جاوا اسکریپت چیست و چرا باید آن را یاد بگیریم ؟ | بررسی کاربردی

جاوا اسکریپت چیست و چرا باید آن را یاد بگیریم ؟ | بررسی کاربردی

با نام و یاد خدا سلام عرض میکنم خدمت همه ی شما دوستان عزیز , توی مقاله ی تجربی و کاربردی امروز میخواییم دلیل یادگیری زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت رو بررسی کنیم و ببنیم که : 

چرا باید جاوا اسکریپت را یاد بگیریم ؟ 

بزارید اول از همه چی  براتون چند نمونه مثال از کارایی های جاوا اسکریپت رو بنویسم : 

بازی ها

اگر به بازی های اینترنتی و توسعه بازی علاقه دارید، ممکن است برای ایجاد بازی های مبتنی بر مرورگر، از “JAVASCRIPT” استفاده کنید. اگرچه محدودیت ها پیچیدگی بازی های مبتنی بر مرورگر را نشان می دهند، اما “JAVASCRIPT” همانند دیگر زبان ها برای ایجاد بازی ها بسیار مناسب است.

ساخت بازی های ساده روشی مناسب برای تمرین دانش “JAVASCRIPT” است. پاسخ به سؤالاتی مانند “JavaScript برای چه مواردی استفاده می شود؟” همیشه آسان نیست، معمولا بهترین راه حل تمرین است، یک ویرایشگر بر روی سیستم عامل خود نصب کنید و شروع به تمرین و ساخت بازی کنید به مرور زمان با برخودر به باگ ها و یادگیری روش های جدید کاملا متوجه می شوید که وارد چه دنیای گشترده و زیبایی شدید.

اپلیکیشن های موبایل

اگرچه بیشتر توسعه برنامه های تلفن همراه با زبان های خاص سیستم عامل مانند “Swift” ، “iOS”، “Java” ،”Android” انجام می شود، هیچ دلیلی وجود ندارد که نتوانید برنامه های خود را با “JAVASCRIPT” بسازید. اجرای فریم ورک هایی مانند “Phonegap” و “React Native” امکان ایجاد برنامه های تلفن همراه را برای چندین سیستم عامل با استفاده از همان کد امکان پذیر کرده است. به نظر می رسد “JAVASCRIPT” یک انتخاب عالی برای توسعه برنامه های تلفن همراه در آینده است.

اپلیکیشن های وب و سرور

متداول ترین پاسخ به سؤال “جاوا اسکریپت برای چه مواردی استفاده می شود؟” چیزی شبیه به “ایجاد عناصر وب تعاملی” است. اما همه داستان اینگونه نیست. ایجاد کتابخانه ها و چارچوب های جدید به توسعه دهندگان وب این امکان را می دهد تا برنامه های “BACK-END” زیادی را با “JAVASCRIPT” ایجاد کنند که مواردی مانند برنامه های وب و برنامه های سرور را شامل می شود. جاوا اسکریپت برای توسعه دهندگان”BACK-END” به همان اندازه ضروری است که برای توسعه دهندگان “FRONT-END” ضروری است.

بعد از اینکه دیدیم جاوا اسکریپت به چه دردی میخوره ومیتونیم باهاش چه کارهایی انجام بدیم میرسیم به این سوال مهم : 

مزایای یادگیری جاوا اسکریپت چیه ؟ 

1. شما می توانید پیشرفت کنید

اگر در حال حاضر برای نوعی شرکت فنی و حرفه ای با نقش غیر فنی کار می کنید، ممکن است دریابید که دانش کاری “JavaScript” می تواند به شما در دستیابی به پیشرفت کمک کند. حتی اگر لازم نیست به طور جدی به عنوان “developer” کار کنید، دانش فنی می تواند هر از گاهی مفید واقع شود.

2. شما آموزش می بینید که چگونه یاد بگیرید

اگرچه اکثر برنامه نویسان آن را قبول ندارند، اکثر زبان های برنامه نویسی کاملاً مشابه هستند. سخت ترین زبان برای یادگیری همیشه اولین زبان شما است. پس از گذراندن مدتی در یادگیری جاوا اسکریپت، انتخاب زبان های جدید، گسترش مهارت های خود، فرصت های شغلی بیشتری را برای شما فراهم می کند.

3. شما می توانید پول بیشترین کسب کنید

مهارت هایی مانند “JavaScript” تقاضای زیادی دارند. اگرچه ، زمان زیادی برای یادگیری آن ها در مقایسه با بسیاری از مشاغل حرفه ای مورد نیاز نیست، مهارت های برنامه نویسی این توانایی را دارند که به شما کمک می کند به یکی از پردرآمدترین افرادی که می شناسید تبدیل شوید.

بازار کار جاوا اسکریپت : 


 

و اصلا نگران حرف هایی مثل اینکه بازار اشباع شده و کار نیست نباشید چون همیشه بازار نیاز به آدم متخصص داره و صرفا نگاه به تجربه ی شما باعث پیشرفت شما نمیتونه باشه 

برای اینکه بازار کار این زبان قدرتمند رو متوجه بشید تنها کافیه که توی سایت های فریلنسری استخدامی مثل :

  1. پونیشا
  2. 2.ای-استخدام
  3. جاب اینجا

کلمات اصلی حوزه ی خودتون مثل Web developer یا ... رو جستجو کنید و به دریایی از پروژه های فریلنسری بر بخورید :) 

خب دوستان عزیز اینم از مقاله ی اموز که برای مسیر یادگیری شروع برنامه نویسی شما نوشتیم . 

امیدوارم که استفاده ی کافی رو ببرید ازش و به مسیر پردرآمد برسید . 

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon