باور نادرست ۵ در مورد UX: دسترسی‌پذیر کردن وب‌سایت سخت و هزینه‌بر است!

باور نادرست ۵ در مورد UX: دسترسی‌پذیر کردن وب‌سایت سخت و هزینه‌بر است!

برای دسترسی‌پذیر کردن یک وب‌سایت، نیازی به افزودن قابلیت‌های اضافی یا تکرار و کپی هر نوع محتوایی نیست بلکه راه‌کار اصلی این است که نیازهای کاربران با مهارت‌های مختلف -و همچنین کاربرانی که دیوایس‌های قدیمی و خارج از عرف بازار دارند- را هنگام طراحی رابط کاربری ارزیابی کرده و مدنظر قرار داشته باشید.

این‌که بخواهید از ابتدای کار وب‌سایتی که قابلیت دسترسی‌پذیری بالایی داشته باشد طراحی کنید، کار اشتباهی است چراکه از یک سو هزینهٔ توسعهٔ زیادی را در پی خواهد داشت و از سوی دیگر، زمان لانچ پروژه را به تعویق خواهد انداخت. راه‌کار بهتر این است که وب‌سایت‌تان را با حداقل استانداردهای دسترسی‌پذیری طراحی کرده سپس به مرور زمان و بازخورد گرفتن از کاربران و تست وب‌سایت، آن‌را را اصلاح کنید؛ این کار ممکن است به تلاش مضاعف احتیاج داشته باشد اما همواره در بلندمدت به سود شما خواهد بود زیرا نسبت به زمانی‌که یک وب‌سایت را ابتدا به ساکن دسترسی‌پذیر طراحی کنید، شدنی‌تر است.

چرا در دسترس کردن وب‌سایت‌تان به‌صرفه است؟
- به تعداد مخاطبین بیشتری دسترسی پیدا می‌کنید چراکه تعداد زیادی از افراد به‌نوعی مبتلا به ناتوانی یا معلولیت هستند (مثلاً مشکلات ناشنوایی، بینایی، کهولت سن و غیره دارند).
- یک سایت در دسترس همیشه کاربردپذیری بهتری خواهد داشت.
- وب‌سایت‌تان در زمینهٔ سئو عملکرد بهتری خواهد.
- صفحات در زمانی کوتاه‌تر و با سرعت بیشتری لود می‌شوند.
- مدیریت محتوا آسان‌تر خواهد بود.
- وب‌سایت با تمام مرورگرها سازگاری خواهد داشت.

باور نادرست ۴ در مورد UX: طراحی یعنی خوب به‌نظر آمدن وب‌سایت
باور نادرست ۶ در مورد UX: معمولاً وب‌سایت‌هایی که دسترسی‌پذیرند زشت هستند

منبع