Octoparse: اپلیکیشنی برای پاسخ به تمام نیازهای وب اسکرپینگ

Octoparse: اپلیکیشنی برای پاسخ به تمام نیازهای وب اسکرپینگ

Octoparse یک اپلیکیشن استخراج دادۀ مبتنی بر ویندوز است؛ این اپیکیشن را می‌توان برای استخراج داده‌ها از اکثر وبسایت‌های عمومی، در زمینه‌های مختلف و برای مقاصد مختلف مورد استفاده قرار داد. این اپلیکیشن با ارائۀ خدمات اسکرپینگ گسترده و حرفه‌ای به کاربران، محبوبیت خود را افزایش داده و روزبه‌روز کاربرد گسترده‌تری پیدا می‌کند (Scraping یک روش جمع‌آوری اطلاعات در دنیای وب است که در طی آن محتوای سایت‌های مختلف -با استفاده از رباتی که به همین منظور ایجاد شده است-  مورد بررسی قرار گرفته، اطلاعات آن استخراج شده و برای استفاده‌های بعدی در فضایی ذخیره می‌شود.) Octoparse با ارائه دستورالعمل‌های شفاف و آموزش همه جانبۀ کاربران، این امکان را برای آنان فراهم می‌سازد تا خود بتوانند نیازهای اسکرپینگ خود را در کمترین زمان ممکن برآورده سازند. علاوه بر این، Octoparse دارای یک رابط کاربری بسیار قوی است و به همین دلیل افرادی که فاقد هر گونه مهارت کدنویسی هستند نیز می‌توانند به خوبی با این ابزار کار کنند. برای آشنایی بیشتر با این اپلیکیشن، در ادامه با سکان آکادمی همراه باشید.

Octoparse یک اکسترکتور قوی است که به منظور ارائۀ حرفه‌ای‌ترین خدمات استخراج داده ایجاد شده است؛ کاربران به راحتی می‌توانند با کلیک کردن و کشیدن بلوک‌های مختلف به درون پنجرۀ Workflow Designer، چگونگی بررسی محتوای سایت‌ها را به دلخواه خود تنظیم نمایند. همچنین امکان در نظر گرفتن برنامه‌ای خاص برای اسکرپینگ و نیز ذخیرۀ داده‌ها بر روی پلتفرم کلود برای کاربران وجود دارد.

Octoparse در ۲ نسخۀ رایگان و غیررایگان در دسترس کاربران قرار دارد؛ هر ۲ نسخه به خوبی می‌توانند پاسخگوی نیازهای کلیدی کاربرانی که نیاز به استخراج دیتا از وب هستند باشند. اما اگر کاربری نیاز داشته باشد تا فرآیند اسکرپینگ با سرعت بیشتر و در مقیاس بزرگ‌تری انجام شود، آنگاه Octoparse خدمات ویژه‌ای مانند Cloud-based Extraction را پیشنهاد می‌دهد که تنها در نسخۀ غیر رایگان امکان‌پذیر است. این اپلیکیشن امکان خروجی گرفتن از داده‌ها با فرمت‌هایی مانند TXT ،Excel ،CSV ،HTML و دیتابیس‌های MySQL، SQL Server ،Oracle و غیره را برای کاربران فراهم آورده است.

همان‌طور که پیش از این اشاره شد، هر ۲ نسخۀ رایگان و غیررایگان Octoparse قابلیت‌های اولیه و کلیدی استخراج اطلاعات را دارا بوده و مجموعه‌ای از امکانات اولیه را در اختیار کاربران قرار می‌دهند. تفاوت نسخۀ غیررایگان نسبت به نسخۀ رایگان در این است که نسخۀ غیررایگان می‌تواند عملیات اسکرپینگ را در مقیاس گسترده‌تری انجام دهد و علاوه بر آن، امکان استفاده از خدمات مبتنی بر کلود در این نسخه برای کاربران فراهم است.

هزینۀ اشتراک نسخۀ غیررایگان استاندارد با محدودیت 6 موضوع به صورت هم‌زمان، معادل 89 دلار در ماه بوده و این مبلغ برای نسخۀ حرفه‌ای آن با محدودیت 14 موضوع به صورت هم‌زمان، برابر با 189 دلار در ماه است. به‌علاوه، اگر کاربری خواهان تنظیم ربات خزنده بر مبنای نیازهای خود باشد، تیم Octoparse این کار را در ازای دریافت 99 دلار انجام خواهد داد.

شما چه تجربه‌ای در این زمینه دارید؟ آیا تاکنون از این اپلیکیشن یا اپلیکشن‌های مشابه آن استفاده نموده‌اید؟ کارایی آن را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ دیدگاه‌ها و تجربیات خود را با ما و سایر کاربران سکان آکادمی به اشتراک بگذارید.

منبع


رائفه خلیلی