معرفی برخی از چت‌بات‌های هوشمند آنلاین

معرفی برخی از چت‌بات‌های هوشمند آنلاین

با پیشرفت تکنولوژی، امروزه به جای نیروی انسانی، بات‏‌های هوشمند به این پتانسیل دست پیدا کردند تا کارهای شما را مدیریت کنند. در واقع، چت‌بات‌ها ابزارهایی هستند که تحول شگرفی در ارتباط برقرار کردن و گفتگو ایجاد کرده‌اند. به طور کلی، یک اِسمارت چت‌بات زمانی که از نیازهای کاربران آگاهی پیدا می‌کند، هوشمندانه وارد عمل می‌شود؛ به عبارتی، مقولهٔ هوش در اینجا چیزی است که به چت‌بات داده می‌‌شود تا همچون ما انسان‌ها، هر مکالمه‌ای را به سهولت هَندل کند. حال در این مقاله قصد داریم به معرفی برخی از بهترین چت‌بات‌های هوشمند (یا همان چت‌بات‌های مبتنی بر هوش مصنوعی) که به صورت آنلاین در دسترس هستند بپردازیم. 

💎💎 در این مقاله به 5 مورد از چت‌بات‌های هوشمند مبتنی بر هوش مصنوعی اشاره کرده ایم و شما می‌توانید برای آشنایی با برخی ابزارهای جذاب هوش مصنوعی دیگر که امروزه کاربرد فراوانی دارند، به مقاله‌ی 7 ابزار جذاب با استفاده از AI مراجعه کنید.

Mitsuku

این چت‌بات یکی از بهترین چت‌بات‌های مبتنی بر هوش مصنوعی است. از موفقیت‌های این بات می‌توان به دریافت Loebner Prize اشاره کرد. گفتنی است، در مراسم سالیانهٔ این جایزه، بسیاری از متخصصین هوش مصنوعی گرد هم جمع می‌آیند و مجموعه‌ٔ داوران به کمک روش‌های تست Turing و یکسری سؤال اصولی، به آزمایش چت‌بات‌های هوشمند می‌پردازند و این جایزه به هوشمندترین رباتی که بتواند داور مورد نظر را فریب دهد و خود را جای یک انسان واقعی به خوبی جا بزند، تعلق می‌گیرد (برای آشنایی با تست تورنگ می توانید مقاله هوش مصنوعی چیست را مطالعه بفرمایید). شما نیز می‌توانید با چت‌بات Mitsuku ساعت‌ها بدون اینکه خسته شوید، حرف بزنید. این چت‌بات باهوش کاملاً حال و هوای شما را درک می‌کند و بر آن اساس می‌تواند به پرسش‌های شما پاسخ دهد.

Right Click 

Right Click استارتاپی است که چت‌باتی مبتنی بر هوش مصنوعی عرضه کرده است که این چت‌بات در طول مکالمه سؤالاتی از قبیل «به چه صنعتی تعلق دارید؟» و «چرا می‌خواهید وب‌سایت طراحی کنید؟» می‌پرسد و قالب‌‏های سفارشی را با توجه به پاسخ‌های داده شده طراحی می‌کند! جالب است بدانید که این ربات به قدری باهوش است که به هیچ وجه نمی‌توانید آن را از هدفش دور کنید. به عنوان مثال، اگر از او سؤالی غیر از سوالات مربوط به طراحی وب‌سایت بپرسید، جواب‌های هوشمندانه‌ای به شما می‌دهد و دوباره به موضوع اصلی باز می‌گردد.

Insomno

بات Insomno یک هم‌صحبت برای افراد شب‌زنده‌دار محسوب می‌شود. همان‌طور که از نام این بات مشخص است، کسانی که شب‌ها به سختی می‌خوابند خواهند توانست روی کمک این بات حساب باز کنند. زمانی که تنها هستید و دچار بی‌خوابی شده‌اید، این بات با شما صحبت می‌کند و پاسخ‌های جالب و شگفت‌انگیزی برای اینکه حوصله‌ٔتان سر نرود تحویل می‌دهد. 

تصویری از سایت Insomno ، یک بات هوش مصنوعی آنلاین

Dr AI

این چت‌بات می‌تواند نقش یک پزشک را برایتان ایفا کند به طوری که این چت‌بات در مورد علائم و سوابق پزشکی‌تان پرسش کرده سپس فهرستی از دلایلی که موجب چنین علائمی در شما شده‌اند را گردآوری می‌کند.

چت باتی در نقش پزشک مبتنی بر هوش مصنوعی

Rose

Rose یکی دیگر از چت‌بات‌های هوشمند است که طبق ادعای سایت رسمی‌اش، چت‌باتی است که مقولهٔ‌ امنیت برایش بسیار حائز اهمیت است.

 

در پایان هم لازم به ذکر است که در مقاله‌ای تحت‌عنوان Program O: چت‌بات نوشته شده با PHP و MySQL، به بررسی چت‌بات اپن‌سورسی مبتنی بر هوش مصنوعی پرداختیم که به صورت آنلاین امکان تست‌اش برای علاقمندان فراهم شده است.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس