آموزش npm

مؤلف دوره:
این دوره توسط تیم تولید محتوای سکان آکادمی تألیف شده است.

سطح دوره:
سطح این دوره مبتدی تا پیشرفته است.

پیش‌نیازها:
این دوره پیش‌نیاز خاصی ندارد.

تعداد آموزش‌ها:
در حال تکمیل

برای شروع کلیک کنید

امروزه، javascript یکی از محبوب‌ترین زبان‌ها بین توسعه‌دهنده های وب است. سبک بودن آن، توانایی اجرا شدنش در مرورگرها، سادگی یادگیری آن، آسان بودن syntax و گستردگی استفاده‌اش، زیاد بودن کتابخانه‌ها، پلاگین‌ها و ابزارهایش، ظهور node.js و مواردی از این دست، جاوااسکریپت را به یک زبان جذاب برای برنامه‌نویس‌ها بدل کرده. ما قصد داریم در این مجموعه مقالات، به شرح npm بپردازیم، که بزرگترین  و غنی‌ترین software registry در دنیای جاوااسکریپت محسوب می شود.

این مجموعه مقالات در دو فصلِ «مقدماتی» و «پیشرفته» ارائه می شود و تلاش شده که مفاهیم و عناوین پایه ی npm در مقالات فصل اول گنجانده شوند. همچنین برای آن دسته از کاربرانی که علاقمند به مطالعه عمیق تر این مبحث هستند، فصل دوم را تدارک دیده ایم و در آن مفاهیم پیشرفته تر npm را بررسی خواهیم کرد.

لازم به ذکر است که توضیحات این مجموعه مقالات، بر اساس npm نسخه 6.13 می‌باشد.

ادامهٔ دوره در دست تالیف است.
جهت اطلاع از زمان انتشار آموزش بعدی کانال تلگرام سکان آکادمی عضو شوید.

مخاطبین این دوره چه کسانی هستند؟

همه ی برنامه نویسان بخصوص کسانی که قصد فعالیت در حوزه ی محبوب Front-end را دارند مخاطبین اصلی این دوره هستند. با گسترش روزافزون Javascript و ورود آن به حوزه هایی مثل وب ، دسکتاپ و موبایل میتوان تمام کسانی که در هر زمینه ای از زبان Javascript استفاده می کنند را مخاطب این دوره دانست.

آیا این دوره پیش‌نیاز خاصی دارد؟

برای دنبال کردن مقالات فصل اول، نیازی به داشتن هیچ پیش زمینه‌ای نیست. ولی اگر تا کنون با پروژه‌هایی که پایه آنها javascript و node.js بوده کار کرده باشید، بهتر می‌توانید از این مقالات استفاده کنید.

پس از اتمام این دوره، چه دستاوردهای علمی به‌ دست خواهم آورد؟

دانش جویانی که این دوره آموزشی را به دقت مطالعه نمایند، به درک عمیق و پایه ای از مفهوم مدیریت بسته ها و نیازمندی ها در Javascript خواهند رسید. همچنین گذراندن این دوره به آنها کمک میکند تا راحت تر پکیج های مورد نیاز پروژه ی خود را پیدا کرده و کد آن را بخوانند. بعلاوه این دوره به مخاطبان کمک خواهد کرد تا مقالات مختلف npm را اعتبارسنجی کنند. با دستورات npm کار کنند و دراین زمینه متخصص شوند.

آیا امکان بازنشر این دوره از طریق دیگر سایت‌ها وجود دارد؟

بر اساس قوانین سکان آکادمی، هر گونه بازنشر دوره‌های آموزشی بر خلاف قوانین سکان آکادمی بوده، از لحاظ شرعی حرام و از لحاظ حقوقی قابل پیگرد قانونی است.