چرا سکان آکادمی؟
alireza.72

علیرضا شهریاری پور

طراح رابط و تجربه کاربری

وبلاگ

16

بلاگ ها

5 اصل روانشناسی برای طراحی تجربه کاربری بهتر

روانشناسی، در تمام مراحل طراحی تجربه کاربر (UX)، ادغام شده است. برای اینکه کار خود را به عنوان طراح UX به بهترین شکل انجام دهید، باید چند اصل کلیدی مربوط به نحوه ی تفکر مردم را درک کنید. بنابراین در این مقاله سعی کردیم، پنج اصل را در ملاقات روانشناسی و طراحی تجربه کاربر به اشتراک بگذاریم.

2 months ago

UI/UX

درک نسبت کنتراست و دسترسی پذیری

کنتراست عبارت است از نسبت روشنایی روشن ترین رنگ به تیره ترین رنگی که سیستم می تواند تولید کند. به عبارت ساده تر، نسبت کنتراست به نحوه ظاهر شدن رنگ های روشن یا تیره در رابط ها اشاره دارد.

2 months ago

UI/UX

انواع روش های نقد و بررسی یک طرح

عبارت "بررسی طراحی" یک اصطلاح گسترده است که چندین روش بازرسی را شامل می شود که در هر سطح بازرسی؛ بسته به اینکه چه کسی بررسی و بازبینی اهداف را انجام می دهد، متفاوت است. انواع رایج بررسی های طراحی را در این مقاله بررسی خواهیم کرد.

3 months ago

UI/UX

نکته های ریز رابط و تجربه کاربری

گاهی اوقات برای ایجاد چیزی که مشتریان، کاربران و خود شما واقعاً از آن راضی هستید، فقط ترفندهای ساده کافی است. در این مقاله 5 مورد از راهنمایی های کوچک را گردآوری کرده ام.

3 months ago

UI/UX

رایج ترین اشتباهات طراحی رابط کاربری

امروزه رقابت در بین تولیدکنندگان اپلیکیشن ها، بخصوص اپلیکیشن های موبایلی بیشتر و بیشتر می شود. گاهی یک اشتباه می تواند باعث عقب ماندن یک شرکت از کورس این رقابت شود. اینجاست که اهمیت نقش یک طراح مشخص می شود. پس در این مقاله با ما همراه باشید تا لیستی از رایج ترین اشتباهات طراحی UI برنامه های تلفن همراه را با هم بررسی کنیم.

3 months ago

UI/UX

افزایش دسترسی پذیری برای کاربران کوررنگ با بهبود تجربه کاربری

طبق تحقیقات صورت گرفته در زمینه کور رنگی، 4.5٪ از مردم جهان کور رنگ هستند. در این مقاله 13 نکته برای بهبود تجربه ی افراد کور رنگ ارائه می دهیم چیزی که اغلب می تواند برای افراد دارای بینایی طبیعی نیز مفید باشد.

4 months ago

UI/UX

چطور در حوزه طراحی به روز بمانیم؟( قسمت اول)

وقتی وارد دنیای دوست داشتنی طراحی شدم، یکی از دغدغه هام این بود که یادگیری رو از کجا باید شروع کنم؟ اصلا راهی که میرم درسته؟

4 months ago

UI/UX

فرآیند طراحی تجربه کاربری در 6 مرحله

طراحی تجربه کاربری (UXD یا UED) فرایند افزایش رضایت کاربر از یک محصول به وسیله بهبود کاربردپذیری و دسترسی پذیری آن محصول است.

5 months ago

UI/UX

7 مرحله برای تبدیل شدن به یک طراح UI/UX

ما در این مقاله به شما مواردی را معرفی می کنیم تا بتوانید هدفمند تر راه خود را پیدا کنید و سریع تر به ساحل کشف علاقه و استعداد خود برسید.

6 months ago

UI/UX

تست کاربردپذیری چیست، عناصر و انواع آن کدام اند؟

در این مقاله به روند تست کاربردپذیری، عناصری که در آن دخیل هستند و همچنین انواع آن خواهیم پرداخت.

7 months ago

UI/UX