لطفا جاواسکریپت مرورگر خود را فعال سازید!

نحوه فعال سازی در کروم
  1. ابتدا باید اینکارو بگنید
  2. بعدش اونکارو
نحوه فعال سازی در فایرفاکس
  1. ابتدا باید اینکارو بگنید
  2. بعدش اونکارو

دربارهٔ سکان آکادمی

سکان آکادمی با هدف تولید آموزش های کاربردی در زمینه برنامه نویسی، طراحی سایت و سایر حوزه های مربوطه از یک سو و همچنین ارائه آخرین اخبار مرتبط با فناوری، سئو، طراحی سایت، برنامه نویسی و … از سوی دیگر در بیست و یکم شهریور ماه سال یک هزار و سیصد و نود دو تأسیس شد. یکی دیگر از اهداف سکان آکادمی در کنار ارائه آموزش و تالیف مقالات مرتبط با برنامه نویسی و طراحی سایت، فراهم آوردن بستری برای کارفرمایان و کارجویان حوزه برنامه نویسی و طراحی سایت است تا از آن طریق بتوانند به ایجاد تعامل سازنده ای با یکدیگر پرداخته و دانشجویان سکان آکادمی قادر گردند تا با سهولت بیشتری وارد بازار کار شوند که این مهم از طریق دپارتمان جابز سکان آکادمی عملی گردیده است. به طور خلاصه، آنچه ایده اولیه ایجاد این آکادمی آنلاین برنامه نویسی را در ذهن ما ایجاد کرد، در سه مورد زیر خلاصه می گردد:
۱. بسیاری از علاقمندان به فراگیری علوم برنامه نویسی هستند که به خاطر عدم برخورداری از دانش زبان انگلیسی، قادر به مطالعه کتاب های مرجع و استفاده از رسانه های آموزشی که غالبا انگلیسی زبان هستند نمی باشند.
۲. دومین دلیلی که در تاسیس این آکادمی آنلاین برنامه نویسی نقش بسزایی داشت این بود که اکثر کلاس های آموزشی با کیفیت با بهره گیری از اساتید زبده، در شهرهای بزرگی همچون تهران برگزار می شوند و در نتیجه بسیاری از علاقمندانی که در دیگر شهرها سکونت دارند از شرکت در این گونه کلاس ها محروم هستند.
۳. دلیل دیگر هم این که ممکن است برخی از افراد با استعداد باشند که به خاطر عدم برخورداری از وضعیت مالی مطلوب، قادر به شرکت در کلاس های برنامه نویسی حضوری نبوده و این احتمال وجود دارد که به همین خاطر، دست از فراگیری علوم برنامه نویسی بکشند. با توجه به رایگان بودن کلیه سرویس های سکان آکادمی، امیدواریم توانسته باشیم به یکی از مراجع موثق یادگیری برای این گروه از مخاطبین نیز مبدل شده باشیم.

ماموریت و چشم انداز تیم سکان آکادمی

مهم ترین رسالتی که تیم اجرایی سکان آکادمی برای خود در نظر گرفته را می توان در ارائه خدمات باکیفیت علمی-پژوهشی در زمینه برنامه نویسی خلاصه نمود. در واقع،‌ استارتاپ سکان آکادمی متشکل از افرادی است که به کار باکیفیت اعتقاد داشته و تولید و تالیف محتوای آموزشی تراز اول جزو اولویت های کاری ایشان است. علاوه بر این، امیدواریم بتوانیم گامی هرچند کوچک در علاقمند سازی جوانان ایرانی به دنیای برنامه نویسی -یکی از پر درآمدترین مشاغل دنیا- برداشته و جایگاه کشورمان را در عصری که تحت عنوان عصر فناوری شناخته می شود ارتقاء بخشیم.
لازم به ذکر است سکان آکادمی اولین سایتی در ایران است که اقدام به تالیف دوره آموزش برنامه نویسی به کودکان نموده است. در دوره آموزش زبان برنامه نویسی اسکرچ که توسط نیکان پوره -مدرس ۱۳ ساله- برگزار می شود، کودکان ۸ الی ۱۶ سال با مفاهیم اصلی برنامه نویسی آشنا می شوند. در واقع هدف تیم اجرایی سکان آکادمی از تالیف این دوره آموزشی، تربیت برنامه نویسانی جوان برای نسل آینده ایران است تا بتوانند در عصر فناوری اطلاعات، زیرساخت کشور ایران را همگام با سایر کشورهای پیشرو در این زمینه ارتقاء بخشند.

ارزش های سکان آکادمی

آنچه خدمات سکان آکادمی را از دیگر وب سایت ها و یا آموزشگاه هایی که به ارائه خدمات مرتبط با برنامه نویسی می پردازند متمایز ساخته، پیش از هر چیز هزینه ای است که کاربران می بایست در ازای خدماتی که دریافت می کنند بپردازند. شاید بتوان شاخص ترین ارزش سکان آکادمی را رایگان بودن کلیه ی سرویس های این آکادمی دانش بنیان قلمداد کرد. در واقع، چنانچه کاربری یکی از سرویس های سکان آکادمی همچون دوره های آموزش برنامه نویسی، وبلاگ، جابز و … را مورد استفاده قرار داده و برایش مفید واقع گردد، ما به هدف اصلی خود دست یافته ایم و چنانچه سرویس مد نظر برایش مفید واقع نگردد، وی متحمل ضرر مالی نشده است.
علاوه بر این، تیم آموزشی سکان آکادمی مبنا را بر آن خواهند گذاشت که مخاطبین دوره ها هیچ گونه پیش زمینه ای در مورد دوره تحت آموزش نداشته و کاملا از کلی گویی در مورد سرفصل های آموزشی خودداری می کنند. سرفصل هایی که در هر دوره تدریس می گردد از یک سو بر مبنای سرفصل های بین المللی بوده و از سوی دیگر با تجربیات اساتید در انجام پروژه های شخصی و کاری ایشان ادغام گردیده تا آموزش هایی در اختیار کاربران قرار گیرد که علاوه بر صرفا تئوری نبودن، بلکه کاملا کاربردی نیز باشند.

لیست خدمات سکان آکادمی

>>> آموزش رایگان برنامه نویسی و طراحی سایت: اصلی‌ترین خدمت استارتاپ سکان آکادمی، ارائه ی آموزش‌های آنلاین و رایگان برنامه نویسی، طراحی سایت و سایر حوزه های وابسته است.
>>> وبلاگ سکان آکادمی: وبلاگ سکان آکادمی به منظور تکمیل برخی خلاء های موجود در دوره های آموزشی و همچنین ارائه ی آخرین اخبار مرتبط با برنامه نویسی، طراحی سایت، سئو، تجربه ی کاربری، امنیت و … در اختیار کاربران سایت قرار گرفته است.
>>> جابز: پس از ارائه ی آموزش در زمینه ی برنامه نویسی و طراحی سایت، این نیاز احساس گردید تا فضایی برای معرفی فرصت های شغلی برنامه نویسی شرکت های فعال آی تی از یک سو و همچنین بستری برای معرفی فریلنسرهای جویای کار از سوی دیگر فراهم کنیم و نتیجه این شد که ماژول جابز سکان آکادمی طراحی شد که از آن طریق کاربران سایت می توانند به صورت کاملاً رایگان به معرفی خود، شرکت خود، فرصت های شغلی موجود، اطلاعات فریلنسری و … بپردازند.
>>> تالار گفتگو: اکثر کاربران مبتدی علاقمند به فراگیری برنامه نویسی،‌ در فرایند آموزشی خود با مشکلاتی مواجه می‌شوند که نیازمند به کمک کسانی هستند که پیش از ایشان مسیر آموزش را طی کرده‌اند که سعی نموده ایم تا این مهم را از طریق تالار گفتگوی سکان آکادمی مرتفع سازیم.

شناسنامه سکان آکادمی:

تاریخ تاسیس: چهارشنبه، ۲۰ شهریور ماه ۱۳۹۲
میزبانی شده در: سرورهای قدرتمند ابری پارس پک
فریم ورک‌ها: توئیتر بوت استرپ، جی‌کوئری و زند فریم ورک ۳ (زبان برنامه نویسی PHP 7)
فونت: فونت ایران سنس با لایسنس G5G63