Easy Write: وب اپلیکیشن تمرین Writing زبان انگلیسی صرفاً با 1000 واژهٔ پرکاربرد

Easy Write: وب اپلیکیشن تمرین Writing زبان انگلیسی صرفاً با 1000 واژهٔ پرکاربرد

برخی از کسانی که تازه قدم به دنیای زبان‌های خارجی -به خصوص زبان انگلیسی- می‌گذارند، همواره بر این باورند که اگر از لغات و اصطلاحات دشوار در گفتار و نوشتار خود استفاده کنند، این حاکی از مسلط بودن ایشان به زبان مد نظر است. اگرچه داشتن دامنهٔ لغات زیاد را می‌توان به نوعی سواد زبانی محسوب کرد، اما هرگز فراموش نکنیم که زبان‌های زندهٔ دنیا یک هدف اصلی دارند و آن هم ایجاد فضایی برای برقراری ارتباط با هم نوعان خود است. با این تفاسیر، پر واضح است که برای برقراری ارتباط با دیگران، می‌بایست سلیس‌ترین، راحت‌ترین و بی‌تکلف‌ترین ساختارهای موجود را استفاده کنیم. 

پیش از این در مقاله‌ای تحت عنوان آشنایی با روش‌های یادگیری زبان انگلیسی و تسلط به ۸۵٪ از زبان مد نظر صرفاً با یادگیری ۲۰۰۰ واژه!،‌ راه‌کارهایی به منظور فراگیری اثربخش زبان انگلیسی ارائه شد که یکی از آنها، استفاده از 2000 واژهٔ پرکاربرد زبان انگلیسی در گفتار و نوشتار روزمرهٔ خود بود.

Easy Write نیز از این استراتژی استفاده کرده و به زبان‌آموزان کمک می‌کند تا با استفاده از 1000 واژهٔ پرکاربرد زبان انگلیسی، متن‌هایی سلیس و روان بنویسند. ایدهٔ این وب اپلیکیشن از نرم‌افزاری تحت عنوان ClearText که برای پلتفرم مکینتاش توسعه داده شده است گرفته شده با این تفاوت که برای استفاده از آن، ما نیازی به مک نداریم و صرفاً با استفاده از یک مرورگر خواهیم توانست شروع به تمرین کنیم.

ساز و کار این وب اپلیکیشن به صورتی است که کاربر را ترغیب می‌کند تا مثلاً به جای صفت Gorgeous از Beautiful استفاده کند و یا صفت Stupid را به جای Imbecile به کار گیرد. اگر واژگانی را تایپ کنیم که جزو 1000 واژهٔ پرکاربرد زبان انگلیسی نباشند، ادیتور این اپلیکیشن واژه را هایلایت کرده و متوجه خواهیم شد واژهٔ نوشته شده جزو دیکشنری هزارتایی مد نظر نیست.

منبع