گوگل و استک اورفلو همواره در خدمت برنامه‌نویسان

گوگل و استک اورفلو همواره در خدمت برنامه‌نویسان

برنامه‌نویسان تازه‌کار همواره با این سوال که «آیا نیاز به استفاده از گوگل و استک اورفلو دارند یا نه؟» مواجه هستند. بهترین پاسخ برای این سوال یک پاسخ ساده است یعنی «بله»! چرا که این دو، مجموعه ابزاری را برای شما فراهم می آورند تا علاوه بر یادگیری تازه‌ترین تکنولوژی‌های برنامه‌نویسی، به شما در تکمیل مهارت‌هایتان کمک شایانی کنند. برای اطمینان از فواید گوگل و استک اور فلو، در ادامه با سکان آکادمی همراه باشید.

نباید این را فراموش کنیم که تبدیل شدن به یک برنامه‌نویس متخصص به سادگی امکان پذیر نیست. شخص لازم است بر روی یک زبان برنامه‌نویسی متمرکز شود، با قواعد و اصول آن آشنا باشد، بر اساس این قواعد تمرین مدوام انجام دهد و در آخر هم باید به حجم زیادی از منابع و ابزار‌های مرتبط با آن تسلط پیدا کند.

خوشبختانه امروزه باتوجه به محبوبیتی که برنامه‌نویسی پیدا کرده است، ما می‌توانیم از ابزارها و منابع متنوعی در جهت یادگیری برنامه‌نویسی استفاده کنیم. درحال حاضر، تعداد زیادی وب‌سایت وجود دارد که به راحتی به شما در یادگیری برنامه‌نویسی کمک می‌کنند و یا حتی شما را به گونه‌ای ترغیب خواهند کرد که در همان لحظه یی که دوست دارید، برنامه‌نویسی را شروع کنید.

اگر شما در برنامه‌نویسی تازه کار هستید و با جستجو در گوگل دنبال منبع خاصی برای یادگیری باشید، بدون شک با Stack Overflow مواجه خواهید شد و اولین سوالی که در ذهنتان به وجود می‌آید این است که آیا استفاده از استک اورفلو مفید خواهد بود؟ این سوال ملکه ذهن بسیاری از تازه کاران خواهد شد چرا که آنها فکر می‌کنند لیاقت چیزی را که برایشان حکم طلا را خواهد داشت، ندارند و گویی دچار سندروم تردید شده‌اند.

به زبان ساده باید بگوییم که برنامه‌نویسان تازه کار تصور می‌کنند اگر از گوگل در حین برنامه‌نویسی کمک بگیرند، مرتکب عمل غیراخلاقی نابخشودنی خواهند شد! و همین مسئله باعث ایجاد آن سوال پیچیده در ذهنشان می‌شود. اجازه بدهید یکبار دیگر پاسخ این سوال را به سادگی بدهیم، آیا استفاده از گوگل و استک اورفلو برای برنامه‌نویس مفید خواهد بود؟ «بله»!

چیزی که شما را بیشتر متعجب خواهد کرد قدرت شگفت‌انگیز گوگل در جست‌وجو است. گوگل دارای قابلیتی است که در آن نتیاج جست‌وجو بر اساس میزان تجربیات شخص جستجوگر نمایش داده می‌شود. برای مثال، هنگامی که یک برنامه‌نویس برای مشکلی که دارد از گوگل کمک می‌گیرد، گوگل میزان مهارت او را تشخیص داده و در جستجوهای بعدی مد نظر خواهد گرفت. بر همین اساس،‌ زمانی که شخص چیز جدید و ساده یی یاد می‌گیرد، اشتیاقش برای یادگیری مسائل پیچیده‌تر بیشتر شده و همین امر باعث می‌شود گوگل نتایج پیچیده‌تر و مناسب تری را برایش نمایش دهد.

در واقع در این سفر پر ماجرا، گوگل مانند همراه قدم به قدم با او حرکت خواهد کرد. برای استفاده از این قابلیت بی نظیر گوگل، به شما پیشنهاد می‌کنیم در هنگام جست‌وجو حتما وارد حساب کاربری خود در گوگل شوید تا سابقه جست‌وجو‌های شما بایگانی شود و نتایج بهتری در آینده برایتان داشته‌ باشد.

اغلب برنامه‌نویسان با زبان‌های برنامه‌نویسی مختلفی مواجه می‌شوند که زبان اصلی آن‌ها نیست. در نتیجه سراغ گوگل و بعد از آن مسلما به سراغ استک اورفلو خواهند رفت. ذکر این نکته هم مهم است که برنامه‌نویس خوب شخصی نیست که همه چیز را می داند، بلکه به کسی برنامه‌نویس خوب گفته می‌شود که از هر فرصتی برای یادگیری بهره ببرد و برای راه حل‌های خود تمام منابع در دسترس را مورد استفاده قرار دهد.

اگر شما هم با تعداد زیادی از زبان‌های برنامه‌نویسی سر و کار دارید، مسلما به به خاطر سپردن تمامی دستورات ممکن نخواهد بود ولی در عوض این را به خاطر بسپارید که استفاده از گوگل و استک اور فلو در جهت یادگیری و یادآوری برنامه‌نویسی و رفع اشکال، یه هیچ وجه تقلب محسوب نمی‌شود بلکه به آن‌ها به عنوان یک عامل هوشمند بنگرید که قرار است شما را در این راه همراهی کند. راهی که در انتها شما را به فرد حرفه یی تری مبدل خواهد ساخت.

شما چقدر در حین کدنویسی اقدام به استفاده از گوگل، استک اورفلو و یا فوروم های تخصصی برنامه نویسی می کنید؟ و آیا این استفاده ی بدون قید و شرط برنامه نویسان از موتورهای جستجو آن ها را به افراد تنبلی مبدل می سازد یا ایشان را بیش از پیش حرفه یی می کند؟ نظرات خود را با سایر کاربران سکان آکادمی به اشتراک بگذارید.

منبع