چرا سکان آکادمی؟
mdh550

سید مهدی حسینی تالاری

Front-End Developer

درباره من

توسعه دهنده Front-End با ❤ توی تیم دوست داشتنی سکان آکادمی.

برنامه نویسی

وبلاگ

4

قسمت آموزشی

9

قسمت های آموزشی

آزمون فصل اول دوره Vue.js

7 days ago

بدون دسته بندی

34

0
پلاگین ها (plugins) در Vue.js

در این قسمت از دوره، ابتدا می خواهیم پلاگین ها را به صورت ساده توضیح داده و سپس نحوه ساخت، ایجاد و استفاده از یک پلاگین را آموزش دهیم.

22 days ago

برنامه‌نویسی

71

3
Mixinها در Vue.js

Mixin ها object هایی هستند که یک بار تعریف می شوند ولی می توان بارها در کل پروژه از آن ها استفاده کرد. یک Mixin می تواند تمامی property های یک کامپوننت را دارا باشد. در این بخش با ما همراه باشید تا با انواع Mixin ها در Vue.js آشنا شده و یک مثال در رابطه با استفاده از Mixin در یک کامپوننت را با هم بررسی می کنیم.

23 days ago

برنامه‌نویسی

67

1
انیمیشن ها در Vue.js

a month ago

برنامه‌نویسی

79

2
Transitionsها در Vue.js

انیمیشن ها یک راه بسیار عالی برای ایجاد یک تجربه کاربری خوب و همچنین امروزی به نظر رسیدن وبسایت ها است. خوشبختانه پیاده سازی انیمیشن ها در Vue.js برای برنامه نویسان بسیار ساده است. در این بخش با ما همراه باشید تا با مثالی این قابلیت Vue.js را بررسی کنیم.

a month ago

برنامه‌نویسی

62

1
ارسال اطلاعات از کامپوننت فرزند به کامپوننت پدر (custom events)

در قسمت های قبل یاد گرفتیم که در دنیای وب و موبایل، یکسری Event به کار گرفته می شوند و نحوه استفاده ی تعدادی از آنها را برای شما شرح دادیم. در این قسمت می خواهیم event های مربوط به کیبورد را با یکدیگر بررسی می کنیم.

2 months ago

برنامه‌نویسی

102

1
راهنمای نصب و نحوه کار با ابزار vue.js-devtools

افزونه ی vue.js-devtools یکی از کاربردی ترین ابزارهای کار با Vue.js هست. این افزونه به شما کمک می کند تا به data ها و پارامترهای پروژه دسترسی داشته باشید و تمامی کامپوننت ها و اجزای Vue.js را ببینید تا مشکل یابی یا debug کردن سایت و یا اپلیکیشن ها برای شما راحت تر شود.

2 months ago

برنامه‌نویسی

111

1
راه اندازی پروژه Vuejs با NPM

در این بخش از این فصل، روش راه اندازی پروژه Vuejs با استفاده از npm شرح داده می شود و یک راه بهتر و بهینه تر باقی می ماند که در بخش چهارم این فصل توضیح داده خواهد شد.

3 months ago

برنامه‌نویسی

170

1
Watcher و input binding در VueJS

در آخرین قسمت از دوره ی مقدماتی آموزش VueJS به معرفی Watcher و input binding پرداخته و نحوه ی استفاده از آن را آموزش می دهیم.

7 months ago

برنامه‌نویسی

310

2

بلاگ ها

استارتاپی که بدون دفتر فیزیکی به درآمد میلیارد دلاری رسید!

در این مطلب می خواهیم شرکت گیتلب را معرفی و تاریخچه آن را مرور کنیم. استارتاپی که در سانفرانسیسکو به وجود آمد و در سال های اولیه خود تنها 9 کارمند داشت!

4 days ago

برنامه‌نویسی

44

5
محبوب ترین، پرطرفدارترین، پراستفاده ترین و پردرآمدترین فریم ورک های وب در 2021

در این مقاله قصد داریم گوشه ای از بهترین، پر استفاده ترین، پرطرفدارترین و محبوب ترین فریم ورک های برنامه نویسی وب را (بر مبنای نظرسنجی سایت stack overflow) برایتان لیست کنیم.

2 months ago

برنامه‌نویسی

177

5
زیاد از <div> استفاده نکنید!

همه ما با تگ های div آشنا هستیم. این تگ ها سالهای بسیاری است که برای در برگرفتن چند المان در قالب یک block و همچنین به خاطر استفاده از style یا ساختار خاصی در کدها استفاده می شوند. در این مقاله با شما درباه ی مشکلات این تگ صحبت میکنیم.

4 months ago

برنامه‌نویسی

191

7
چگونه با CSS یک Dashed Border اختصاصی بسازیم؟!

به صورت پیشفرض و به راحتی می توان با CSS یک حاشیه به صورت خط تیره یا نقطه چین برای تگ های مورد نظر خود بسازیم. اما نمی توان کنترل زیادی روی طول خط تیره ها و حتی میزان فواصل بین آن ها داشت. همچنین برای border ها نمی توان انیمیشن یا transition در نظر گرفت. با این حال می توان با فوت و فن خاصی تمامی این option ها را برای border ها لحاظ کرد

4 months ago

برنامه‌نویسی

152

6

مهارت ها

برنامه نویسی
شبکه و تجهیزات شبکه
HTML & CSS