باور نادرست ۸ در مورد UX: تصاویر Stock تجربهٔ کاربر را بهبود می‌بخشند

باور نادرست ۸ در مورد UX: تصاویر Stock تجربهٔ کاربر را بهبود می‌بخشند

تست‌های کاربردپذیری و مطالعاتی که در زمینهٔ ردیابی چشم انجام شده حاکی از آنند که تصاویر به‌اصطلاح Stock و دیگر اِلمان‌های گرافیکی، به‌ندرت تأثیری در ارزشمندی و بازدید بالای یک سایت دارند و اکثر اوقات به تجربهٔ کاربری صدمه می‌زنند تا این‌که آن‌را بهبود ببخشند!

گفتنی است که چنین تصاویری به موضوع وب‌سایت مرتبط نبوده و حاوی اطلاعات مفیدی نیستند و کاربران اغلب این تصاویر را نادیده گرفته و حتی ممکن است از دیدن آن‌ها عصبانی شوند!

تحقیقات و مقالات در زمینهٔ کاربردپذیری تصاویر تزئینی
در آزمایشی که موسسهٔ UIE در زمینهٔ کاربردپذیری انواع مختلفی از گرافیک‌ها انجام داد، مشخص شد که استفاده از گرافیک‌های مرتبط با محتوا و جست‌و‌جوی کاربر می‌تواند بسیار مفید واقع گردد اما گرافیک‌های تزئینی اغلب به وب‌سایت صدمه زده و مزیت چندانی ندارند.

همچنین مطالعات در زمینهٔ ردیابی چشم نشان می‌دهند که افراد اصلاً روی تصاویر تزئینی مکث نمی‌کنند و به‌جای این کار به‌دنبال محتوای موردنظرشان می‌گردند و جلوه‌های بصری ناکارآمد و مزاحم را نادیده می‌گیرند.

Joshua Brewer در مقاله‌ای بر مفهوم ارزشمند بودن گذاشتن عکس در محتوا اشاره کرده و گفته که «یک عکس گاهی می‌تواند به ارزشمندی نوشتن ۱۰۰۰ کلمه باشد.» اما در ادامه این نکته را هم یادآور شده که حتماً باید از تصاویر مرتبط با محتوا استفاده شود چراکه اگر از تصاویر تزئینی و نامرتبط با محتوا استفاده شود، واقعاً به مطلب لطمه وارد می‌شود.

در یک مقالهٔ دیگر، Gery Mc Govern به این نکته اشاره کرده که تصاویر تبلیغاتی واقعاً می‌توانند به وب‌سایت شما صدمه بزنند، چراکه کاربر به‌دنبال اطلاعات مورد نیازش است و تبلیغات باعث معطلی او می‌شوند و همچنین این‌که کاربران اصلاً به چنین تصاویری توجه نمی‌کنند.

همان‌طور که در مقالهٔ قبلی -گرافیک می‌تواند به توی چشم قرار دادن قسمتی از صفحه کمک کند- گفته شد، از تصاویر تزئینی اغلب برای تأکید بر روی عنصری خاص در صفحه استفاده می‌شود، اما با بررسی‌های انجام شده مشخص گردیده است که استفادهٔ نادرست از این تکنیک تأثیر سوء داشته و درواقع باعث می‌شود که آن عنصر خاص در صفحه حتی کمتر دیده شده یا اصلاً دیده نشود.

باور نادرست ۷ در مورد UX: گرافیک می‌تواند به توی چشم قرار دادن قسمتی از صفحه کمک کند
باور نادرست ۹ در مورد UX: طراحی باید اورجینال و خاص باشد

منبع