Total.js: فریمورکی برای نودجی‌اس

Total.js: فریمورکی برای نودجی‌اس

کمتر کسی را می‌توان یافت که با زبان جاوااسکریپت کار کرده باشد و نام Node.js را نشنیده باشد؛ در یک کلام، نود جی‌اس آمد تا امکان کدنویسی سمت سرور با زبان جی‌اس را امکان‌پذیر سازد. از زمان عرضهٔ این پلتفرم تاکنون، فریمورک‌های بسیاری به بازار عرضه شده‌اند که یکی از آن‌ها Total.js است که در ادامه قصد داریم این فریمورک را مورد بررسی قرار دهیم.

پیش از هر چیز، در ابتدا توضیح مختصری دربارهٔ Node.js داده تا مفهوم آن کاملاً روشن شود؛ اگر بخواهیم Node.js را به ساده‌ترین زبان ممکن تعریف کنیم، باید بگویم که Node.js یک پلتفرم برنامه‌نویسی است که برای زبان جاوااسکریپت طراحی شده است. از این پلتفرم برنامه‌نویسی، برای ساخت برنامه‌های Server Side (سمت سرور) و مقیاس پذیر استفاده می‌شود. 

آشنایی با فریمورک Total.js
Total.js فریمورکی برای نودجی‌اس است که از ویژگی‌های برجستهٔ این فریمورک می‌توان به مواردی همچون توسعه‌ٔ فوق سریع، هزینه‌های نگه‌داری بسیار پایین، دوام و ثبات بالا، پرفورمنس عالی و مقیاس‌پذیری آسان اشاره کرد.

با استفاده از Total.js پروژه‌هایی بی‌نظیر خلق کنید: با استفاده از این پلتفرم، می‌توانید هرچیزی که نیاز دارید را بسازید. فقط کافی است که کمی با این پلتفرم کار کرده تا با نحوهٔ استفاده از آن آشنا شوید!

پلتفرمی بدون وابستگی: فریمورک Total.js هیج‌گونه Dependency (وابستگی) به سایر برنامه‌ها و اپلیکیشن‌ها ندارد بنابراین نصب و ارتقاء آن بسیار ساده و آسان است.

پلتفرم Total.js: این پلتفرم راه‌حلی بی‌نظیر برای حل مشکلات مربوط به Server Side و Client Cide ارائه می‌دهد.

مهم‌ترین ویژگی‌های فریمورک Total.js
- معماری MVC
- وب سرور کامل
- پشتیبانی از وب سوکت
- کد ایزومورفیک
- طرح‌ها، نمونه‌ها و پکیج‌های کاربردی
- ادغام فایل‌های js. و css.
- عدم استفاده از پایگاه داده NoSQL
- فرستنده SMTP به همراه TLS
- پردازنده تصویر
- روتینگ RESTful

به چه اطلاعاتی دربارهٔ Total.js نیاز دارید؟
باید بدانید که Total.js فریمورکی سمت سرور برای Node.js است که تنها از زبان جاوااسکریپت برای نگارش آن استفاده شده است (مثل Laravel در PHP یا Django در Python). پلتفرم توتال مجموعه‌ای از لایبرری‌ها، پکیج‌ها و پروژه‌های تکمیل شده‌‌ای است که بااستفاده از آن‌ها می‌توانید پروژه‌هایی در حوزه‌های گیم، وب اپلیکیشن، تجارت الکترونیک، آی‌اوتی و ... بسازید.

از چه فریمورک سمت کاربری (Client Side) می‌توانید استفاده کنید؟
شما می‌توانید از هر لایبرری یا فریمورک سمت کاربری که دوست دارید استفاده کنید که از آن جمله می‌توان به ریئکت، بک‌بون، آنگولار، جی‌کوئری و ... اشاره کرد.

آیا استفاده از این پلتفرم شما را محدود می‌کند؟
در یک کلام خیر! این پلتفرم به‌هیچ عنوان شما را محدود نمی‌کند؛ شما می‌توانید هنگام استفاده از این فریم‌ورک از هر پایگاه داده‌ای که دوست دارید (RDMBS یا NoSQL) استفاده کنید یا هر فریم‌ورک سمت کاربری که دوست دارید را به‌کار بگیرید.

منبع