بهترین پستهای سکان آکادمی به انتخاب سردبیر

دسته بندی
نویسنده
مرتب سازی

تعامل های خرد، لحظات ظریف متمرکز بر انجام یه کار واحد هستن. تقریباً تمام محصولات اطراف ما (اعم از فیزیکی و دیجیتالی) با ریز تعامل ها پر شده اند. در این مقاله چند نمونه برایتان شرح داده ام

مدیریت session ها در PHP به صورت پیش فرض وجود دارد. اما لاراول (Laravel) از روش خود برای کار با session استفاده می کند. در این مقاله، ما هر دو روش را توضیح می دهیم.

هر فریمورک دارای یک Lifecycle مخصوص به خود است. اگر تا به حال با فریمورک هایی مانند React js، Vue js یا هر فریمورک دیگری کار کرده باشید به یقین در مورد چرخه ی عمر آن ها نیز مطالبی را خوانده و شنیده اید. همان طور که از نامش پیداست یک چرخه، است که مراحل زندگی یک فریمورک را از لحظه ی تولد تا مرگ نشان می دهد.

در این قسمت این روش را با ایجاد یک رابطه ی dynamic، یک درجه بهتر خواهیم کرد. استفاده از sub query برای گرفتن تاریخ آخرین ورود کاربر عالی بود اما اگر بخواهیم علاوه بر تاریخ، ip کاربر را هم نمایش دهیم، چگونه این کار را انجام دهیم؟

ما در این مقاله به شما مواردی را معرفی می کنیم تا بتوانید هدفمند تر راه خود را پیدا کنید و سریع تر به ساحل کشف علاقه و استعداد خود برسید.

در قسمت قبل از سری مقالات «آموزش ارسال Notification در یک سایت»، در مورد راه های مختلف نمایش اعلان در مرورگر توضیح دادیم. در این مقاله سعی داریم تا قدم به قدم یک اعلان را به کمک Notification constructor ایجاد کنیم.

هنگام کار با microservice ها، با مسئله ی ارتباط بین سرویس های مختلف مواجه می شویم؛ چرا که چگونگی ارتباط بین سرویس ها و انتقال پیام بین آن ها، همیشه یک تصمیم مهم در طراحی معماری microservice بوده است. یکی از راه حل های زیبا برای انتقال پیام بین سرویس ها، message broker (کارگزار پیام) است. RabbitMQ محصولی بسیار کامل و مفید برای ارتباط بین سرویس های مختلف در معماری microservice است. این مقاله مقدمه ای برای RabbitMQ است و ما مفاهیم را در این مقاله ساده بیان می کنیم

طراحی واکنش گرا رویکردی برای طراحی وب است که باعث می شود محتوای وب شما با عرض های مختلف صفحه انواع دستگاه ها سازگار شود.

از هزاران کسب و کاری که در جهان راه اندازی می شوند، تنها تعداد کمی از آن ها به موفقیت های چشمگیر دست پیدا می کنند.

در این مقاله به روند تست کاربردپذیری، عناصری که در آن دخیل هستند و همچنین انواع آن خواهیم پرداخت.

دسته بندی
نویسنده
مرتب سازی
اگر login نکردی برامون ایمیلت رو بنویس: