باور نادرست ۳ در مورد UX: کاربران اسکرول نمی‌کنند!

باور نادرست ۳ در مورد UX: کاربران اسکرول نمی‌کنند!

امروزه اسکرول کردن صفحات توسط کاربران امری طبیعی و عادی است. مثلاً وقتی یک محتوای طولانی و بلند همچون یک مقاله یا پست آموزشی به کاربر ارائه می‌شود، اسکرول کردن صفحه از لحاظ کاربرد خیلی راحت‌تر و کارآمدتر از این است که متن را در صفحات متوالی قرار دهیم و کاربر برای خواندن ادامهٔ مطلب مجبور باشد روی دکمهٔ صفحهٔ بعدی کلیک کند.

بااستفاده از اسکرول کردن دیگر لازم نیست که قسمت‌های مهم در هر مطلب را به زور در بالای هوم پیج یا صفحهٔ اصلی قرار دهیم تا بلکه بتوانیم کاربر را ترغیب به ادامهٔ مطالعه کنیم. البته توجه داشته باشیم که برای اطمینان از این‌که کاربران صفحه را اسکرول می‌کنند و به تمام محتویات آن نگاه می‌کنند، لازم است که از یک سری اصول خاص طراحی پیروی کنید و همچنین محتوایی تهیه کنید که مورد علاقه و پسند بازدیدکننده باشد.

در همین راستا، توجه داشته باشید که خلاصهٔ متن که در ابتدای مطلب قرار می‌گیرد، هنوز هم تأثیر زیادی در جلب نظر کاربر دارد و عامل تعیین کننده‌ای برای کاربر است که آيا ادامهٔ این صفحه ارزش مطالعه دارد یا خیر.

یافته‌های بسیاری اسکرول کردن کاربران را تأیید می‌کنند
Chartbeat سرویسی است که به وب‌سایت‌های دیگر آنالیز داده ارائه می‌دهد. این سرویس داده‌های به‌دست آمده از ۲ میلیارد بازدید را آنالیز کرد و دریافت که ۶۶٪ توجه کاربران در یک صفحهٔ معمولی، مربوط به قسمت بعد از خلاصه یا چکیدهٔ ابتدایی متن می‌شود و این بدان معنا است که کاربران صفحه را اسکرول می‌کنند.

Heatmap که یک سرویس آنالیز کلیک در فضای آنلاین است، حدود ۱۰۰ هزار بازدید را آنالیز کرد. نتیجه این بود که کاربران در ۷۶٪ از صفحات از اسکرول‌بار استفاده می‌کردند و ۲۲٪ این افراد صرف‌نظر از طول صفحه، کل آن‌را از بالا تا پایین اسکرول می‌کردند. این موضوع مهر تأییدی بر این نکته است که هنوز هم ابتدای صفحهٔ شما و درواقع خلاصه‌ای از متن که در ابتدا می‌آورید، مهم‌ترین عامل در تداوم مطالعهٔ کاربر است.

آژانس طراحی Huge، اسکرول را در مجموعه‌ای از تست‌های کاربردپذیری آزمایش کرد بدین صورت که از تعدادی شرکت‌کننده خواست به صفحات مختلفی در وب نگاهی بیندازند. نتیجهٔ این آزمایش این بود که اغلب شرکت‌کننده‌ها معمولاً صفحات را اسکرول می‌کردند.

مطالعات Jakon Nielsen نیز در زمینهٔ ردیابی چشم نشان داد درحالی‌که توجه کاربر معطوف به ابتدای مطلب است، اما به پایین صفحه اسکرول می‌کند! مخصوصا اگر صفحه به گونه‌ای طراحی شده باشد که کاربر را ترغیب به انجام این کار کند.

جالب است بدانیم که بر روی تلفن همراه هم نیمی از کاربران در عرض ۱۰ ثانیه و ۹۰٪ کاربران در عرض ‍۱۴ ثانیه شروع به اسکرول کردن می‌کنند.

پس از بررسی اطلاعاتی که توسط TMZ.com آنالیز شده بود، مشخص گردید که بیشتر لینک‌هایی که روی آن‌ها کلیک شده‌ در انتهای صفحهٔ‌ اصلی بوده‌اند که این بدان معنا است که کاربر تا انتهای صفحه اسکرول کرده که توانسته روی این لینک‌ها کلیک کند.

همچنین مطالعات کاربردپذیری که توسط Software Usability Research Laboratory انجام شد، نشان داد که کاربران می‌توانند صفحات طولانی که قابل اسکرول هستند را سریع‌تر از مطالبی که صفحه به صفحه شده‌اند بخوانند؛ این مطالعهٔ آن‌ها تأیید می‌کند که افراد به اسکرول کردن عادت کرده‌اند.

تست‌های کاربردپذیری Jared Spool از سال ۱۹۹۸ به ما می‌گویند که حتی اگر افراد بگویند که از اسکرول کردن بدشان می‌آید، بازهم این کار را انجام می‌دهند. علاوه‌بر این، صفحات طولانی‌تر و قابل اسکرول بر روی کاربران بهتر جواب می‌دهند.

SURL نیز مطالعهٔ دیگری در زمینهٔ کاربردپذیری انجام داده که نشان می‌دهد فرقی نمی‌کند اگر افراد در نتایج جست‌وجوی خود صفحات قابل اسکرول پیدا کنند یا صفحاتی که مطالبش در چند صفحهٔ متوالی تقسیم شده، موضوع این است که هر ۲ حالت برای کاربر عادی و طبیعی است.

نکتهٔ جالب این است که در سال ۲۰۱۱ اپل به‌صورت پیش‌فرض در سیستم‌عامل مک حالت اسکرول را غیرفعال کرده بود، اما کاربران خودشان این حالت را فعال می‌کردند!

باور نادرست ۲ در مورد UX: تمام صفحات باید با ۳ کلیک در دسترس باشند!
باور نادرست ۴ در مورد UX: طراحی یعنی خوب به‌نظر آمدن وب‌سایت

منبع