باور نادرست ۲ در مورد UX: تمام صفحات باید با ۳ کلیک در دسترس باشند!

باور نادرست ۲ در مورد UX: تمام صفحات باید با ۳ کلیک در دسترس باشند!

تست‌های کاربردپذیری (Usability) مدت زیادی است که قانون ۳ کلیک را به چالش کشیده‌اند اما برخلاف باور عموم، اگر افراد اطلاعات موردنظر خود را با ۳ کلیک هم پیدا نکنند، سایت یا برنامهٔ شما را ترک نخواهند کرد! درواقع، تعداد کلیک‌های لازم نه بر رضایت کاربر تأثیر می‌گذارد و نه بر میزان موفقیت سایت یا برنامهٔ شما؛ در اصل باید گفت که کلیک‌های کمتر نه باعث خوشحال‌تر شدن کاربر می‌شوند و نه باعث می‌شوند سایت یا برنامهٔ‌ شما سریع‌تر به‌نظر بیاید.

مسئله‌ای که در اینجا واقعاً مهم است سهولت Navigation (نویگیشن یا پیمایش) و دستیابی سریع کاربر به اطلاعات است. اگر کاری نکنید که کاربر به تعداد کلیک‌ها حساس شود، اگر چند کلیک بیشتر هم بکند، اصلاً برایش مهم نخواهد بود.

مطالعاتی که قانون ۳ کلیک را به چالش می‌کشند
تست‌های کاربردپذیری UIE نشان داده‌اند که افراد، سایت یا برنامه را پس از ۳ کلیک ترک نمی‌کنند و اگر مجبور به کلیک بیشتری باشند، هرگز خسته و ناامید نمی‌شوند.

تست کاربردپذیری Jakob Nielsen نشان داد که توانایی کاربر برای پیدا کردن محصولات بر روی یک وب‌سایت تجارت الکترونیکی (فروشگاه آنلاین)، وقتی به‌گونه‌ای طراحی شد که پیدا کردن محصولات از صفحهٔ‌ اصلی به‌جای ۳ کلیک به اندازهٔ ۴ کلیک طول می‌کشید، ۶۰۰٪ افزایش یافت.

همچینین تست‌های کاربردپذیری دیگری نیز حاکی از آنند که مسئله شمارش کلیک‌ها نیست، بلکه لینک‌هایی با متون (Anchor Text) مناسب و نویددهندهٔ دستیابی به اطلاعات موردنظر هستند که در کاربردپذیری نقش اصلی را بازی می‌کنند.

برای اثبات این موضوع می‌توانیم قانون ۳ کلیک را با قانون «۱ کلیک نویددهنده» جایگزین کنیم به‌طوری‌که هر ۱ کلیک یا تعامل کاربر با سایت، کاربر را به هدفش نزدیک‌تر کند ولی درعین‌حال تا‌ جایی‌ که امکان دارد موارد ناخواسته و غیرضروری را از سر راهش دور کند.

اما این نکته را هم باید درنظر داشت که بی‌اثر بودن قانون ۳ کلیک بدین معنا نیست که می‌توانید آن‌را با ۳۰۰ کلیک جایگزین کنید! چراکه اگر کاربر مدام با صفحه‌هایی روبه‌رو شود که باید ببندد و دست آخر هم آن چیزی که به دنبالش هست را پیدا نکند، نه‌تنها مطمئناً عصبانی خواهد شد، بلکه دیگر هیچ‌وقت به وب‌سایت شما سر نخواهد زد.

باور نادرست ۱ در مورد UX: افراد واقعاً در وب مطالب را می‌خوانند!
باور نادرست ۳ در مورد UX: کاربران اسکرول نمی‌کنند!  

منبع