چرا سکان آکادمی؟
mh.fallah

محمد حسین فلاح

مدیر فنی و راه نمای رشد و توسعه

درباره من

در حوزه ی فناوری اطلاعات حدود 10 سال هست که فعالیت دارم و به برنامه نویسی و ارتقاء قابلیت های فناوری اطلاعات با تمرکز بر تجارت الکترونیکی، آموزش الکترونیکی و هوش تجاری علاقه مند هستم. در حال حاضر مدیریت فنی پروژه ها مانند سکان آکادمی را بر عهده دارم.

مدیر پروژه

هوش تجاری

PHP

وبلاگ

8

بلاگ ها

آشنایی با روش کار PHP-FPM و مهمترین تنظیمات آن

اگر میخواهید بدانید PHP-FPM چگونه به درخواست های یک وب سرور پاسخ می دهد و با چه تنظیماتی بهینه رفتار می کند، حتما با من در این مقاله همراه باشید .

7 days ago

Dev-Ops

RAID یا Redundant Array of Independent Disks چیست؟ (قسمت دوم)

RAID، روشی برای ذخیره داده‌های مشابه در مکان‌های مختلف روی چندین هارد دیسک است که برای محافظت از داده‌ها در صورت خرابی درایو در نظر گرفته شده است. در این قسمت درباره‌ی سطح بندی های پیشرفته ی RAID صحبت خواهیم کرد.

a month ago

نرم‌افزار

RAID یا Redundant Array of Independent Disks چیست؟ (قسمت اول)

RAID که مخفف عبارت redundant array of independent disks می باشد، روشی برای ذخیره داده‌های مشابه در مکان‌های مختلف روی چندین هارد دیسک است که برای محافظت از داده‌ها در صورت خرابی درایو در نظر گرفته شده است.

2 months ago

نرم‌افزار

کاربرد تحلیل گراف در پیگیری جرائم و تنظیم مقررات

از فعالیت های جنایی گرفته تا ردیابی ارتباط ها و بسیاری دیگر از مسائل مربوط به حکومت ها را می توان با استفاده از فن آوری های گراف برطرف کرد. با ارزشمندتر شدن داده ها، مقررات و استانداردهای مربوط به داده ها نیز به طور قابل توجهی افزایش یافته اند و اما با افزایش حجم داده ها، مدیریت این داده ها و اطمینان از حفظ حریم خصوصی داده ها و مقررات پیچیده تر شده اند.

5 months ago

نرم‌افزار

کاربرد تحلیل گراف در خدمات مالی و صنعت

فرض کنید شما می خواهید یک شبکه ی اجتماعی را تجزیه و تحلیل کنید یا معاملات بانکی متقلبانه را کشف کنید یا توصیه هایی برای یک محصول ارائه دهید. کشف جواب هر یک از این سوالات می تواند پیچیده و وقت گیر باشد. اما با پایگاه داده های گرافی، می توانید داده را به روش جدیدی مشاهده و بینش بهتری نسبت به آن ایجاد کنید و مشکلات پیچیده را حل کنید.

5 months ago

نرم‌افزار

تحلیل گراف

تجزیه و تحلیل های گراف، روابط بین موجودیت ها را به جای داده های عددی تجزیه و تحلیل می کند. با استفاده از الگوریتم های گراف و پایگاه داده های گرافی، راه حل های تجزیه و تحلیل گراف در زمینه هایی مانند تجزیه و تحلیل شبکه های اجتماعی، تشخیص تقلب، زنجیره تامین و بهینه سازی موتور جستجو بسیار مورد استفاده قرار گرفتند.

5 months ago

نرم‌افزار

معماری Hexagonal

در این مقاله به معرفی معماری Hexagonal به عنوان یکی از تاثیرگذارترین معماری ها در جدا کردن لایه های کد می پردازیم. این معماری به Ports and Adapter نیز معروف است.

6 months ago

نرم‌افزار

معرفی معماری Domain Driven Design

در این مقاله به معرفی DDD، به عنوان یک رویکرد معروف در طراحی نرم افزار می پردازیم. با مفاهیم آن آشنا می شویم و نکات راه اندازی یک سامانه بر اساس DDD را بیان می کنیم.

a year ago

نرم‌افزار

مهارت ها

مدیر پروژه
هوش تجاری
پایگاه داده
لاراول
MySQL
مدیر فناوری اطلاعات
PHP