پلاگین‌های مفید وردپرس برای مدیریت کاربران

پلاگین‌های مفید وردپرس برای مدیریت کاربران

اگر با وردپرس کار کرده باشید، احتمالاً با نقش‌های مختلفی که می‌توانید برای اعضای تیم خود مشخص کنید آشنا هستید که این نقش‌های عبارتند از مدیر، نویسنده، مشترکان سایت و کاربران عادی که هر کدام دارای قوانین، امکانات و محدودیت‌های خاص خود هستند (مثلاً نویسنده فقط می‌تواند پست‌های خود را ویرایش کند در حالی که مدیر توانایی ویرایش همهٔ پست‌ها را دارد). حال اگر می‌خواهید که بخش کنترل کاربران خود را ارتقاء دهید، در این مقاله با سکان آکادمی همراه باشید چرا که به بررسی ده افزونهٔ وردپرس می‌پردازیم که توانایی تغییر و گسترش دسترسی کاربران را به شما می‌دهند.

User Role Editor 
این پلاگین به سایت وردپرسی شما قابلیت‌ها و انعطاف‌هایی می‌افزاید تا به تغییر دسترسی هر دسته از کاربران بپردازید. این افزونه به شما لیستی از دسترسی‌های هر دسته از کاربران را نشان می‌دهد و شما می‌توانید به فعال‌سازی یا غیرفعال کردن دسترسی هر دسته بپردازید. این پلاگین همچنین قابلیتی را برای شما فراهم می‌کند تا دستهٔ جدیدی از کاربران را ایجاد کرده و محدودیت خاصی برای آن‌ها در نظر بگیرید.

New User Approve
به صورت پیش‌فرض، وردپرس تمام ثبت‌نام‌های جدید را قبول می‌کند. اگر می‌خواهید از ورود مستقیم کاربران و فعال شدن اکانت آن‌ها جلوگیری کنید، استفاده از این افزونه به شما پیشنهاد می‌شود. با فعال‌سازی این افزونه، وقتی کاربری اقدام به ساخت اکانت در سایت نماید، یک ایمیل به مدیر سایت فرستاده می‌شود؛ سپس او می‌تواند با عضویت آن کاربر در سایت موافقت یا مخالفت کند.

Members
گذشته از فعال‌سازی، ویرایش و حذف دستهٔ کاربران و دسترسی‌هایشان، این افزونه به شما این امکان را می‌دهد تا برای هر کاربر خاصی، نوع دسترسی خاصی نیز تعریف کنید.

Multisite User Management
این افزونه برای ایجاد ناحیهٔ کاربری مشترک بین چند سایت بسیار مناسب است. همچنین به شما این امکان را می‌دهد تا نقش کاربر در هر سایت را به صورت جداگانه تعریف کنید.

User Switching
این افزونه این امکان را فراهم می‌کند تا خیلی سریع در بین اکانت‌های مختلف سایت جابه‌جا شوید. هنگامی که این افزونه فعال است، خیلی سریع می‌توانید از اکانت فعلی خود با کلیک روی یک گزینه خارج شوید و به اکانت دیگری وارد شوید. این افزونه برای توسعهٔ قالب و تست کاربران مختلف خیلی کارآمد است.

Advanced Access Manager 
این یک افزونهٔ قدرتمند برای کنترل سطح دسترسی به بخش‌های مختلف سایت از جمله پست‌ها، صفحات، ویجت‌ها، دسته‌ها و منوها برای هر کاربر یا گروهی از کاربران است. این افزونه به شما این قابلیت را می‌دهد تا به حذف، اضافه کردن یا ویرایش دسته‌های کاربران سایت و دسترسی‌ها بپردازید. ویژگی خاص دیگر این افزونه بالا بردن سطح امنیت سایت با محدود کردن تلاش‌ها برای ورود، کنترل دسترسی به فایل‌های چندرسانه‌ای، ردیابی فعالیت کاربران وارد شده به سایت و قابلیت فیلتر کردن منوها، متاباکس‌ها و ویجت‌ها است.

Delete Me 
این افزونه‌ای است که به کاربران این امکان را می‌دهد تا بتوانند اکانت خود را حذف کنند. پس از فعال کردن این افزونه، گزینهٔ حذف پروفایل در صفحهٔ مشخصات کاربر ایجاد می‌شود که با کلیک کردن روی آن، دیتای مرتبط با کاربر حذف می‌گردد.

PauPress
این افزونه به شما امکانی را می‌دهد تا بتوانید پروفایلی برای هر حساب کاربری ایجاد کنید و فیلدهای سفارشی خود را برای تکمیل اطلاعات حساب ایجاد نمایید. با استفاده از این افزونه، می‌توانید با بررسی فعالیت و گزارش‌های هر کاربر، مدیریت بیشتری روی کاربران سایت داشته باشید.

User Meta Manager 
این یک افزونهٔ مناسب برای اصلاح متادیتاهای هر کاربر و اضافه کردن متادیتاهای سفارشی است. بنابراین اگر می‌خواهید تا برای عضویت تازه‌واردی چیزی مثل شماره تلفن یا آدرس تعریف کنید، این افزونه گزینهٔ مناسبی است.

WP-Members 
یک افزونهٔ رایگان برای مدیریت عضویت است که محتوا را برای کاربران عضو شده محدود می‌سازد. در حالی که در وردپرس به صورت پیش‌فرض همهٔ پست‌ها قابل‌مشاهده برای همهٔ کاربران است، این افزونه به صورت پیش‌فرض همهٔ پست‌ها را محدود می‌کند. با این حال می‌توانید با تغییر تنظیمات، این محدودیت را برای بعضی بخش‌های محتوا قرار دهید. همچنین این افزونه فیلدهایی اضافی برای ثبت‌نام مانند نام، آدرس، تلفن و ایمیل ایجاد می‌کند که می‌توانید آن‌ها را سفارشی‌سازی کنید.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon