monir.ghofrani

منیر غفرانی

درباره من

وبلاگ

20

بلاگ ها

مدیر عامل توییتر Jack Dorsey یک سوم از سهام خود را به کارکنانش خواهد داد!

مدیر عامل توییتر Jack Dorsey یک سوم از سهام خود را به کارکنانش خواهد داد!

6 years ago

کسب‌وکار

1100

2
معرفی دستگاهی جالب برای عرضهٔ داستان کوتاه

معرفی دستگاهی جالب برای خرید داستان کوتاه!

6 years ago

گوناگون

1821

2
ساخت سیستمی توسط شرکت IBM برای شناسایی سرویس های قابل اعتماد در محیط ابری

ساخت سیستمی توسط شرکت IBM برای شناسایی سرویس های قابل اعتماد در محیط ابری

6 years ago

گوناگون

1704

1
10 ویژگی Microsoft Office 2016 برای افزایش بهره وری کاربران

شرکت مایکروسافت، در 22 سپتامبر سال 2015، آفیس 2016 را برای عموم مردم منتشر کرد. در نگاه اول، شاید چندان متوجه نشوید که این نسخه نسبت به آفیس 2013 چه تغییراتی کرده است. ولی وقتی عمیق تر بنگرید، متوجه برخی تفاوت های جالب در جهت افزایش بهره وری خواهید شد.

6 years ago

نرم‌افزار

2190

0
با جهانی شدن شبکه اشیاء، "شهرهای هوشمند" در سراسر جهان توسعه می یابند!

شبکه ی اشیاء که برنامه ی آمستردام برای اجتماع اینترنتی اشیاء است و تحقق رویای "شهر هوشمند" را برای توسعه دهندگان ممکن می سازد، در حال گسترش بین المللی است. قرار است با الهام از ایده ی شبکه نامحدودی که بتواند تمام انواع دستگاه ها را در سراسر شهر به یکدیگر متصل کند، گروه هایی در ایالات متحده، برزیل، آرژانتین، آفریقای جنوبی، هند و انگلستان، شبکه اشیاء را برای کشور خود راه اندازی کنند. در ادامه توضیحات بیشتری درمورد این شبکه بیان خواهیم کرد، با سکان آکادمی همراه باشید.

6 years ago

اینترنت اشیاء

2184

1
امکان ذخیره تصاویر بیشتر در گوشی iPhone با IceCream

تصور کنید بخواهید با گوشی iPhone خود تصاویری از لحظات زیبا و تکرار نشدنی بگیرید و در چنین لحظه ی حساسی با یک پیغام خطا مواجه شوید: "شما حافظه کافی ندارید و دستگاه نمی تواند هیچ تصویری بگیرد". در این حالت شما دیوانه وار شروع به پاک کردن تصاویر از رول (roll) دوربین می کنید و حتی دنبال اپلیکیشن هایی برای انتقال به سطل زباله می گردید تا بلکه فضای کافی بدست آورید. ولی متاسفانه خیلی دیر شده است و شما آن لحظه خارق العاده را از دست داده اید. با سکان آکادمی همراه باشید تا در مورد اینکه IceCream چگونه این مشکل را حل می کند، بیشتر بدانید.

6 years ago

نرم‌افزار

1372

0
هوشمندتر شدن ابر رایانه واتسونِ IBM با بهبود API برای قابلیت های سخنرانی، زبان و بینایی

شرکت ای بی ام اعلام کرده است که پلتفرم هوشمند واتسون ، با قابلیت های سخنرانی، بینایی و زبان به روز رسانی شده است که این قابلیت ها به توسعه دهندگان امکان ایجاد اپلیکیشن های هوشمندتر را می دهد.

6 years ago

هوش مصنوعی و علم داده

1599

0
فیسبوک، بخش نوت‌نویسی این شبکهٔ اجتماعی را به یک پلتفرم وبلاگ‌نویسی با طراحی جدید تبدیل کرد

احتمالاً از آخرین باری که در فیس بوک نوت نوشته اید، زمان زیادی می گذرد. اما این شرکت اکنون در پی تغییر آن است و پس از مدت ها، اولین آپدیت اصلی خود را برای نوشتن نوت معرفی کرده و در واقع آن را به یک پلتفرم وبلاگ نویسی تبدیل کرده است.

6 years ago

گوناگون

1492

0
هک کردن گوشی های اندرویدی با وارد کردن یک کلمه عبور بسیار طولانی

در واقع آخرین مشکل امنیتی که گوشی های اندرویدی با آن مواجه هستند را می توان یک حماقت محض نامید. همانگونه که همه ما می دانیم باز کردن قفل گوشی، نیاز به یک رمز عبور دارد ولی راهی وجود دارد که می توان با استفاده از آن و بدون نیاز به دانستن رمز عبود، وارد صفحه اصلی گوشی شد. برای این کار فقط کافیست یک رمز بسیار طولانی را وارد کنید. این کار باعث می شود تا کامپیوتر اوورلود شده و شما مستقیما به صفحه اصلی تلفن هدایت شوید. اگر چه این روشِ هک اندکی وقت گیر است، ولی با این وجود می توان آن را بسادگی انجام داد. برای دانستن جزئیات بیشتر با سکان آکادمی همراه باشید.

6 years ago

امنیت

107867

6
فیسبوک در پی تشخیص هویت دوربین‌ها و تصاویر

فیسبوک در صدد است تا از دوربین برای پیگیری کاربران خود استفاده کند. مطابق «انگشت نگاری تصویری» که توسط فیسبوک در ماه ژانویه به ثبت رسید، این شرکت می‌تواند دوربینی که عکس گرفته است را نیز شناسایی کند.

6 years ago

گوناگون

1048

0