hrmadani

حمیدرضا معدنی

مدیرفنی و عاشق توسعه

9 دنبال شونده

20 دنبال کننده

درباره حمیدرضا معدنی

من عاشق برنامه نویسی هستم و از 13 سالگی تا امروز هیچ روزی رو بدون کد زندگی نکردم. برای من جذاب ترین نکته ی برنامه نویسی اینه که هر سوالی در برنامه نویسی هزاران هزار جواب می تونه داشته باشه. و هیچ وقت، هیچکسی نمیتونه شما رو مجبور کنه مثل اون فکر کنی. کد نوشته شده مثل دستخط شماست.

وبلاگ

6

سکان پلاس

4

قسمت آموزشی

19

بلاگ ها

چطوری پروفایل LinkedIn مان را حرفه ای کنیم؟

%94 از کارفرماهای دنیا در LinkedIn به دنبال کاندیداهای مناسب می گردند. نکته ی جالب توجه و شاید عجیب این است که تنها 36% از جویندگان شغل در LinkedIn فعال هستند. راهنمایی های این پست رو دنبال کنید تا به یک پروفایل LinkedIn حرفه ای و مناسب برسید.

2 months ago

گوناگون

238

5
برنامه نویس منظمش خوبه!

درحالی که توسعه ی نرم افزار از همه ی قوانین فیزیکی در امان است ولی افزایش آنتروپی (Entropy) یا همان بی نظمی ضربه ی سختی به آن می زند. آنتروپی اصطلاحی در فیزیک است که به میزان "بی نظمی" در سیستم اشاره دارد.

3 months ago

برنامه‌نویسی

118

9
برنامه نویس مسئولیت پذیرش خوبه!

این مقاله برداشتی از بخش دوم کتاب ارزشمند The Pragmatic Programmer است که درباب مسئولیت پذیری به جای بهانه تراشی صحبت می کند. برای اولین بار در این کتاب پیشنهاد اردک پلاستیکی به عنوان سنگ صبور برنامه نویسان داده شد که توسط بسیاری از برنامه نویسان جهان مورد استقبال قرار گرفت.

4 months ago

برنامه‌نویسی

260

8
آسیب پذیری Race Condition چیست و چطور با استفاده از آن حساب بانکی مان را شارژ کنیم!

Race Condition یکی از آسیب پذیری های رایج در دنیای کامپیوتر است. در این مقاله ی با این آسیب پذیری آشنا شده و یاد میگیریم چطور با استفاده از آن موجودی حساب بانکی خود را افزایش بدهیم و داستان شارژ نامحدود کارت هدیه ی استارباکس یک هکر را میخوانیم.

a year ago

امنیت

1212

5
اصول OOP به زبان خیلی ساده بهمراه مثال های عملی

بسیاری از افراد از شی گرایی استفاده می کنند ولی خیلی از آنها اجزای آن را نمی دانند و بخش های مختلف آن را نمی شناسند. در این مقاله قصد دارم به صورت سریع و کامل بخش های مختلف برنامه نویسی شی گرایی را با ذکر مثال هایی عملی معرفی کنم.

a year ago

برنامه‌نویسی

2229

7
صفر تا صد نوشتن رزومه ی ایده آل برای توسعه دهندگان نرم افزار

برای بدست آوردن یک موقعیت شغلی، داشتن رزومه خوب ضروری است وبرای انتخاب شدن شما به یک رزومه ی جامع نیاز دارید. در این مقاله باهم مسیر رسیدن به یک رزومه ی خوب را قدم به قدم طی میکنیم. و در آخر مقاله، شما یک رزومه ی خوب خواهید داشت.

a year ago

گوناگون

897

7

سکان پلاس ها

میمون رو دوش کیه :: مدیریت زمان

خیلی وقت ها از نداشتن زمان کافی برای انجام کارها و مسئولیت هایمان گلایه میکنیم. در این مطلب یک مشکل معرفی میشود و راه حلی برای آن ارائه خواهد شد.

5 days ago

گوناگون

61

7
7 فیلم برتر هوش مصنوعی برای علاقه مندان به Ai

معرفی 7 فیلم در حوزه ی هوش مصنوعی (Ai) که میتواند طوفانی در قلب و ذهن علاقه مندان به این حوزه ایجاد کند.

23 days ago

هوش مصنوعی و علم داده

66

7
داستان سوپ سنگ از نگاه اشتراک گذاری منابع و رفتارسازمانی

داستان سوپ سنگ یکی از معروف ترین داستان های مردم اروپاست. در این پست، از نظر اشتراک گذاری منابع و رفتارسازمانی این داستان را بررسی می کنیم.

2 months ago

گوناگون

108

6
چطوری هر چیزی را در 20 ساعت یادبگیریم؟

20 ساعت برای هرچیزی وقت بذارید، هرچیزی که میخواهد باشد، شما آن را یاد می گیرید. این ادعایی است که آقای Josh Kaufman در سخنرانی TEDxCSU مطرح و اثبات می کند. من در این پست سعی کردم از میان صحبت های ایشان در این سخنرانی، آموزشی را آماده کنم که با اجرای دقیق چهار گام مطرح شده توسط ایشان، هرچیزی را در 20 ساعت یاد بگیریم.

3 months ago

گوناگون

293

11

مهارت ها

برنامه نویسی
پایتون
پایگاه داده
MySQL
Redis
الستیک سرچ
PHP
secure coding
اگر login نکردی برامون ایمیلت رو بنویس: