باور نادرست ۲۲ در مورد UX: انجام تست‌های کاربردپذیری گران تمام می‌شود

باور نادرست ۲۲ در مورد UX: انجام تست‌های کاربردپذیری گران تمام می‌شود

بسیاری از کمپانی‌ها همچنان بر این باور هستند که انجام تست‌های کاربردپذیری یک کار خیلی لوکس و تجملاتی است و نیازمند یک لابراتوار به شدت مجهز بوده و انجام و نتیجه‌گیری از آن هفته‌ها طول می‌کشد.

واقعیت امر آن است که انجام این گونه تست‌ها می‌تواند بسیار سریع و ارزان باشد. شما لزوماً به تجهیزات گران‌قیمتی احتیاج ندارید بلکه با بکارگیری ابزاری ساده هم می‌توانید به نتایج ارزشمندی دست پیدا کنید. همچنین شما به شمار زیادی شرکت‌کننده هم احتیاج نخواهید داشت چرا که فقط ۵ شرکت‌کننده هم برای انجام تست‌ها کافی است. به علاوه اینکه برای بسیاری از تست‌ها لازم نیست با شرکت‌کنندهٔ حضوری تعامل داشته باشید بلکه می‌توانید تست‌ها را به صورت ریموت (از راه دور) هم انجام بدهید (به یاد داشته باشید که انجام تست‌ها از راه دور هم همیشه به‌صرفه نیست و گاهی همان بهتر است که رو در رو با شرکت‌کننده‌ها به تعامل بپردازید).

Dana Chisnell برای دستیابی سریع به نتایج، تست‌های کاربردپذیری ارزان قیمت و بدون لابراتوار را پیشنهاد می‌کند. همچنین Jared Spool عنوان می‌کند که اکثر اوقات نیازی به لابراتوار برای انجام تست‌های کاربردپذیری نیست چرا که این لابراتوارها بیشتر اوقات حواس شرکت‌کننده‌‌ها را پرت می‌کنند. Jakob Nielsen هم بیان می‌کند که به طور معمول برای تست کردن یک طراحی، ۵ کابر کافی است؛ او بر این باور است که هرچه از کاربر بیشتر و بیشتری استفاده کنید به اطلاعات کمتر و کمتری دست پیدا می‌کنید! با این‌ حال اگر می‌خواهید یک تست کامل از کل وب‌سایت‌تان به عمل بیاورید، به شرکت‌کنندگان بیشتری احتیاج خواهید داشت.

گفتی است که Steve Krug در کتاب Don’t Make Me Think خود عنوان می‌کند که معمولاً برای حل کردن بزرگترین مسائل در زمینهٔ کابردپذیری، ۳ تا ۴ کاربر کافی است.

در نهایت باید توجه داشت که انجام این گونه تست‌ها در اکثر اوقات ضروری بوده و کمک شایانی به شما و وب‌سایت‌تان می‌کند، اما باید به خاطر داشته باشید که انجام تست‌های کاربردپذیری حتماً نباید گران و هزینه‌بر بوده و کلی برایتان خرج بردارد چرا که با کمی فکر کردن و پیدا کردن روشی مناسب، می‌توانید با صرف هزینه و منابعی کم، به دیدگاه مناسبی در مورد وب‌سایت یا اپ‌تان برسید و در راه درست قدم بردارید.

باور نادرست ۲۱ در مورد UX: کاربران اپ یا وب‌سایت می‌توانند به شما بگویند که واقعاً چه می‌خواهند
باور نادرست ۲۳ در مورد UX: انتخاب‌ها همیشه باید محدود به ۲±۷ باشند

منبع