محمدحسین زرچی

یادگیری ماشین - بخش سوم

محمدحسین زرچی دولوپر و علاقه‌مند به ساخت ربات

این محتوا بدون نظارت تیم سکان آکادمی تولید شده و صرفاً نظرات شخصی محمدحسین زرچی می‌باشد.

شبکه‌های عصبی

هدف از یادگیری الگوریتم های شبکه عصبی، تقلید از نحوه سازماندهی و درک اطلاعات مغز انسان برای دستیابی به پیش بینی های مختلف است.

شبکه‌های عصبی با توانایی چشمگیر خود در استخراج معنی از داده‌های پیچیده درست یا نادرست ، می‌توانند برای استخراج الگوها و کشف روندهایی که بسیار پیچیده هستند استفاده شوند که این داده‌ها توسط انسان یا سایر تکنیک های کامپیوتری مورد استفاده قرار گرفته است.

شبکه‌های عصبی ، مانند مغز واقعی ، از "سلولهای عصبی" متصل تشکیل شده‌اند ، همه قادر به انجام یک کار مربوط به داده‌ها هستند ، از جمله شناخت چیزی ، تطبیق یک قطعه از اطلاعات با قطعه دیگر و پاسخ دادن به سؤالی درباره رابطه بین آن‌ها.

هر نورون قادر است نتایج کار خود را به یک نورون در همسایگی خود منتقل کند ، که پس از آن، نورون همسایه بتواند آنرا پردازش کند.

به طور معمول ، سلولهای عصبی در لایه ها سازماندهی می‌شوند. لایه های مختلف ممکن است انواع مختلفی از تحولات را بر روی ورودی‌های خود انجام دهند. سیگنال‌های هر لایه از اولین (ورودی) تا آخرین (خروجی) حرکت می‌کنند و همچنین سیگنال ها می‌توانند از چندین لایه گذر کنند.

از آنجا که شبکه قادر به تغییر و سازگاری بر اساس داده‌هایی است که از طریق آن عبور می‌کند، اتصالات بین این سلول های عصبی به طریقی تنظیم می‌شود تا شبکه بتواند پیش بینی های بسیار دقیقی را انجام دهد. این روش دقیقا همان روشی است که مغز ما برای یادگیری به کار می برد.

شبکه‌های عصبی برای کارهای مختلفی از جمله بینایی ماشین، تشخیص گفتار، ترجمه ماشینی، کار با صفحه لمسی، بازی های ویدئویی، تشخیص پزشکی و در بسیاری از حوزه های دیگر مورد استفاده قرار گرفته‌اند.

ایدهٔ خود را در سکان‌پلاس بنویسید!

لیست نظرات
کاربر میهمان
دیدگاه شما چیست؟
کاربر میهمان
resax74
resax74
۱۳۹۸/۰۷/۰۱
من خیلی دوست دارم که تو زمینه یادگیری ماشین و پردازش تصویر کار کنم .
ولی چند تا سؤال دارم
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید .

1_ اصلن این دوتا شاخه باهم دیگه ارتباط یا وجه مشترکی دارند ؟؟

2_ برای فعالیت در زمینه یادگیری ماشین چه زبان‌های برنامه‌نویسی و چه نرم‌افزار هایی رو باید بلد باشیم ؟؟
( در کل برای فعالیت تو این زمینه چه مهارت‌هایی لازمه ؟؟ )

3_ در جاهای مختلف دیدم که برای پردازش تصویر از برنامه‌ها و زبان‌های مختلفی استفاده میکنن ( مثل: پردازش تصویر با OpenCV در Python یا متلب . بعضیام از labview استفاده میکنن )
فرق اینا باهم چیه ؟؟ نرم‌افزار یا زبان‌های برنامه‌نویسی دیگه ای هم تو این زمینه استفاده میشه ؟؟
کاربر میهمان
کاربر میهمانمن یک کاربر مهمان هستم
۱۳۹۸/۰۶/۱۹
بسیار عالی است.
امیدوارم همین‌طور ادامه دهید.