Will Robots Take My Job: سایتی که به شما احتمال رباتیک شدن شغل‌تان را نشان می‌دهد!

Will Robots Take My Job: سایتی که به شما احتمال رباتیک شدن شغل‌تان را نشان می‌دهد!

پیش‌بینی این‌که روزی روبات‌ها به‌جای انسان‌ها بسیاری از کارها را به‌دست خواهند گرفت، به‌لطف پیشرفت در زمینهٔ هوش مصنوعی و تکنولوژی‌های روباتیک در حال تبدیل شدن به واقعیت است و با دانستن این‌که اتوماسیون به‌زودی به بخشی از زندگی ما تبدیل شده و جایگزین بعضی از مشاغل خواهد شد، شاید بخواهید بدانید که کدام کارها در آینده بر عهدهٔ روبات‌ها قرار خواهند گرفت! اگر شما هم جزو دسته‌‌ای هستید که در این مورد کنجکاو هستند، وب‌سایتی به‌نام Will Robots Take My Job وجود دارد که شاید توجه شما را جلب کرده و بخواهید سری به آن بزنید!

این وب‌سایت که توسط Dimitar Roykov و Mubashar Iqbal توسعه یافته، به شما اجازه می‌دهد احتمال این‌که شغلی در آینده توسط روبات‌ها برعهده گرفته خواهد شد یا نه را بررسی کنید؛ تمام کاری که لازم است انجام دهید این است که عنوان شغلی مورد نظرتان را تایپ کنید، بر روی یکی از چندین گزینه‌ای که به شما پیشنهاد می‌دهد کلیک کرده و پس از آن می‌توانید احتمال این‌که چقدر ممکن است آن شغل در آینده به‌دست روبات‌ها بیافتد را مشاهده کنید.

علاوه‌بر نشان دادن میزان احتمال اتوماتیک شدن آن موقعیت شغلی، این وب‌سایت باتوجه به شغل انتخابی شما، اطلاعات مفید دیگری از قبیل رشد پیش‌بینی شدهٔ آن شغل در ۷ سال آینده، میانگین دستمزد آن شغل و شمار افرادی که در سال‌های گذشته اشتغال به آن حرفهٔ خاص داشته‌اند را به شما نشان می‌دهد.

تمام اطلاعاتی که این وب‌سایت ارائه می‌دهد برپایهٔ گزارشی در سال ۲۰۱۳ دربارهٔ «این‌که چقدر اتوماسیون ممکن است بازار کار را تحت‌تأثیر قرار بدهد» می‌باشد؛ با این‌که این وب‌سایت خیلی جالب است، اما نباید اطلاعاتی که به شما نشان می‌دهد را زیادی جدی بگیرید، زیرا تمام آن‌ها برپایهٔ تخمین و برآورده‌هایی هستند که اصلاً ۱۰۰ درصدی نمی‌باشند!

همان‌طور که در تصویر فوق مشاهده می‌شود، وقتی عنوان شغلی Computer Programmers را سرچ می‌کنیم، می‌بینیم که چیزی در حدود ۴۸ درصد احتمال این‌که این عنوان شغلی توسط روبات‌ها تصاحب شود وجود دارد!

حال نوبت به نظرات شما می‌رسد؛ به‌نظر شما چقدر آمار و ارقام اعلام‌شده توسط این وب‌سایت به واقعیت نزدیک است؟ و دیگر این‌که شما چه فرصت‌های شغلی دیگری را در این وب‌سایت تست کردید و چه آماری به‌دست آوردید؟ نظرات و دیدگاه‌های خود را با ما و سایر کاربران سکان آکادمی به اشتراک بگذارید.

منبع


نهال سهیلی‌فر