Blockchain Demo: ابزاری جهت یادگیری ماینینگ ارزهای دیجیتال

Blockchain Demo: ابزاری جهت یادگیری ماینینگ ارزهای دیجیتال

اگر در مورد ارزهای دیجیتال (Cryptocurrency) مطالعه می‌کنید، باید بدانید که برای درک ارز دیجیتال یا همان کریپتوکارنسی‌، حتماً باید اساس بلاک‌چین را بدانید. خوشبختانه یک دورۀ آموزشی جذاب ساخته‌ شده است که نه‌تنها کل ایده را توضیح می‌دهد، بلکه به کاربران هش‌های معتبر ماینینگ برای CPU آن‌ها را هم نشان می‌دهد.

Blockchain Demo دقیقاً به شما یاد می‌دهد که ماینینگ چیست. درواقع یک راه خلاقانه است که کمک می‌کند مدل نادرست ماین کردن را با مدل صحیح و برای اهداف آموزشی سازگار کرد. به‌طورکلی، اگر بخواهید مبلغ ملموسی از ماین کردن به‌دست بیاورید، به یک سخت‌افزار ماینر (یک کامپیوتر که برای ماین کردن مناسب باشد) نیاز دارید.

دیگر آن دوران به اتمام رسیده که کامپیوترهای قدیمی را برای این کار ارتقاء دهیم! حداقل دستگاه موردنیاز برای ماینینگ، 6 GPU لازم دارد (تولیدکنندگان سخت‌افزار زیادی هستند که گاهی حداقل 100 عدد دستگاه ماینر سفارش می‌گیرند که این مسئله حاکی از آن است که ماینینگ یک کار پاره‌وقت و صرفاً جهت سرگرمی نیست). Sean Han سازندۀ Blockchain Demo، پروژه‌اش را این‌گونه توصیف می‌کند:

بلاک‌چین دمو، تلاش من در راه آزادی بیان تکنولوژی‌ای است که در پشت کریپتوکارنسی‌ها وجود دارد. این پروژه دارای نسخه‌ای از خود بلاک‌چین، یک شبکۀ نقطه‌به‌نقطه (Peer to Peer)، و یک تور آنلاین برای آشنایی کاربران است.

ابزاری که Han ساخته‌ است، شما را در ماین کردن یک بلاک راهنمایی می‌کند و از همان تکنولوژی‌ای استفاده می‌کند که بیت‌کوین از آن قدرت می‌گیرد (برای آشنایی بیشتر با بیت‌کوین، به مقالهٔ بیت‌کوین (Bitcoin) چیست؟ آیا این پول قانونی است؟ مراجعه نمایید).

منبع