آموزش رایگان PHP 8 | از صفر تا اولین پروژه

اولین قدم برنامه نویس Backend شدن رو محکم بردار!

بروزرسانی 10 اسفند 1401

آموزش رایگان PHP 8 | از صفر تا اولین پروژه
رایگان
آموزش رایگان PHP 8 | از صفر تا اولین پروژه

آموزش رایگان PHP 8 | از صفر تا اولین پروژه

رایگان
سرفصل‌های دوره
لینکداین تلگرام توییتر

کاربر عزیز، شما به عنوان کاربر مهمان در وبسایت سکان آکادمی حضور دارید. برای ، به حساب کاربری تان وارد شوید.

* شما پس از ورود، مجددا به همین صفحه بر می گردید.

header-svg-bg

معرفی دوره


دوره ی آموزش رایگانPHP در سطح مقدماتی و با استفاده از ویدیو، متن و آزمون توسط سایت سکان آکادمی، برای شما تولید شده است. این دوره از ابتدایی ترین مباحث و مفاهیم شروع می شود و شما را با تمامی اصول و تعریف های اولیه ی دنیای برنامه نویسی آشنا می کند. این دوره تا برنامه نویسی Procedural ادامه پیدا می کند و در انتها با این الگوی برنامه نویسی، پروژه ای را باهم پیاده سازی می کنیم.
برنامه نویسی Procedural در سالهای اخیر یکی از روش های مطرح در دنیای برنامه نویسی بوده. برای مثال در سالهای اخیر زبان های برنامه نویسی به بازار ارائه شده اند که دیگر از حالت OOP پشتیبانی نمی کنند و بر همین قاعده برنامه نویسی تاکید دارند. به همین دلیل هم سایت سکان آکادمی این دوره را تا این سطح پیش می برد.

PHP چیست؟

PHP یک زبان برنامه نویسی محبوب و پرکاربرد است که برای توسعه ی وب سایت ها و برنامه های سمت سرور طراحی شده است. بسیاری از شرکت های بزرگ، متوسط، کوچک یا استارت آپ ها برای برطرف کردن نیازهای کسب و کارشان از این زبان استفاده می کنند. با PHP میتوانیم بخش Backend تقریبا هر وب سایتی را کد نویسی کنیم. همچنین در توسعه ی برنامه های سمت سرور هم میتوان از این زبان به راحتی استفاده کرد.  

برخی از مزایای یادگیری PHP

 • شروع کار با PHP خیلی راحت است و برای برنامه نویسان تازه کار گزینه ی خیلی خوبی به حساب می آید. بخاطر پیچیدگی های کمی که این زبان دارد به راحتی می توانید مفاهیم اولیه برنامه نویسی را با آن یادبگیرید.
 • با PHP می توانید از وب سایت های شخصی که پیچیدگی کمی دارند تا وب سایت های پیچیده تری مثل فروشگاه های اینترنتی یا برنامه های مدیریتی مختلف را بنویسید.
 • PHP، اکوسیستم بزرگ و فعالی دارد که به لطف این جمعیت فعال در حوزه ی PHP در صورتی که به مشکلی بخورید، به راحتی و با یک جستجوی ساده در اینترنت می توانید مشکل تان را برطرف کنید.
 • PHP، زبان بسیاری از CMS ها و Framework های مطرح، محبوب و پرکاربرد دنیا است. مثلا سیستم مدیریت محتوای Wordpress یکی از CMSهایی هست که با PHP نوشته شده است یا Laravel محبوب ترین Framework سالهای اخیر برای توسعه ی وب سایت هاست که این فریمورک هم با PHP نوشته شده است. پس با یادگیری این زبان می توانید به اعماق این CMSها و Frameworkها شیرجه بزنید.

برخی از ویژگی های این دوره ی

در دنیای برنامه نویس فرد معروفی به نام Robert C. Martin ملقب به “Uncle Bob” یا عمو باب هست که کتاب معروفی به نام Clean Code نوشته است و مرجع بسیاری از برنامه نویس های دنیا برای نوشتن کدهای استاندارد است. همچنین گروه مرجعی در دنیای PHP وجود دارد که پیشنهادهایی را برای کدنویسی استاندارد در این زبان (PHP Standards Recommendations) ارائه می دهد.

در دوره ی آموزش رایگان PHP 8، برای اکثر بخش های آموزشی و در بخش توضیحات متنی آن بخشی با عنوان 💎 نکته هایی برای حرفه ای تر شدن وجود دارد که در این بخش با استفاده از این دو منبع معتبر در دنیای برنامه نویسی و برنامه نویسی با زبان PHP، نکته هایی را به شما آموزش می دهیم تا با یادگیری آنها، در انتهای دوره به برنامه نویسی بهتر تبدیل شوید.

کدهای نوشته شده در هر بخش هم برای شما در قسمت آموزش متنی دوره ها قرار گرفته است تا بتوانید به راحتی از آنها بهره ببرید.

دوره آموزش PHP 8 بر پایه ی ویدیو تولید شده است ولی در هر بخش نکات اصلی مطرح شده هم به صورت چکیده ی متنی در اختیارتان قرار گرفته است تا برای مرور نکات اصلی هر بخش راحت تر باشید.

header-svg-bg

مدرس شما در این دوره


حمیدرضا معدنی
حمیدرضا معدنی teacher-role-verified-icon
مدیرفنی و عاشق توسعه

من عاشق ❤ برنامه نویسی هستم و از 13 سالگی تا امروز، همیشه برنامه نویسی بخش جدا نشده از زندگیم هست. برنامه نویسی یعنی ساختن دنیای درون خودت...

header-svg-bg

دستاوردهای این دوره


 • توانایی راه اندازی و تنظیم سرور برای اجرای وب سایت
 • آموزش آخرین نسخه ی معرفی شده از PHP
 • آمادگی برای برداشتن گام های بعدی به سمت شغل برنامه نویس Backend
 • دسترسی دائمی به مخزن ذخیره سازی کدها، نمونه تمرین ها و پروژه پایانی
 • آشنایی با الگوی برنامه نویسی Procedural
 • توانایی تولید Backend وب سایت های مختلفی از جمله شخصی و شرکتی
 • آشنایی با عملکرد و ارتباط های موجود در دنیای وب
 • درک کامل از مفاهیم پایه ای برنامه نویسی
 • توانایی پاسخگویی به سوال های مصاحبه ی شغلی PHP در سطح مقدماتی
 • دسترسی دائمی به آموزش ها و آزمون های دوره
header-svg-bg

سوالات متداول


دوره ی آموزش مقدماتی PHP با استفاده از ویدیو، متن و آزمون به گونه ای طراحی شده است که برای هر کسی که به برنامه نویسی علاقه دارد ولی قبل از این اصلا با مفاهیم آن آشنایی نداشته، مناسب است. به دلیل اینکه در این دوره از ابتدایی ترین مفاهیم شروع کرده ایم و سعی شده است به زبانی ساده و شیوا مطالب بیان شود، می تواند یک قدم مناسب برای برنامه نویس شدن افرادی باشد که با برنامه نویسی آشنا نیستند یا برای فکر می کنند در مباحث پایه ای ضعف دارند.

برای یادگیری مقدماتی زبان PHP در سایت سکان آکادمی و طی کردن این دوره شما به هیچ پیش نیازی احتیاج ندارید و مدرس تمامی مطالبی که مورد نیاز شما هست را در حین دوره به آموزش داده است. ولی اگر می خواهید درک بهتری از مثال ها و تمرین های دوره داشته باشید پیشنهاد می کنیم دوره ی آموزش پروژه محور HTML و HTML5 را در سایت سکان آکادمی بگذرانید.

بعد از اینکه دوره ی آموزش مقدماتی PHP را گذراندید، با مفاهیم اصلی در دنیای وب و وبرنامه نویسی Backend آشنا خواهید شد و تمامی مطالب پایه ای برنامه نویسی را با کمک زبان برنامه نویسی PHP آموزش می بینید. سپس با ساختارهای داده و نوع های مختلف داده آشنا می شوید و کاربرد هر یک را به خوبی یاد میگیرید. در ادامه با استفاده از توابع (Functions) یاد میگیرید چگونه با روش Procedural پروژه هایی با کیفیت و اصولی را پیاده سازی کنید و با انجام یک پروژه ی پایانی هم تمام مطالبی که یاد گرفتید را مرور کرده و دست به کد می شوید.

این دوره اولین گام برای برنامه نویس Backend شدن است و بعد از کاملا آماده اید تا تکنیک های دیگر برنامه نویسی و Framework های مختلف را یادبگیرد.

برای تهیه ی هر دوره ی آموزشی ساعت ها برنامه ریزی و کار اتفاق می افتد. در سایت سکان آکادمی هر مطلب آموزشی که توسط مدرس تولید می شود، توسط یک Supervisor فنی بررسی شده و کیفیت آن مطلب در ابعاد مختلف از جمله فنی، کنترل می شود. در نتیجه ضمن سپاس از شما که این مطالب آموزشی را مناسب برای بازنشر می دانید، خواهش می کنیم با پیشنهاد آن به دوستان خود، به جای بازنشر آن، به تلاش های صورت گرفته برای تولید محتوای آموزشی درشان جامعه ی برنامه نویس فارسی زبان احترام بزارید.

در نتیجه بر اساس قوانین سکان آکادمی، هر گونه بازنشر دوره‌های آموزشی بر خلاف قوانین سکان آکادمی است، از لحاظ شرعی حرام و از لحاظ حقوقی قابل پیگرد قانونی است.

برنامه نویس Front End شو!

در  کارراهه‌ی فرانت اند سکان آکادمی؛ دوره‌های آموزشی ویدیویی و متنی، دوره‌های پروژه محور، آزمون‌های منظم و بسیاری خدمات دیگر طراحی شده است تا هر آنچه که برای استخدام به عنوان برنامه نویس Front-End نیاز دارید را داشته باشید.

cover-of-برنامه نویس Front End شو!
online-support-icon