c0y0t3

میلاد کاظمی

درباره من

وبلاگ

25

بلاگ ها

Ethical Hacking Tools: معرفی لیستی از ابزارهای هک و تست نفوذ

در این پست با ۲۰ ابزار هک و تست نفوذ آشنا خواهید شد اما لازم به ذکر است که جای بسیاری از ابزارهای محبوب دیگر خالی است و ترتیب معرفی آن‌ها هرگز دلیلی بر بالاتر بودن برخی از آن‌ها از طرف سکان آکادمی نمی‌باشد.

3 years ago

نرم‌افزار

7686

1
معرفی برخی از مطرح‌ترین کمپانی‌های فعال در حوزۀ CDN

برخی از بزرگ‌ترین کمپانی‌هایی که در حوزهٔ شبکه‌های توزیع محتوا کار می‌کنند عبارتند از Akamai ،AWS Cloudfront ،Cloudinary ،Incapsula ،MaxCDN و Fastly که در این پست تخصص اصلی برخی از کمپانی‌های مذکور را بررسی خواهیم کرد.

3 years ago

اینترنت و شبکه

1230

1
DVWA: وب اپلیکیشنی آسیب‌پذیر برای کمک به ارتقاء مهارت‌های وب دولوپرهای علاقمند به امنیت

DVWA یک وب اپلیکیشن با آسیب‌پذیری‌های فراوان است که با هدف کمک به حرفه‌ای‌های امنیت و به منظور سنجیدن مهارت‌هایشان ساخته شده است.

3 years ago

امنیت

2643

1
MASVS: استاندارد امنیتی OWASP برای اپلیکیشن‌های موبایل

MASVS حاوی یکسری به اصطلاح Best Practice برای معماران، توسعه‌دهندگان، برنامه‌نویسان و متخصصان تست نرم‌افزار‌های موبایل است که در آن مجموعه‌ای از معیارهای امنیت اپلیکیشن‌های موبایل عرضه شده است.

3 years ago

امنیت

2097

1
MSTG: دفترچهٔ راهنمای جامع برای امنیت اپلیکیشن‌های موبایل

MSTG یک جنبش آزاد، اجایل و مبتنی بر مشارکت عمومی می‌باشد که توسط هزاران دولوپر و متخصص حرفه‌ای در دنیا شکل گرفته که به منزلهٔ یک دفترچهٔ راهنمای جامع برای امنیت اپلیکیشن‌های موبایل و مهندسی معکوس محسوب می‌گردد.

3 years ago

امنیت

1467

0
CDN (شبکه‌ٔ توزیع محتوا) چیست و چگونه کار می‌کند؟

CDN مخفف Content Delivery Network بوده و به شبکه‌ای از کامپیوترها اشاره می‌کند که به منظور ارائهٔ محتوا به کاربران به سریع‌ترین شکل ممکن طراحی و ساخته شده‌اند.

3 years ago

اینترنت و شبکه

1979

2
آشنایی با مقولهٔ White Box Testing و Black Box Testing

وقتی پای تست نرم‌افزار به میان می‌آید، از یک دید کلی می‌توان پروسهٔ تست را به دو بخش White Box و Black Box تقسیم‌بندی کرد که در این مقاله قصد داریم به بررسی ویژگی‌های هر کدام از آن‌ها بپردازیم.

4 years ago

امنیت

4523

2
Bionic Beaver: آشنایی با نسخهٔ LTS جدید اوبونتو

نسخهٔ LTS جدید اوبونتو تحت عنوان Bionic Beaver دارای یکسری ویژگی‌های جدید است که برخی از آن‌ها را در این مقاله مرور خواهیم کرد.

4 years ago

لینوکس

2912

3
نرم‌افزارهایی که استفاده از آن‌ها در گوگل غیرمجاز است

به دلایل مختلفی که در ادامه از آن‌ها صحبت خواهیم کرد، نرم‌افزارهایی که تحت یکسری لایسنس‌ (مجوز) خاص ارائه شده‌اند، برای استفاده توسط دولوپرها در گوگل مناسب نبوده و اجازهٔ استفاده از آن‌ها وجود ندارد.

4 years ago

اپن‌سورس

1382

1
آشنایی با زبان برنامه‌نویسی Rust و یک دورهٔ آموزشی مرتبط با آن

Rust ابتدا به عنوان یک پروژهٔ شخصی توسط Graydon Hoare که یکی از کارمندان بنیاد موزیلا بود، طراحی و توسعه داده می‌شد اما در سال ۲۰۰۹، این بنیاد اسپانسری این پروژه را بر عهده گرفت.

4 years ago

برنامه‌نویسی

6412

1