چرا سکان آکادمی؟

بهترین پستهای سکان آکادمی به انتخاب سردبیر

دسته بندی
نویسنده
مرتب سازی

گاهی یک محصول دیجیتال، خوب به نظر می رسد و عملکردهای فنی آن به درستی کار می کنند اما خبری از کاربران فعال و نرخ تبدیل بالا نیست! پس با 7 گام جادویی ارائه شده در این مقاله، با ما همراه باشید تا محصولتان را بهبود داده و مطمئن شوید که بیشتر از آنچه انتظار داشتید، به دست خواهید آورد.

در مقاله پیش رو، می خواهیم تفاوت هایی که میان طراح وب و توسعه دهنده ی وب وجود دارد را به بیانی ساده و روان شرح دهیم.

فراخوانی رویه یا تابع از راه دور یا RPC تکنیکی برای ساخت سیستم های توزیع شده است. این تکنیک به برنامه ای که روی یک سیستم است اجازه می دهد رویه ای را روی سیستم دیگری فراخوانی کند، بدون آن که بفهمد این رویه از روی سیستم دیگری درحال اجراست.

الگوریتم Greedy، یک الگوریتم ساده و شهودی است که در مسائل بهینه سازی استفاده می شود. این الگوریتم در هر مرحله، انتخاب بهینه را انجام می دهد تا بتواند راه بهینه برای حل کل مسئله را بیابد.

داده همه جا هست و هر روز هم در حال رشد است. پس تعجبی ندارد که رشته‌ای به اسم مهندسی داده به وجود آید؛ رشته‌ای که به طور مستقیم روی انتقال، تبدیل و ذخیره داده تمرکز دارد.

در این مطلب می خواهیم شرکت گیتلب را معرفی و تاریخچه آن را مرور کنیم. استارتاپی که در سانفرانسیسکو به وجود آمد و در سال های اولیه خود تنها 9 کارمند داشت!

آگاهی از اصول روانشناسی برای ساخت محصولات انسان محور و مطابق با رفتار کاربرها ذاتا اشکالی نداره و قدرتی هست که باعث میشه ما طراح ها محصولاتی قوی تر بسازیم. اما قدرت مسئولیت میاره، پس لازمه بدونیم فناوری چطور رفتارها رو شکل میده و با روش‌ های متداول‌ تری که فناوری برای شکل دهی رفتار، چه خواسته یا ناخواسته، به کار می‌گیره دقیق تر آشنا بشیم.

الگوریتم به مراحل و فرآیندهای متوالی ای اشاره دارد که باید برای حل یک مسئله دنبال شوند. ساده ترین الگوریتم ممکنی که می توان برای حل یک مسئله استفاده کرد، الگوریتم Brute Force نام دارد. این الگوریتم بر توان محاسباتی تکیه می کند و اصلا خودش را درگیر مسائل بهینه سازی نمی کند.

آنالیز و تحلیل داده ها یکی از مراحل مهم در روند طراحی تجربه کاربری است. در این مقاله قصد داریم در 5 گام با طرز صحیح آنالیز داده های به دست آمده از تحقیقات آشنا بشویم.

MySQL دومین سیستم مدیریت پایگاه داده رابطه ای متن باز محبوب در جهان است. این محبوبیت که باعث شده در سراسر جهان از این پایگاه داده استفاده شود به دلیل عملکرد همواره سریع، قابلیت اطمینان بالا و سهولت در استفاده است. در این مقاله می خواهیم به برخی از best practice های MySQL بپردازیم.

دسته بندی
نویسنده
مرتب سازی