آموزش OAuth و Laravel Passport

دوره آموزش OAuth و Laravel Passport

در این دوره می آموزیم که استاندارد معروف OAuth چیست ، با نسخه ها و روش های احراز هویت آن آشنا میشویم و در پایان مقاله با معرفی Laravel Passport مثالی کاربردی از این مبحث را ارائه خواهیم داد

سطح پیشرفته | 190+ دانشجو
آموزش OAuth و Laravel Passport
1:50 ساعت
آموزش متنی
رایگان هدیه‌ای از سکان آکادمی
رایگان هدیه‌ای از سکان آکادمی
1:50 ساعت
آموزش متنی
header-svg-bg

معرفی دوره

آخرین به‌روزرسانی دوره: 18 شهریور 1399 آخرین به‌روزرسانی دوره: 18 شهریور 1399

در این دوره ما به معرفی پروتکل OAuth 2.0 خواهیم پرداخت و با جزییات و مفاهیم این استاندارد آشنا خواهیم شد. با استفاده از این استاندارد میتوانیم پروتکل های ارتباطی استانداردی را برای احراز هویت بین دو برنامه، در نظر گرفته و پیاده سازی کنیم.

  برای آموزش عملی این پروتکل، از یکی از پکیج های تخصصی Laravel برای این موضوع با عنوان Passport استفاده خواهیم کرد. این پکیج مربوط به مبحث احراز هویت برای API ها می باشد و در حقیقت پیاده سازی سرور OAuth 2.0 را برای برنامه های لاراولی، به راحتی فراهم کرده است.

header-svg-bg

پیش‌نیازهای این دوره


آموزش مقدماتی لاراول
آموزش مقدماتی لاراول
1:30 ساعت
آموزش متنی
header-svg-bg

مدرس‌های شما


تیم تولید محتوای سکان آکادمی
تیم تولید محتوای سکان آکادمی teacher-role-verified-icon
اکانت رسمی تیم تولید محتوای سکان آکادمی

تیم تولید محتوای سکان آکادمی در تلاش است با ارائه‌ی محتوای با کیفیت، به روز و کاربردی در حوزه‌ی برنامه نویسی، فناوری اطلاعات و تکنولوژی؛ سهم به سزایی در ارتقاء دانش علاقه مندان این حوزه‌ها داشته باشد.

تیم تولید محتوای سکان آکادمی
header-svg-bg

سوالات متداول


مخاطبین دوره آموزش OAuth و Laravel Passport برنامه نویسان وب و توسعه دهندگانی هستند که قصد دارند برنامه‌های خود (وب، دسکتاپ، موبایل) را بر اساس به‌روزترین امکانات احراز هویت، طراحی و پیاده سازی کنند و یا برای احراز هویت برنامه های خود از سایت های معتبر استفاده کنند.

یادگرفتن استاندارد OAuth 2.0 به تنهایی نیاز به زبان برنامه نویسی خاصی ندارد، هرچند آشنایی با مفاهیمی همچون API به درک بهتر بسیار کمک میکند. اما با توجه به این که در این دوره برای آموزش عملی OAuth از یکی از پکیج های پیشرفته Laravel  استفاده شده است، نیاز است تا مخاطبین دوره به زبان برنامه نویسی PHP و فریم‌ورک محبوب آن یعنی Laravel آشنایی کامل داشته باشند.

همچنین داشتن دانش کافی در مورد مفاهیم API، JWT، Authorization و Authentication نیز به شما در درک بهتر مطالب این دوره کمک خواهد کرد.  

دانشجویانی که دوره آموزش OAuth و Laravel Passport را به دقت مطالعه نمایند و آموزش‌های عملی آن را به طور کامل پیاده‌سازی کنند، علاوه بر آموختن مفاهیم مهم و پیشرفته مربوط به پروتکل OAuth 2.0، نحوه استفاده از آن را با استفاده از پکیج Passport به صورت کاملا عملی خواهند آموخت که نهایتا منجر به تخصص یافتن در احراز هویت API با استفاده از این پکیج خواهد شد.

بر اساس قوانین سکان آکادمی، هر گونه بازنشر دوره‌های آموزشی این وب‌سایت بر خلاف قوانین سکان آکادمی بوده، از لحاظ شرعی حرام و از لحاظ حقوقی قابل‌ پیگرد قانونی است.

header-svg-bg

آخرین گفت‌وگوهای این دوره


آموزش OAuth و Laravel Passport-colorful

دوره آموزش OAuth و Laravel Passport

1:50 ساعت
آموزش متنی
190+ دانشجو
رایگان هدیه‌ای از سکان آکادمی
online-support-icon