چرا سکان آکادمی؟
moeinghasemi381

معین قاسمی

توسعه دهنده فرانت اند

درباره من

توسعه ی دهنده ی فرانت اند هستم و تو این زمینه از تکنولوژی های مختلفی استفاده می کنم. علاقمند به nuxt.js، vue.js، electron.js و node.js

وبلاگ

15

بلاگ ها

Module System در جاوا اسکریپت چیست؟

در این مقاله بررسی می کنیم که قبل از ظهور module (ماژول) ها، دنیای کدنویسی در جاوااسکریپت چه شکلی داشت و module ها آمدند تا چه مشکلی را رفع کنند. سپس درباره ی مفهوم module در جاوااسکریپت بیشتر بحث خواهیم کرد.

a month ago

برنامه‌نویسی

ایجاد پروژه آزمایشی برای ارسال و دریافت push notification (قسمت چهارم)

در این قسمت می بینیم که با در دست داشتن آبجکت subscription مربوط به مرورگر یک کاربر، چگونه می توان از push service درخواست کرد که برای آن کاربر نوتیفیکیشن ارسال کند.

2 months ago

برنامه‌نویسی

معرفی ابزار جدید vite

ابزار vite، یک ابزار ساخت برای پروژه های frontend می باشد. واژه ی vite به معنای «سریع» است و همان طور که از نامش پیداست، این ابزار آمده تا پروژه های سمت کاربر سبک تر و فرایند توسعه ی آن ها سریع تر شود.

3 months ago

برنامه‌نویسی

ایجاد پروژه آزمایشی برای ارسال و دریافت push notification (قسمت سوم)

در این قسمت از سری مقالات «آموزش ارسال notification در یک سایت»، می خواهیم بدانیم چطور کاربر را مشترک پوش نوتیفیکیشن های push service کنیم. سپس با هم کد قسمت های قبل را به گونه ای تکمیل می کنیم که مرورگر ما مشترک push service شود.

3 months ago

برنامه‌نویسی

ایجاد پروژه آزمایشی برای ارسال و دریافت push notification (قسمت دوم)

در قسمت قبل از سری مقالات «آموزش ارسال notification در یک سایت»، دو پروژه راه اندازی کردیم تا به وسیله ی آنها فرایند ارسال و دریافت push notification را برررسی کنیم. یک پروژه برای سرور و یک پروژه ی دیگر برای client. در این قسمت پایگاه کدهایی را که ایجاد کرده ایم کامل تر می کنیم.

4 months ago

برنامه‌نویسی

ایجاد پروژه آزمایشی برای ارسال و دریافت push notification (قسمت اول)

در ادامه ی سری مقالات «آموزش ارسال notification در یک سایت»، می خواهیم با هم یک پروژه ایجاد کنیم و تمامی بخش های فرایند ایجاد و دریافت نوتیفیکیشن را ببینیم.

4 months ago

برنامه‌نویسی

چگونه به push service متصل شویم؟

در این قسمت با مفاهیم پایه ای مربوط به ارسال و دریافت push notification بیشتر آشنا می شویم و از پشت پرده ی تکنولوژی های مورد استفاده خبر دار می شویم.

4 months ago

برنامه‌نویسی

مراحل ایجاد و نمایش یک push notification، از سرور برنامه تا مرورگر کاربر

در این مقاله قصد داریم تمامی مراحل ایجاد و نمایش یک push notification را از سروری که برنامه مان روی آن قرار گرفته است تا مرورگر کاربری که برنامه را مشاهده و استفاده میکند، بررسی خواهیم کرد.

5 months ago

برنامه‌نویسی

چگونه با استفاده از service worker اعلان نمایش دهیم

در این قسمت می خواهیم کمی درباره ی event هایی که service worker با آنها سر و کار دارد صحبت کنیم.

5 months ago

برنامه‌نویسی

چگونه با استفاده از service worker اعلان نمایش دهیم؟

در قسمت چهارم از سری مقاله های «آموزش ارسال notification در یک سایت» می خواهیم با ویژگی ها و چرخه ی حیات service worker آشنا شویم.

6 months ago

برنامه‌نویسی

مهارت ها

Vue.js
Nuxt.js
Electron