دربارهٔ سکان آکادمی

سکان آکادمی با هدف ارائهٔ اخبار مرتبط با حوزه‌های برنامه‌نویسی، طراحی سایت، اپن‌سورس و لینوکس، سئو، هوش مصنوعی، استارتاپ و … در ۲۰ شهریور سال ۱۳۹۲ شروع به کار کرد (از حمید توکلی، مشاور و مدرس برندسازی‌ اینترنتی و مدیر وب‌سایت نامی‌نیک به خاطر کمک‌هایی که در شروع فعالیت کردند سپاسگزاریم.)

داستان شکل‌گیری سکان آکادمی (به قلم بهزاد مرادی، مؤسس)
یک روز گرم تابستانی در حال قدم زدن از طرف چهارراه ولی‌عصر به‌ سمت میدان ولی‌عصر بودم که اتفاقی وارد یک مغازهٔ فروش نرم‌افزار شدم و ناخودآگاه چشمم به نرم‌افزاری تحت‌ عنوان Adobe Flash Pro افتاد. آن‌ را خریدم و در اولین فرصت نرم‌افزار را روی لپ‌تاپم (یک لپ‌تاپ دِل اینسپیرون ۱۵۴۵ خیلی قدیمی) نصب کردم. برای تفریح و سرگرمی، شروع کردم به ساخت انیمیشن و این در حالی بود که بیشتر تمرکزم را روی بخش گرافیکی نرم‌افزار می‌گذاشتم و اصلاً هم علاقه‌ای به کنسول کدنویسی فلش نداشتم چون به نظرم خیلی سخت بود اما در جاهایی بالاخره مجبور می‌شدم برای آنکه تایم‌لاین را نگاه دارم، از دستور stop زبان اکشن‌اسکریپت استفاده کنم. زمانی که تایم‌لاین به جایی که دستور stop نوشته شده بود می‌رسید و می‌ایستاد، خیلی کیف می‌کردم و احساس می‌کردم که یک پروژهٔ عظیم را کدنویسی کرده‌ام! ادامهٔ داستان

مأموریت و چشم‌انداز
در سکان امیدواریم بتوانیم در علاقمندسازی جوانان ایرانی به دنیای برنامه‌نویسی، که یکی از پردرآمدترین مشاغل دنیا است، تأثیری مثبت، هرچند کوچک، داشته باشیم و جایگاه کشورمان را در دورانی که تحت‌ عنوان عصر فناوری شناخته می‌شود، ارتقاء بخشیم (در همین راستا،‌ سکان آکادمی اولین سایت به زبان فارسی است که اقدام به تألیف دورهٔ آموزش برنامه‌نویسی به کودکان نموده است.)

لیست سرویس‌های سکان آکادمی
لیست سرویس‌های مختلف این سایت به شرح زیر است:

- منتورینگ: از طریق سرویس منتورینگ می‌توانید به لیستی از متخصصین باتجربه در حوزه‌های برنامه‌نویسی، طراحی سایت، سئو، استارتاپ و ... دست یافته و از راهنمایی‌های ایشان به منظور موفقیت بیشتر استفاده نمایید.

سکان‌پلاس: در راستای فراهم آوردن فرصتی برای تمامی کاربران سکان به منظور اشتراک‌گذاری تجربیات خود در حوزهٔ توسعهٔ نرم‌افزار، سکان‌پلاس پیاده‌سازی شد تا از آن طریق فرصت مقاله‌نویسی و به طور کلی تولید محتوای تخصصی برای مخاطبین فراهم گردد.

رادیو فول‌استک: به منظور انتقال تجربیات دولوپرهای موفق، فعلان آی‌تی و کارآفرینان فعال در حوزهٔ اکوسیستم استارتاپی داخل و خارج از ایران، ایده‌ٔ رادیو فول‌استک را پیاده‌سازی نمودیم تا از آن طریق کاربران بتوانند به مجموعه‌ای از پادکست‌های فنی دست یابند.

وبلاگ: وبلاگ سکان آکادمی به‌ منظور ارائهٔ اخبار مرتبط با برنامه‌نویسی، طراحی سایت، اپن‌سورس و لینوکس، سئو، هوش مصنوعی، استارتاپ‌ و … در اختیار کاربران سایت قرار گرفته است.

- آموزش آنلاین: به صورت خیلی محدود، دوره‌های آموزش آنلاین نیز توسط تیم تولید محتوای سکان آکادمی برگزار می‌گردد که از آن جمله می‌توان به آموزش برنامه‌نویسی، آموزش لینوکس و غیره اشاره کرد.

- استخدام برنامه نویس (جابز): مسئولین منابع انسانی شرکت‌های نرم‌افزاری از طریق این سرویس می‌توانند به معرفی شرکت خود و فرصت‌های شغلی موجود در تیم‌شان در حوزه‌های برنامه‌نویسی و غیره پرداخته و این اطلاعات در معرض دید کاربران سایت قرار خواهد گرفت.

تالار گفتگو: برخی کاربران مبتدی علاقمند به فراگیری برنامه‌نویسی در فرایند آموزشی خود با مشکلاتی مواجه می‌شوند که نیازمند به کمک کسانی هستند که پیش از ایشان این مسیر آموزش را طی کرده‌اند که سعی نموده‌ایم تا این مهم را از طریق تالار گفتگو سایت مرتفع سازیم.

شناسنامهٔ‌ سکان آکادمی
تاریخ تأسیس:
چهارشنبه، ۲۰ شهریور ۱۳۹۲
میزبانی شده در: پارس پک
فریمورک‌ها: Bootstrap و ZF3 
زبان برنامه‌نویسی: PHP 7 
فونت: ایران‌‌سَنس (لایسنس 8H485Q)