فرانت اند Front End

مجموعه فرانت اند Front End

از ساده‌ترین مباحث HTML تا پیشرفته‌ترین مباحث مربوط به کتابخانه‌های مشهوری مانند React را به راحتی در این مجموعه پیدا کنید. مجموعه‌ای از دوره‌های آموزشی، مقالات، واژگان تخصصی یا حتی پادکست‌های گفتگو محور با حرفه‌ای‌های حوزه‌ی فرانت اند! 

1995 دانشجو |
87:03 ساعت
محتوا
626026 علاقه‌مند

دوره‌های فرانت اند Front End

آموزش کامل کتابخانه ری اکت - React مقدماتی

آموزش کامل کتابخانه ری اکت - React

پیاده سازی پروژه ی فروشگاه اینترنتی
compass-image برنامه نویس Front-End شو |
40+ دانشجو
ویدیو
آموزش جاوا اسکریپت - از پایه تا پروژه مقدماتی

آموزش جاوا اسکریپت - از پایه تا پروژه

پروژه و تمرین های کاربردی + مباحث کاربردی اکما اسکریپت 6
compass-image برنامه نویس Front-End شو |
50+ دانشجو
ویدیو
آموزش پروژه محور Redux Toolkit متوسط

آموزش پروژه محور Redux Toolkit

گام به گام همراه با پیاده سازی پروژه ی To Do List
compass-image برنامه نویس Front-End شو |
20+ دانشجو
ویدیو
course-tiles-card-img رایگان

آموزش پروژه محور HTML و HTML5

30 دقیقه
آزمون
متن
course-tiles-card-img

آموزش مقدماتی وردپرس

1:20 ساعت
متن
ویدیو
course-tiles-card-img

آموزش فریمورک VueJS

1:40 ساعت
آزمون
متن
course-tiles-card-img رایگان

آموزش npm

1:30 ساعت
متن
course-tiles-card-img رایگان

وب چگونه کار می‌کند؟

30 دقیقه
متن

محتواهای خاص آموزشی فرانت اند Front End

شنیدنی‌های فرانت اند Front End

بهترین مدرسان و نویسندگان فرانت اند Front End

آن‌چه در مورد فرانت اند Front End باید بدانیم!

 

فرانت اند چیست؟ برنامه نویس فرانت اند کیست؟

Front-End (فرانت اند)، ظاهر و بخشی از سایت است که کاربران آن را مشاهده و می‌توانند با آن تعامل داشته باشند. بنابراین یک برنامه نویس فرانت اند مسئول ظاهر وب سایت بوده و وظیفه دارد طراحی سایت را به کمک کد نویسی، پیاده سازی کند.

 

مراحل تبدیل شدن به یک برنامه نویس فرانت اند

برای تبدیل شدن به یک برنامه نویس فرانت اند، نیاز است به مجموعه‌ای از مهارت ها مسلط شده و علاوه بر مهارت‌های غیر فنی (مانند توانایی ارتباطی خوب، خلاقیت و ....)؛ لازم است مهارت‌های فنی زیر را به ترتیب آموخته و بر آنها مسلط شد:

 1. پیش از هر کاری برنامه نویس فرانت اند باید به خوبی با اصول طراحی وبسایت‌ها و دو تکنولوژی پایه HTML - اچ تی ام ال و CSS - سی اس اس ‌آشنا شود.
 2. بعد از آن نوبت به انتخاب یک فرم ورک برای پیاده سازی سریع تر و ریسپانسیو سازی سایت می‌رسد که بوت استرپ - Bootstrap جزو محبوب ترین آنهاست.
 3. در مرحله بعد وارد دنیای برنامه نویسی شده و با یادگیری پایه ای جاوا اسکریپت -  JavaScript، می‌تواند خود را یک برنامه نویس فرانت اند معرفی کند.
 4. قدم بعدی حرفه ای شدن است و با تسلط بر یکی از فریمورک های جاوا اسکریپت که پرتقاضا ترین آنها ری اکت - React است؛ می تواند شانس استخدام خود را بالابرده و وارد بازار کار برنامه نویسی شود.
 5. در مرحله بعد به تقویت و افزایش مهارت ها پرداخته، جاوا اسکریپت را به صورت پیشرفته تر آموخته و به کتابخانه‌ها و پکیج‌های مختلفی مثل ریداکس تولکیت (Redux Toolkit)، وب پک (webpack)، ان پی ام (npm) مسلط می‌شود.
 

نقشه راه فرانت اند

همان طور که در بالا مطرح شد؛ برای تبدیل شدن به یک برنامه نویس فرانت اند، لازم است به مجموعه‌ای از مهارت ها مسلط شد. بنابراین باید با یک نقشه راه آموزش فرانت اند، مهارت ها را به خوبی آموخت و به کمک تمرین، پروژه و آزمون برای ورود به بازار کار و انجام پروژه های واقعی، آمادگی کافی پیدا کرد. 

سکان آکادمی تمامی این خدمات را در کارراهه‌ی برنامه نویس Front End شو آورده است تا مشتاقان این حوزه به کمک این نقشه‌ی راه کامل، علاوه بر کسب مهارت‌های برنامه نویسی لازم از طریق گام های آموزشی؛ به کمک پروژه و آزمون به این مهارت ها مسلط شده و در انتها نیز با شرکت در گام پایانی کارراهه با عنوان "آموزش رزومه نویسی، کاریابی و استخدام"؛ برای ورود به بازار کار آماده شوند.

👈 در پایان این این کارراهه، مدرک معتبر سکان آکادمی که دارای تاییدیه سازمان فنی و حرفه ای کشور است؛ به شرکت کنندگان اهدا می‌شود.

 

بهترین فریمورک‌های فرانت اند

برخی از بهترین فریمورک‌ها و کتابخانه‌های مرتبط با حوزه‌ی فرانت اند که طبق آخرین آمار استک اور فلو محبوب هستند:

 1. React.js
 2. jQuery
 3. Angular
 4. Vue.js
 5. Next.js
 

بازار کار و حقوق فرانت اند

در بازار کار مربوط به برنامه نویسی و کدنویسی، همواره دسته بزرگی از فرصت‌های شغلی به توسعه دهندگان فرانت اند تعلق داشته و آن‌ها در این زمینه شانس بسیار بیشتری برای پیدا کردن شغل ایده‌آل‌شان در اختیار دارند.

در خارج از ایران، در حال حاضرحقوق یک برنامه نویس فرانت اند در اروپا و آمریکا به صورت میانگین ۸4 هزار دلار در سال است که پایین‌ترین آن ۶6 هزار دلار و در بالاترین ۱۰9 هزار دلار است.

در ایران، با نگاهی به فرصت‌های شغلی مختلف و میزان حقوق آن‌ها به میانگین ۱۳ میلیون در ماه می‌رسیم. که البته با توجه به میزان توانایی فرد، می‌تواند بین 8 میلیون تومان و ۳۰ میلیون تومان در ماه نوسان داشته باشد.

 

تفاوت فرانت اند و بک اند

همان طور که مطرح شد، برنامه نویس‌های فرانت اند مسئول ظاهر وب سایت بوده و وظیفه دارند طراحی سایت را به کمک کد نویسی، پیاده سازی کنند. در واقع برنامه نویس‌های فرانت‌اند جنبه‌هایی از وب‌سایت را توسعه می‌دهند که مشتری یا کاربر نهایی آنها را می‌بینند و با آن تعامل دارند. معمولاً این افراد با طراحان، زیاد سروکار دارند تا ایده‌های آنها را به واقعیت تبدیل کنند.

اما برنامه نویس های بک اند افرادی هستند که با ابزارها، تکنولوژی‌ها و زبان‌های برنامه‌نویسی که در سمت سرور اجرا می‌شوند کار می‌کنند و می‌توان گفت تمام کارهای دیگر در توسعه وب به‌ جز بخش فرانت اند را دولوپرهای بک اند انجام می‌دهند. درواقع، یک برنامه نویس بک اند اعمالی را به انجام می‌رساند که در ظاهر وب‌سایت مشخص نیستند اما عملکرد وب‌سایت به آن‌ها وابسته است.

دسته‌ی دیگری از برنامه نویس‌های وب که با عنوان فول‌استک از آنها یاد می شود؛ تسلط کاملی بر فرانت‌اند و بک‌اند دارند؛ بنابراین ازنظر تئوری می‌توانند یک پروژه را به‌تنهایی از ابتدا تا انتها تکمیل کنند. 

online-support-icon