آموزش تصویرسازی داده‌‌ها با Seaborn

جعبه ابزاری حرفه‌ای برای کاوش داده‌ها

بروزرسانی 02 خرداد 1402

آموزش تصویرسازی داده‌‌ها با Seaborn
342 هزار تومان
آموزش تصویرسازی داده‌‌ها با Seaborn

آموزش تصویرسازی داده‌‌ها با Seaborn

342 هزار تومان
سرفصل‌های دوره
لینکداین تلگرام توییتر

کاربر عزیز، شما به عنوان کاربر مهمان در وبسایت سکان آکادمی حضور دارید. برای ، به حساب کاربری تان وارد شوید.

* شما پس از ورود، مجددا به همین صفحه بر می گردید.

header-svg-bg

معرفی دوره


آیا می‌خواهید تصاویر زیبا و آموزنده را از روی داده‌های خود به راحتی ایجاد کنید؟ اگر چنین است، پس باید Seaborn را یاد بگیرید!

Seaborn دقیقا چیست؟ 

Seaborn یک کتابخانه تصویرسازی داده پایتون بر پایه ی کتابخانه ی Matplotlib است که در دوره ی  آموزش تصویرسازی داده‌ها با Matplotlib سکان آکادمی به آن پرداخته شده است. این کتابخانه، یک رابط سطح بالا برای ترسیم گرافیک‌های آماری جذاب و آموزنده فراهم می‌کند. Seaborn، یک کتابخانه تصویرسازی قدرتمند پایتون و یک بخش ضروری از جعبه ابزار علم داده است که با استفاده از آن می‌توان به آسانی تصاویری با اطلاعات مفید و جذاب را از انواع مجموعه داده ایجاد کرد. انتقال دانش از طریق تصویرسازی داده‌ها در قالب نمودار، اهمیت بالایی برای کسانی که می‌خواهند در حوزه‌ی علم داده - Data Science فعالیت داشته باشند، دارد.  
 
برخی از ویژگی‌ها و مزیت‌های بیشتری که Seaborn نسبت به Matplotlib ارائه می‌دهد:
 • کد زنی و قوانین ساده‌تری دارد که یادگیری و درک آن را آسان تر می‌کند،
 • از مدل‌های رگرسیون پشتیبانی می‌کند،
 • انواع پالت‌های رنگی را داراست تا نمودارها جذاب تر و خواناتر جلوه داده شود.
 • توابع مناسب برای ترسیم متغیرهای دسته بندی شده دارد. مانند: boxplots و violin plots.
 • با Pandas همخوانی و یکپارچگی خیلی خوبی دارد.
   

در این دوره چه مواردی آموزش داده می‌شود؟

این دوره به شما نشان می‌دهد که چگونه می‌توانید از Seaborn برای ایجاد انواع نمودارها، از جمله نمودارهای پراکندگی، نمودارهای شمارشی، نمودارهای میله‌ای و نمودارهای جعبه‌ای استفاده کنید و همچنین چگونه می‌توانید تصویر نمودارهای خود را سفارشی کنید.

شما در این دوره با کاوش در این کتابخانه، نمودار‌های Seaborn را بر اساس مجموعه‌های داده‌های دنیای واقعی ایجاد خواهید کرد، از جمله مجموعه داده چگونگی تغییر آلودگی هوای شهر در طول روز و مجموعه داده بررسی آنچه که جوانان دوست دارند در اوقات فراغت خود انجام دهند. این مجموعه داده‌ها به شما این فرصت را می‌دهد که در مورد مزایای Seaborn بیشتر بدانید، از جمله اینکه چگونه می‌توانید به راحتی نمودارهای فرعی را در یک شکل ایجاد کنید و همچنین چگونه فواصل اطمینان را به‌ طور خودکار محاسبه کنید.

در پایان این دوره، می‌توانید از Seaborn در موقعیت‌های مختلف برای کاوش داده‌های خود استفاده کنید و نتایج تجزیه و تحلیل داده‌های خود را به دیگران به طور مؤثر منتقل کنید. این مهارت‌ها برای تحلیلگران داده، دانشمندان داده و هر شغل دیگری که ممکن است به تصویر‌سازی داده‌ها نیاز داشته باشد، بسیار مورد توجه است. این دوره بخش مهمی از مسیر تصویرسازی داده‌ها است، که در آن می‌توانید کتابخانه‌ها و تکنیک‌های زیادی را به مجموعه مهارت‌های خود اضافه کنید.

نمونه‌هایی از نمودار‌های Seaborn
 
 
 
 
 

مزیت‌های دوره‌ی تصویرسازی داده ها با Seaborn سکان آکادمی

 • آموزش تصویری و قدم به قدم به منظور تسلط تدریجی بر روی قابلیت های کتابخانه‌ی Seaborn
 • یادگیری قابلیت‌های کتابخانه با کمک دیتاست های واقعی و متنوع
 • ارائه‌ی تمرین و راه حل آن توسط مدرس برای هر قسمت آموزشی از این دوره
 • ارائه‌ی آزمون پایانی به منظور تثبیت یادگیری و ارزیابی دانشجو
 • ارائه‌ی پروژه‌ی عملی در انتهای دوره توسط مدرس به منظور یادگیری عمیق 
course-goal-icon

اهداف و ماموریت‌ها


course-goal-bg-icon

بتوانید یک دیتاست معروف و نسبتا بزرگ را کشف کنید و ابعاد و گستردگی و تنوع داده های آن را بدست بیاورید. مثلا بخواهید پراکندگی داده را بررسی کنید یا اینکه داده های پرت را حذف کنید.

ممکن است برای شما سئوالی ایجاد شود و بخواهید جواب آن را از داده ها بپرسید. مثلا ممکن است در دیتاست مربوط به دانش آموزان بخواهید رابطه ی تعداد غیبت را با نمره ی پایانی کشف کنید و این کار را با کمک Seaborn انجام دهید و دانش های جدیدی از روی دیتاست خود کشف کنید.

اما کلیدی ترین ماموریت این دوره این است که شما باید بتوانید بفهمید که برای حل هر مسئله باید از کدام نمودار یا نمودارهای فرعی استفاده کنید.

header-svg-bg

مدرس شما در این دوره


الهه صباغی
الهه صباغی teacher-role-verified-icon
back-end developer

مدرک کارشناسی مهندسی نرم‌افزار و کارشناسی ارشد مهندسی رباتیک از دانشگاه صنعتی امیرکبیر و چندین سال تجربه به عنوان مدرس علم داده، یادگیری ماشین و برنامه نویسی پایتون را دارم. امیدوارم بتونم از تجربیات خودم استفاده کنم تا به بقیه افراد کمک کنم برنامه نویسی، تجزیه و تحلیل داده‌ها و مهارت‌های مورد نیاز برای ارائه داده‌ها در تصاویر و نمودارهای واضح و زیبا را یاد بگیرند.

header-svg-bg

دستاوردهای این دوره


 • قرار گرفتن در مسیر یادگیری دانشمند داده شدن
 • تثبیت یادگیری خود توسط حل تمرین هایی با مثال های واقعی
 • تصویرسازی داده ها و کسب بینش از آنها به صورت حرفه ای
 • ارزیابی خود با گذراندن آزمون نهایی دوره
 • عمق دادن به یادگیری خود با انجام پروژه عملی در انتهای دوره
 • توانایی ایجاد نمودارهای مختلف و کاربردی برای داده های خود
header-svg-bg

سوالات متداول


 • تمامی کسانی که می خواهند پایتون را در مسیر دانشمند داده یا همان Data Scientist شدن ادامه دهند.
 • تمامی کسانی که می خواهند داده های خود را خیلی سریع تبدیل به دانشی کنند که از نمودارها و گراف ها قابل کشف است.
 • دانشجویانی که برای کارهای تحقیقاتی و آکادمیک خود نیاز به یک ابزار ساده و راحت برای یادگیری دارند تا بتوانند، نتایج کارهای خود را در قالب نمودار ها تصویرسازی کنند.
 • برنامه نویسان پایتون که می خواهند در مسیر داده و تجزیه و تحلیل داده بیشتر یادگیری داشته باشند.
 • کسانی که دوره ی آموزش تصویرسازی داده‌ها با Matplotlib را گذرانده اند.

پیش نیاز این آموزش، دوره ی مقدماتی پایتون می باشد. در واقع اگر در حد مقدماتی با پایتون و کد زنی در آن آشنا هستید می توانید از این دوره استفاده کنید.

همچنین بهتر است که با قابلیت های اولیه Pandas به عنوان یکی دیگر از کتابخانه های قدرمتند پایتون آشنا باشید.

با توجه به اینکه Seaborn یک کتابخانه تصویرسازی داده پایتون بر پایه ی کتابخانه ی Matplotlib است. پس بهتر است که ابتدا دوره ی آموزش تصویرسازی داده‌ها با Matplotlib را بگذرانید.

در کل بهتر است ابتدا Matplotlib را فرابگیرید و بعد سراغ Seaborn بروید که در این صورت یادگیری شما در Seaborn بهتر خواهد بود. 

ولی اگر می خواهید بدانید که موقع استفاده از کدامیک از این دو کتابخانه استفاده کنم باید گفت که :

یکی از عوامل مهم این است که آیا می خواهید نمودارهای خود را سفارشی کنید یا نه. اگر سفارشی کردن نمودارها برای شما مهم نیست، matplotlib انتخاب خوبی است زیرا ویژگی های بیشتری دارد و استفاده از آن آسان تر است. با این حال، اگر می‌خواهید نمودارهایی ایجاد کنید که پیچیده و حرفه‌ای به نظر برسند، Seaborn گزینه بهتری است.

یک فاکتور مهم دیگر این است که Seaborn  در نمودارهای خود ابزارهای تحلیلی بیشتری ارائه می دهد. اگر می خواهید بینش کلی از داده های گسترده ی خود داشته باشید یا مثلا از مدل های رگرسیون استفاده کنید بهتر است به سراغ Seaborn بروید.

در انتهای این دوره شما می توانید یک دیتاست از داده های خود یا داده های موجود و واقعی استفاده کنید، درون برنامه ی خود وارد کرده و بعد براساس ویژگی هایی که آن داده دارد، نمودار های مختلفی از آن رسم کنید. 

نمودار های به دست آمده به شما بینش های مختلفی از داده ی شما می دهند و به شما در تحلیل داده ها کمک می کنند. Seaborn به شما ابزارهایی میدهد که خیلی سریع تر به تحلیلی که بر روی داده ها نیاز دارید برسید (مانند: رگرسیون)

در انتها می توانید نمودارهای خود را در فرمت های مختلف با دیگران به اشتراک بگذارید.

همچنین با قابلیت های مختلف کتابخانه ی Seaborn آشنا خواهید شد.

هر گونه بازنشر دوره‌های آموزشی بر خلاف قوانین سکان آکادمی است، از لحاظ شرعی حرام و از لحاظ حقوقی قابل پیگرد قانونی است.

برنامه نویس Front End شو!

در  کارراهه‌ی فرانت اند سکان آکادمی؛ دوره‌های آموزشی ویدیویی و متنی، دوره‌های پروژه محور، آزمون‌های منظم و بسیاری خدمات دیگر طراحی شده است تا هر آنچه که برای استخدام به عنوان برنامه نویس Front-End نیاز دارید را داشته باشید.

cover-of-برنامه نویس Front End شو!
online-support-icon