10 مهارتی که برای استخدام شدن به عنوان دولوپر در گوگل باید داشته باشید

10 مهارتی که برای استخدام شدن به عنوان دولوپر در گوگل باید داشته باشید

گوگل یکی از بزرگترین شرکت‌هایی است که به دنبال کارمندان مناسب کار خود در سطح جهانی است. مهندسان، همچون ستارگان راک در گوگل هستند و واقعاً هم مانند یک ستارهٔ راک حقوق دریافت می‌کنند! حقوق انترن‌ها در گوگل از 70000 دلار تا 90000 دلار در ماه متغیر است در حالی که مهندسان تا 118000 دلار و مهندسان ارشد نرم‌افزار به طور متوسط تا 150000 دلار حقوق دریافت می‌کنند. اما هر کسی نمی‌تواند به سادگی به گوگل راه پیدا کند. این شرکت سالانه 2.5 میلیون درخواست استخدام دارد اما فقط 4000 نفر را استخدام می‌کند. 

به گفتهٔ مدیران این غول فناوری دنیا:

داشتن پایه‌های محکم در علم کامپیوتر برای یک مهندس نرم‌افزار موفق بودن نیاز مهمی است. این راهنما یک مسیر پیشنهادی برای دانشجویانی است که در دانشگاه در حال تحصیل‌اند تا مهارت‌های دانشگاهی و غیردانشگاهی خود را پرورش دهند.

در این مقاله به معرفی مهارت‌هایی می‌پردازیم که گوگل می‌خواهد تا کارمندانش در آن استاد باشد.

مهارت کدنویسی
حداقل باید برنامه‌نویسی با یک زبان شیئ‌گرا مانند ++Java ،C یا Python بلد باشید (جهت آشنایی با اصول کدنویسی، به دورهٔ آموزش برنامه‌نویسی در سکان آکادمی مراجعه نمایید). 

توانایی تست نرم‌افزار
این کافی نیست که فقط برنامه‌نویسی بلد باشید. علاوه بر آن، باید بلد باشید تا کدهایتان را تست کنید زیرا گوگل برنامه‌نویسی نیاز دارد که بتواند باگ برنامه‌ها را رفع کند، تست کند و نرم‌افزار خود را تجزیه کند.

پیش‌زمینه‌هایی از ریاضی محض
این خیلی مهم است تا شما به عنوان یک برنامه‌نویس، کمی ریاضی محض بلد باشید؛ مانند ریاضی گسسته و استدلال منطقی که بسیاری از بخش‌های علوم کامپیوتر به آن‌ها وابسته‌اند.

اطلاع در مورد سیستم‌عامل‌ها 
در مورد سیستم‌عامل‌های مختلف اطلاع داشته باشید تا بدانید که در چه سیستم‌عاملی قرار است کارهایتان را انجام دهید.

آشنایی با AI
با هوش مصنوعی آشنا باشید چون گوگل علاقهٔ خاصی به ربات‌ها دارد (برای آشنایی بیشتر با مقولهٔ‌ هوش مصنوعی، به مقالهٔ هوش مصنوعی (AI) چیست؟ مراجعه نمایید).

درک الگوریتم و ساختمان داده
گوگل می‌خواهد کسی را استخدام کند که به انواع داده‌های بنیادی و همچنین الگوریتم‌های مرتب‌سازی مانند Heapsort و غیره آشنا باشد.

آشنایی با اصول رمزنگاری
یادتان باشد که این بخش از امنیت سایبری بسیار بحث مهمی در بخش امنیت است و گوگل هم تحت هیچ عنوان کسی را استخدام نخواهد کرد که اصول امنیت در دنیای مجازی را بلد نباشد.

درک کارکرد کامپایلر
Stanford در این‌باره می گوید هنگامی که این کار را یاد می‌گیرید، تازه متوجه آن خواهید شد که چه‌طور زبان‌های سطح بالایی که تنها برای انسان‌ها طراحی شده‌اند به زبان‌های سطح پایینی که فقط برای ماشین‌ها طراحی شده‌اند تبدیل می‌شوند و این همان چیزی است که گوگل به دنبال آن است.

توانایی فراگیری زبان‌های مختلف
قطعاً به عنوان یک برنامه‌نویس خوب شما نیاز دارید تا علاوه بر زبان برنامه‌نویسی اصلی خود،‌ قابلیت کد زدن با زبان‌های جدیدی همچون Go و ... را نیز داشته باشید.

توانایی کد زدن به صورت موازی
این روش برنامه‌نویسی به خاطر اینکه در آن واحد توانایی اجرای هزاران خط کد را دارد، بسیار کاربردی است و بسیاری از شرکت‌های آی‌تی من‌جمله گوگل این مهم را درک کرده‌اند و تمایل دارند کارمندانی را به کار گیرند که با این مفهوم مهم آشنایی داشته باشند.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس