسب و کارهای نوپا (استارتاپ‌ها) از دلایل چنین نرخ شکست قابل‌توجهی بی‌خبرند! در این مقاله قصد داریم یکسری نکاتی که منجر به موفقیت و شکست استارتاپ‌ها می‌شوند را بازگو کنیم اما همان‌طور که از عنوان این مقاله مشخص است، تمرکز اصلی روی مبحث «سرمایه» است به طوری که از یک سو قصد داریم ببینیم نبود سرمایهٔ کافی برای لانچ یک ایدهٔ استارتاپی چه مشکلاتی برایمان به بار خواهد آورد و از سوی دیگر، به چه شکل می‌توانیم نظر مساعد سرمایه‌گذاران را برای سرمایه‌گذاری روی استارتاپمان جلب کنیم. با سکان آکادمی همراه باشید.بنیانگذاران eBay و LinkedIn بیست میلیون دلار برای حفاظت در برابر هوش مصنوعی اهدا می‌کنند.

رید هافمن، بنیانگذار LinkedIn و پیر امیدیار، بنیانگذار ایرانی-آمریکایی Omidyar Network و موسس شرکت eBay، هر کدام مبلغ 10 میلیون دلار را برای تامین بودجه تحقیقات علمی و توسعه، با هدف اخلاقی نگه داشتن سیستم‌های هوش مصنوعی و جلوگیری از ساخت شدن هوش مصنوعی آسیب رسان به جامعه اهدا کرده‌اند. بنیاد Knight با ۵ میلیون دلار و بنیاد‌های William and Flora Hewlett و Raptor Group نیز هر کدام با مبلغ ۱ میلیون، به اهدا کنندگان ملحق شده تا این ذخیرهٔ ۲۷ میلیون دلاری، توسط آزمایشگاه رسانه‌ای MIT و مرکز برکمن کلاین هاروارد برای بهبود زیرساخت‌های اینترنتی و به طور کلی جامعه استفاده شود. انتظار می‌رود تا این صندوق که The Ethics & Governance of Artificial Intelligence Fund نامگذاری شده، با ملحق شدن سرمایه‌گذاران بیشتر، رشد به مراتب چشمگیرتری داشته باشد.چگونه از سازمان خود در برابر حملات DDoS محافظت کنید؟

شما چگونه از سازمان، شرکت و یا استارتاپ خود در برابر حملات DDoS دفاع می‌کنید؟ آیا در حال مبارزه با حملات DDoS که بر علیه سازمان‌تان انجام می‌شود هستید؟ مطمئن نیستید که چگونه پیش بروید، یا این که در آینده چگونه از این دسته حملات جلوگیری کنید؟ یا شاید فقط می‌خواهید مطمئن شوید که سازمان شما مسیر درستی را برای کم نمودن اثرات حملات آینده انتخاب نموده است! پاسخ به سوالات فوق و بسیاری نکتهٔ‌ دیگر در ارتباط با حملات دیداس چیزی است که در این مقاله قصد داریم مورد بررسی قرار دهیم. با سکان آکادمی همراه باشید.سازندهٔ زبان برنامه‌نویسی Swift اپل، به شرکت خودروسازی تسلا می‌پیوندد!

Chris Lattner که سمت رهبری زبان برنامه‌نویسی سوئیفت را در شرکت اپل بر عهده داشت، طبق پستی که در فروم اختصاصی توسعه‌دهندگان سوئیفت قرار داده، خبر داده که در حال ترک شرکت اپل است! کریس گفته که از رهبری پروژهٔ سوئیفت کناره‌گیری کرده چرا که اواخر این ماه باید شرکت اپل را برای مشارکت در طرح‌های جدید در شرکت دیگری ترک کند. در همین راستا، Ted Kremenek مسئولیت رهبری این پروژه را پس از او بر عهده خواهد داشت. در ادامه با سکان آکادمی همراه باشید تا جزئیات بیشتری در مورد شرکت رقیبی که این نخبهٔ اپل را ربوده است با شما در میان بگذاریم.آیا برنامه‌نویسان و توسعه‌دهندگان باید مدرک دانشگاهی داشته باشند؟

آیا برنامه‌نویسان و توسعه‌دهندگان جهت ورود به بازار کار به مدرک دانشگاهی نیاز دارند؟ یکی از فرضیات نسل‌های قدیمی‌تر این بود که مدرک تحصیلی دانشگاهی بهترین راه برای به حداکثر رساندن احتمال موفقیت‌های شغلی، با حقوق بالا و همچنین در رشتهٔ مورد علاقه‌تان است؛ اما زمانه تغییر کرده است و حالا بیشتر و بیشتر دربارۀ توسعه‌دهندگان موفقی می‌شنویم که هیچ‌وقت مدرک معتبری نگرفته‌اند، یا کسانی که از دانشگاه ترک تحصیل کرده‌اند و در سیلیکون‌ولی کسب و کار بزرگی را رقم زده‌اند! هر روز مقالات مختلفی می‌بینیم که اعتبار دانشگاه و مدارک دانشگاهی را زیر سوال می‌برند، به طوری که به نظر می‌رسد شاید تاریخ مصرف نهادهای دانشگاهی قدیمی گذشته است. برای روشن‌تر شدن این مسئله مثالی می‌زنیم؛ کودکانی که در سنین ابتدایی مشغول یادگیری برنامه‌نویسی، ساخت اپلیکیشن و وبسایت می‌شوند، همان‌طور که رشد می‌کنند، به برنامه‌نویسی به عنوان شغل و حرفهٔ آیندهٔ خود نگاه می‌کنند. آن‌ها اغلب خودآموخته هستند، به طوری که با استفاده از سایت‌هایی همچون گوگل، استک‌ اورفلو و ... به یافتن پاسخ‌ها و منابع آموزشی می‌پردازند و سپس چیزی که نیاز دارند بدانند را یاد می‌گیرند. بنابراین طبیعی است که وقتی این نسل به سن بلوغ می‌رسد، با تعجب از خود می‌پرسد که آیا برای برنامه‌نویس شدن لازم است به دانشگاه بروم؟ در این مقاله قصد داریم ببینیم که برای ورود به حوزه‌ٔ توسعهٔ نرم‌افزار آیا واقعا باید به دانشگاه رفت یا خیر؟ با سکان آکادمی همراه باشید.۴ ویژگی که باید در DNA یک برنامه‌نویس موبایل وجود داشته باشد!

تا به حال از چند اپلیکیشن موبایل استفاده کرده‌اید؟ آیا تاکنون به تعداد اپلیکیشن‌هایی که هر روز ساخته می‌شوند دقت کرده‌اید؟ هر چقدر هم که به روز باشید باز هم از تعداد زیادی از اپلیکیشن‌ها غافل خواهید ماند، چرا که نرخ رشد چشم‌گیری در این زمینه مشاهده می‌شود و روزانه میلیاردها اپلیکیشن در سرار دنیا توسط کاربران دانلود می‌شوند. در همین لحظه که شما مشغول خواندن این مقاله هستید، چندین اپلیکیشن جدید در سراسر دنیا و همین ایران خودمان در حال توسعه هستند؛ اپلیکیشن‌هایی در دسته‌بندی‌های مختلف که در زمینه‌های خود مانند بانکداری، سرگرمی و غیره، بسیار قوی عمل می‌کنند.  این بدان معنا است که پتانسیل و فرصت‌های فراوانی در صنعت اپلیکیشن‌های موبایل وجود دارد. ولی تمام این اپلیکیشن‌ها، آن قدر‌ها هم در بازار موفق نمی‌شوند. بعضی در همان قدم اول رد شده، بعضی به اپ استور راه یافته ولی مورد توجه قرار نمی‌گیرند، در حالی که بعضی تسلط خود را حفظ کرده و از موفقیت خود لذت می‌برند و پول زیادی هم به جیب می‌زنند! سوال اصلی که اینجا مطرح می‌شود این است که چه چیزی برنده و بازنده را از هم جدا می‌کند؟ چه صفاتی در قهرمان‌های این بازار یافت می‌شوند؟ چه ویژگی‌هایی در DNAشان وجود دارد؟ که پاسخ به این سوالات را در این مقاله خواهید یافت. با سکان آکادمی همراه باشید.  API امنیتی گوگل پسورد شما را با Trust Score جایگزین می‌کند

به دنبال افزایش تهدیدات امنیتی و تکرار موضوع از دست رفتن پسوردها و دسترسی به اطلاعات شخصی، گوگل کار بر روی پروژهٔ امنیتی خود به نام Abacus (چرتکه) را شروع کرده است که حاصل آن معرفی Trust API در دستگاه‌های اندرویدی خواهد بود. کار این API محاسبه امتیاز اطمینان (یا همان Trust Score) و استفاده از آن برای دسترسی دادن به کاربر به سرویس‌های مختلف است که این امتیاز با استفاده از الگوی‌های مختلف کاربر محاسبه می شود. برای آشنایی بیشتر با این API، با سکان آکادمی همراه باشید.آشنایی با پدیدۀ باجگیری سایبری و راه‌های مقابله با آن

امروزه تهدیدی جدید سازمان‌ها و شرکت‌ها را تهدید می‌کند؛ تهدیدی که از تاکتیک‌های جدیدی استفاده کرده، به قلب سیستم امنیتی شما نفوذ می‌کند و داده‌های ارزشمندتان را در معرض خطر می‌گذارد و نهایتا مبلغ هنگفتی از جیبتان خالی می‌کند! در این مقاله به معضل باجگیری اینترنتی و راه‌های مقابلۀ شرکت‌ها با آن خواهیم پرداخت. با سکان آکادمی همراه شوید.9 اشتباه متداول کارمندان که امنیت اطلاعات شرکت‌ها را تهدید می‌کند

در دنیای امروز، شرکت‌های مختلف با تهدیدات اینترنتی و سایبری گوناگونی مواجه هستند. وقتی که یک شرکت مورد هک و نفوذ قرار می‌گیرد، اولین برداشت همه این است که حمله از بیرون صورت گرفته است اما حقیقت چیز دیگری است. بعضی از تهدیدات رایج که در حال حاضر وجود دارند در اثر سهل‌انگاری کارمندان خود شرکت و عادت‌های غلط آنان صورت می‌گیرند. خوش‌بختانه این مسائل قابل پیش‌گیری هستند. در این مقاله قصد داریم به 9 عمل اشتباه کارکنان شرکت‌ها و سازمان‌ها که موجب به خطر افتادن امنیت شرکت و درز کردن اطلاعات آن به خارج می‌شود، بپردازیم. با سکان آکادمی همراه باشید.پدری که برای پسرش یک Apple II از کیک زنجبیلی ساخت!

تاکنون خلاقیت آدم‌های زیادی را برای هدایای کریسمس دیده بودیم اما نه دیگر یک Apple II که از کیک زنجبیلی ساخته شده باشد؛ این کیک همراه با کیبورد شکلاتی و یک فلاپی دیسک خوردنی، هدیه‌یی بود که پدری خلاق به پسرش تقدیم کرد!عرضهٔ Clear Linux توسط اینتل: آیا توزیع بزرگ دیگری در رابطه با گیمینگ در راه است؟

به لطف پشتیبانی از Steam در توزیع Clear linux اینتل در آینده، قرار است تجربهٔ گیمینگ بهتری روی پلتفرم لینوکس رقم بخورد. با تمرکز فعلی روی ورک‌‌استیشن‌ها و عملکرد سرور، این سیستم عامل در حال حاضر به همراه آخرین نسخه از استک Mesa عرضه می‌شود. اگرچه Clear Linux از حافظۀ گرافیکی اختصاصی و جداگانه پشتیبانی نمی‌کند، اما با سخت افزار اینتل می‌تواند به ساخت سیستم مناسبی برای بازی‌های استیم کمک نماید. برای آشنایی بیشتر با این توزیع، با سکان آکادمی همراه باشید.۴ نکته برای یادگیری برنامه‌نویسی

برنامه‌نویسی، کاری زیبا و خلاقانه است که توصیه می‌شود در عصر فناوری، افراد از همهٔ سنین با این مهارت آشنا شوند. بعضی افراد بر این باورند که یادگیری برنامه‌نویسی کاری پیچیده است؛ اگرچه این افراد حق دارند که بگویند برنامه‌نویسی کاری دشوار است و یادگیری این مبحث می‌تواند چالش برانگیز باشد، ولی اگر راه یادگیری آن را بلد باشیم، به طور حتم می‌توان با تمام پیچیدگی‌هایش کنار آمد. در این مقاله قصد داریم ۴ راه‌کاری را ارائه دهیم که در صورت به کارگیری صحیح آن‌ها، می‌توان به راحتی بر یادگیری هر زبان برنامه‌نویسی فائق آمد. با سکان آکادمی همراه باشید.آیا می‌دانستید که برنامه‌نویسان از شنیدن چه چیزهایی بیزارند؟

کسی که تجربهٔ کار کردن با افراد دیگری را داشته است، به طور حتم تجربهٔ لحظاتی را هم که به شدت از چیزی آزرده شده است را دارا است؛ اگر شما یک برنامه‌نویس هستید، به احتمال قریب به یقین این موضوع بیش از یک بار برایتان پیش آمده است! از آنجایی که برنامه‌نویسان عاشق کارشان هستند، تحمل شنیدن بعضی از حرف‌ها را به خصوص از کسانی که برنامه‌نویس نیستند ندارند. بعضی از آدم‌ها چیزهایی به آن‌ها می‌گویند یا انتظاراتی دارند که کاملا بی‌جا هستند و صبرشان را لبریز می‌کند و این همان چیزی است که در این مقاله قصد داریم مورد بررسی قرار دهیم.اگر می‌خواهید درصد هوش شما ارتقاء یابد، بدوید!

آنچه که تاکنون از نظر علمی به اثبات رسیده است، تاثیر شگفت انگیز ورزش بر روی بالا بردن هوش افراد است و یکی از ورزش‌هایی که شما را باهوش‌تر می‌کند هم دویدن است! با انجام آزمایش ساده‌ای بر روی یک دو قلوی همسان، مشخص شد که اگر یکی از ایشان ورزش کند و دیگری وقتش را با کارهای بیهوده‌یی تلف کند، قلی که وقت خود را صرف انجام امور ورزشی کرده است در مقایسه با قل دیگر از نظر ادراکی پیشرفت بیشتری خواهد داشت. اگر نتیجه تحقیق بالا شما را تشویق به انجام ورزش کرده است، بهتر است ابتدا به نوع ورزشی که برابتان مناسب است فکر کنید. کسانی که به دنبال افزایش توانایی ذهنی خود هستند، می‌توانند دویدن را انتخاب کنند.پیروی از ۶ گامی که ضریب امنیتی برنامه‌های تحت وب را بالا خواهد برد!

در دنیایی که در آن به سر می‌بریم -یعنی دنیای دیجیتال- روز به روز به اهمیت امنیت، حریم خصوصی و مقابله در برابر نفوذ افزوده می‌شود چرا که زندگی اکثر کاربران به گونه‌یی با فناوری‌های مدرن عجین شده است که دیگر به سختی می‌توان از فناوری دل کند و مجرمین سایبری هم از این فرصت سوء استفاده کرده و به دنبال راه‌هایی برای نفوذ به سیستم‌های سازمان‌ها،‌ شرکت‌ها و حتی کاربران خانگی هستند. در این مقاله، شما با ۶ مرحله از تست‌های امنیتی آشنا می‌شوید تا بتوانید کاملا از ایمنی و امنیت برنامه‌هایی که استفاده می‌کنید و داده‌های حساس خود اطمینان حاصل کنید. با سکان آکادمی همراه باشید.آیا می‌دانستید بهترین روش برای قدردانی از مشتریان در عصر دیجیتال چیست؟

  همان‌طور که می‌دانیم، برای داشتن مشتریانی که به برند ما وفادار بمانند باید تلاشی بی‌وقفه داشت؛ راه‌های زیادی برای به وجود آوردن این وفاداری تا به حال معرفی شده‌اند، که از جملهٔ آن‌ها می‌توان به در نظر گرقتن جایزه یا متذکر شدن سابقه همراهی آن‌ها و تاثیر آن در رشد شرکت اشاره کرد. کارفرمایان و صاحبان مشاغل می‌بایست همواره به یاد داشته باشند که مشتریان آن‌ها از میان مردم عادی هستند و همان‌طور که اکثر آدم‌ها با یک تشکر ساده خوشحال می‌شوند، امکان وفادار ماندن آن‌ها به مجموعهٔ ما نیز با استفاده از واژه «ممنونم» بیشتر می‌شود. تحقیقات اخیر نیز بر این مطلب صحه می‌گذارد که نشان دادن مراتب قدردانی ما به مشتریان می‌تواند آن‌ها را به ما وفادارتر کند. در این مقاله با سکان آکادمی همراه باشید تا ببینیم که در دنیای دیجیتال به شکل می‌توان مراقب قدردانی خود به کاربرانمان را نشان داد.  قبل از ساخت یک اپ موبایل، چه سوالاتی باید از خود بپرسیم؟

استفاده از تلفن‌های همراه روز به روز بیشتر می‌شود اما با وجود تمام تغییراتی که گوشی‌های همراه تجربه می‌کنند، این حقیقت که ساخت و توسعۀ اپلیکیشن‌های تلفن همراه یک فرصت طلایی برای موفقیت است، همواره بدون تغییر باقی مانده است! افرادی که با نحوۀ برنامه‌نویسی موبایل آشنایی ندارند، گمان می‌کنند برای ساخت یک اپلیکیشن -مانند ایجاد یک وبسایت- فقط تایپ کردن و کلیک کردن کافی است؛ در حالی که این ۲ مسئله کاملا با یکدیگر تفاوت دارند. بد نیست این را همه متذکر شویم که تعداد مهندسان موفق در زمینۀ برنامه‌نویسی Android و iOS بسیار اندک است. آنچه در این مقاله قصد داریم مورد بررسی قرار دهیم، این است که با اتخاذ چه رویکردی می‌توان یک تیم توسعهٔ اپ موبایل را رهبری کرد تا به موفقیت رسید؛ در ادامه، با سکان آکادمی همراه باشید. 10 مورد از بزرگترین هک‌ها، نفوذها و گزارش‌های امنیتی 2016

سال 2016 سالی طولانی، ناامیدکننده و پرنفوذ در دنیای امنیت سایبری بود به طوری که شرکت یاهو رکورد بزرگترین هک در تاریخ را شکست، البته برای ۲ بار! میلیون‌ها وبکم و دستگاه ضبط دیجیتالی باعث قطع اینترنت کاربران در ایالات متحده شدند؛ روسیه متهم شد به «هک کردن رای‌گیری» در ایالات متحده و نوع جدیدی از بدافزار موجب اخاذی از کاربران از همه‌جا بی‌خبر بیت‌کوین شد و سود نسبتا زیادی را نصیب سازندگانش کرد. اما تمام ماجرا به موارد فوق الذکر ختم نمی‌شود و در سال گذشته -۲۰۱۶- شاهد گزارش‌های هک فراوانی بود که در این مقاله قصد داریم مهم‌ترین آن‌ها را برشمریم. با سکان آکادمی همراه باشید. آشنایی با آخرین استانداردهای HTML نسخهٔ 5.1

مدت زمان زیادی نیست که کارگروه W3C صرفا چند روز پس از دومین سالگرد ورود نسخه پنجم زبان اصلی وب، از HTML 5.1 به عنوان استاندارد جدید رونمایی کرد. بیش از یک دهه طول کشید تا HTML 5 به استاندارد رایج تبدیل شود اما این قضیه برای HTML 5.1 فقط در ۲ سال اتفاق افتاد. به گفتهٔ W3C، هدف این سازمان انجام چرخهٔ سریع بروزرسانی است و قصد دارند با عرضهٔ آپدیت‌های منظم و پایدار، HTML را حدودا سالی یک مرتبه به عنوان پیشنهاد این سازمان منتشر نمایند. مشخصات این نسخه از زبان HTML در گیت‌هاب قرار دارد؛ جایی که هر فرد با توانایی اجرای Pull Request می‌تواند تغییرات جدیدی را پشنهاد دهد یا به رفع مشکلات مربوط به این زبان بپردازد. این سازمان با دستی پر، به جمع‌آوری گروه فنی و ویراستارهایی برای رسیدن به سرعت زیاد و چابکی و تکمیل یکی از اهداف اصلی HTML پرداخته‌اند که همان مطابقت بهتر با واقعیت و تبدیل شدن به مشخصه‌ای که کاربران بتوانند با راحتی و اطمینان خاطر از آن استفاده نمایند. این سازمان به بروزرسانی‌های آتی خود همچنان ادامه خواهد داد. کار روی HTML 5.2 هم‌اکنون شروع شده تا تغییراتی که باعث پیاده‌سازی ویژگی‌های جدیدتر و رفع باگ می‌شود پوشش داده شوند. به طور کلی، آنچه در این مقاله قصد داریم مورد بررسی قرار دهیم، آخرین ویژگی‌های اضافه شده به زبان HTML در نسخهٔ 5.1 است. با سکان آکادمی همراه باشید.3 توصیه برای استخدام افرادی با هوش هیجانی بالا

توانایی نشان دادن عکس‌العمل سریع و درست در زمانی که در پراسترس‌ترین حالت ممکن قرار دارید بدون شک نشان از این دارد که شما هوش هیجانی یا EQ بالایی دارید. اما چگونه می‌توانید اطمینان پیدا کنید که همکاران شما نیز عملکردی مشابه دارند؟ جواب ساده است، شما باید به دنبال استخدام چنین افرادی باشید که در این مقاله قصد داریم راه‌کارهایی به منظور کشف افرادی با هوش هیجانی بالا را ارائه نماییم. با سکان آکادمی همراه باشید.الکسا، کورتانا و سیری چگونه ‌می‌توانند به اتوماسیون کسب‌ و‌ کارها کمک کنند؟

در چند سال گذشته، سازمان های تجاری به شدت بر فناوری همه جانبه اتکا داشته‌اند به طوری که تغییرات موثری در روند انجام کارها و حتی رقابت در بازار به وجود آورده‌اند. همچنین اینترنت قابلیت یکپارچه‌سازی متقابل بین پلتفرم‌های متفاوت را بسیار راحت‌تر کرده، به ویژه زمانی که دستگاه‌های بیشتری به یکدیگر متصل می‌شوند. در حالی که راه‌های ارتباط با گذشت زمان ساده‌تر از قبل می‌شوند، خطوط بین واقعیت و دنیای دیجیتال، به مرور کم رنگ‌تر از پیش به نظر می‌رسند. اگرچه هوش مصنوعی (AI) و یادگیری ماشینی بحث‌های داغی در سال 2016 بودند، ولی در سال 2017 انتظار داریم که کاربران بیشتری در فضای کلود، همگامی بیشتری با خرید و فروش به وسیله بات‌ها داشته و زندگی و کارهای خود را با دستیاران دیجیتالی همچون الکسای آمازون، کورتانای مایکروسافت و سیری اپل هماهنگ کنند.در سال 2017 انتظار چه نوع تهدیدات سایبری را باید داشته باشیم؟

به نقل از آدام مِيِر، رئيس بخش راهبردهاى امنيتى شركت SurfWatch "از آنجا که در سال ٢٠١٦ هكرها به اوج فعالیت‌های خود رسيدند، در سال ٢٠١٧ شاهد خلاقيت و نوآورى‌های آن‌ها خواهيم بود!" وظيفۀ آدام مِيِر اين است كه با تجزيه و تحليل طیف گسترده‌یی از کلان داده‌ها (Big Data)، در امر شناسايى تهديدات سايبرى جديد به شركت‌ها كمک كند. تا پیش از این، مقولۀ امنيت سايبرى، تنها در حوزۀ IT قرار مى‌گرفت اما امروزه ديگر چنين نيست؛ با توجه به اين كه گردانندكان شركت‌ها و سازمان‌ها، امنيت بخش‌هاى گوناگون تشكيلات خود را به ميزان قابل توجهى افزايش داده‌اند، هكرها نيز زمينۀ فعاليت‌هاى خود را گسترش داده‌ تا در مقابل حرفی برای گفتن داشته باشند! براى بررسى بيشتر معضل «هک» و وضعيت آن در سال ٢٠١٧، با ما در سکان آکادمی همراه باشيد.ابرکامپیوتر اچ پی 8000 بار سریع‌تر از کامپیوترهای من و شما!

پروژۀ The Machine که شرکت HP روی آن کار می‌کند، مربوط به ایجاد و توسعهٔ انواع جدیدی از سرورها است که بر اساس معماری پردازش حافظه-محور ساخته خواهند شد. در این روش پردازنده ازطریق یک منبع حافظه مشترک و بزرگ به دیتای مورد نیاز خود دسترسی دارد و انتقال اطلاعات از طریق فوتونیک ها (نور) انجام می‌شود. نمونهٔ اولیهٔ این ابرکامپیوتر جدید ساخت HP به وضوح اشاره می‌کند که زمان آن رسیده تا تصورات‌مان دربارۀ نحوۀ عملکرد پردازنده‌ها در آینده را تغییر دهیم به این دلیل که The Machine ابرکامپیوتری مبتنی بر معماری محاسبات حافظه محور است. اما آنچه این ابرکامپیوتر را متمایز ساخته است، سرعت اجرای محاسبات باورنکردنی آن است به طوری که طبق ادعاهای مهندسین شرکت HP، این ابرکامپیوتر چیزی در حدود ۸۰۰۰ بار  سریع‌تر از کامپیوترهای من و شما است! برای آشنایی با سخت‌افزار منحصر به فرد، با سکان آکادمی همراه باشید.مخالفت بزرگان دنياى تكنولوژى با طرح نژادپرستانه دونالد ترامپ

صدها نفر از كاركنان شركت‌هاى بزرگ تكنولوژى، طى اقدامى هماهنگ رسما متعهد شدند كه در برنامهٔ جديد دولت مبنى بر تهيه يک ديتابيس عظيم كه شهروندان ايالات متحده را بر اساس نژاد، مذهب و مليت تقسمیم‌بندی مى‌كند، شركت نكنند. اين تعهدنامه به صورت رسمى به امضاء رسيده و متن اصلى آن در neveragain.tech موجود است. در ميان اسامى اشخاصى كه اين عهدنامه را امضاء كرده اند، افرادى از شركت‌هاى Google، Microsoft، Slack و IBM حضور دارند. برای آگاهی از جزئیات این اقدام، در ادامه با سكان آكادمى همراه شويد. 4 راه برای کنار آمدن با کارمندان غیرحرفه‌ای

مدیران موفق به خوبی می‌دانند که چگونه با کارمندان خود کار کنند، حتی با اشخاصی که آرزوی اخراج کردنشان را دارند! این مدیران می‌بایست توانایی کافی در خصوص انگیزه دادن به کارمندان، مشارکت با همکاران غرغرو و حتی برآمدن از پس کسانی که به اشتباه استخدام شده اند را داشته باشند. در حالی‌ که همه ی این‌ها انرژی زیادی را می‌طلبد، به نظر می‌رسد این که همه چیز آن‌طور که رهبر یک تیم انتظار دارد باشد رویایی بیش نیست و سر و کله زدن با اعضای تیم جزء لاینفک مدیریت است. به طور حتم، اخراج کردن یا حتی استخدام نکردن همیشه بهترین راه نیست بنابراین سرپرست تیم باید با حفظ خونسردی تمام تلاش خود را برای مدیریت درست به کار گیرد و تنها در این صورت است که اگر تیم شکست بخورد خطایی متوجه او نیست. در این مقاله قصد داریم به بررسی ۴ راه‌کاری بپردازیم که در صورت اعمال آن‌ها، به سادگی خواهیم توانست به مدیریت افراد غیر‌حرفه‌یی در محیط کار خود بپردازیم. آیا برنامه‌نویسی شما را به نویسندهٔ بهتری تبدیل می‌کند؟

اگر بخواهیم برنامه‌نویسی و نویسندگی را از لحاظ ظاهری مورد مقایسه قرار دهیم، شاید به طور اغراق‌آمیزی بی‌ربط به نظر برسند اما این در حالی است که با داشتن نگاهی دقیق‌تر به توجهی که یک برنامه‌نویس باید به نحوهٔ نوشتن الگوریتم‌ها داشته باشد تا از آن طریق بتواند آن‌طور که باید و شاید خروجی مناسبی از برنامهٔ مد نظرش به دست آورد و همچنین دقتی که یک نویسنده باید به خرج بدهد تا بتواند واکنشی که مد نظرش است را از طریق نوشته‌اش از خوانندگان و مخاطبانش دریافت کند، منطق این قیاس برایمان روشن‌تر خواهد شد. در ادامه با سکان آکادمی همراه باشید تا ببینید که به چه شکل داشتن دانش پایه‌یی برنامه نویسی، شما را به مولف و نویسندهٔ بهتری مبدل خواهد ساخت. زبان‌هاى برنامه‌نویسی پرطرفدار علم داده‌ها و يادگيرى ماشينی كدامند؟

اخيرا بازار استخدام مشاغل مربوط به حوزه‌های علم داده‌ها (به انگليسى Data Science) و يادگيرى ماشينی (به انگليسى Machine Learning) بسيار داغ شده است. در اين مقاله قصد داریم به اين سوال پاسخ دهيم كه براى پيدا كردن شغلى مناسب در اين ۲ حوزهٔ تكنولوژى، بايد به كدام زبان‌هاى برنامه‌نويسى مسلط باشيم؟ براى يافتن پاسخ، با سكان آكادمى همراه شويد.سرگرمی در ترمینال اوبونتو با ابزار sl

همواره از لینوکس به عنوان یک سیستم عامل شناخته شده برای استفادهٔ کاربران و توسعه‌دهندگان کارکشته یاد می‌شود اما این در حالی است که لینوکس به فکر اوقات فراغت کاربران خود نیز بوده است که با نصب یک ابزار ساده به نام sl می‌توانند در محیط ترمینال «قطار بازی» کنند و خستگی خود را از تن به در کنند! حتی اگر شما به تازگی به استفاده از لینوکس روی آورده‌اید و مدت زیادی از آشنایی شما با این سیستم اپن سورس نمی‌گذرد، به طور حتم با ابزار ls آشنایی دارید. نکته جالب این است که در صورت اشتباه تایپ کردن کامندهای ls اتفاق جلبی می‌افتد.آشنايى با دريابان گريس مارى هوپر، کسی که برای اولین بار اصطلاح Bug را باب کرد!

دريابان گريس مارى هوپر كه بيشتر به واسطه پيشرفت‌هايش در علوم رياضى و پردازش داده شناخته مى‌شود، در روز ٢١ نوامبر سال جارى -۲۰۱۶- موفق به دريافت مدال آزادى از طرف رييس جمهور آمريكا -باراك اوباما- شد. اوباما در وصف هوپر اظهار داشت که «اگر به واسطهٔ پرواز، برادران رايت و به واسطهٔ نور و روشنايى، اديسون را مى‌شناسيم، به واسطهٔ برنامه‌نویسی بايد هوپر را همواره به خاطر بسپاریم.» اوباما خاطرنشان كرد كه هوپر زنى پرجرأت و جسور بود. او هنگامى كه به نيروى دريايى وارد شد ١٥ پوند كمتر از حداقل ميزان وزن تعيين شده توسط نيروى دريايى وزن داشت ولى با وجود تمام محدوديت‌ها، كارنامه‌اى درخشان از خود برجا گذاشت. در ادامه به دستاوردها و خدمات اين شخصيت مى‌پردازيم. با سكان آكادمى همراه شويد. SemiCode OS: توزیعی جدید از گنو/لینوکس برای برنامه‌نویسان و طراحان سایت‌

SemiCode OS توزیع جدیدی از سیستم عامل گنو/لینوکس است که بر پایهٔ اوبونتو نوشته شده و هدف از طراحی آن، توسعهٔ سیستم عاملی اپن سورس برای برنامه نویسان و طراحان سایت بوده است که به صورت پیش فرض، دارای یکسری ابزارهای توسعهٔ نرم‌افزار من جمله ویرایشگرهای کد مختلف، کامپایلر و … می‌باشد؛ برای آشنایی بیشتر با SemiCode OS، در ادامه با سکان آکادمی همراه باشید.