نسخه ۷ زبان برنامه‌نویسی PHP منتشر شد!

نسخه ۷ زبان برنامه‌نویسی PHP منتشر شد!

بالاخره نسخه ی 7 محبوب‌ ترین زبان برنامه نویسی تحت وب -PHP- منتشر شد. اگر چه که قابلیت‌های افزوده شده به این نسخه از زبان برنامه نویسی پی اچ پی دنیای متفاوتی را به روی برنامه نویسان این زبان گشوده است، اما سعی توسعه دهندگان این زبان بر این بوده تا مهاجرت از نسخه ی 5 به 7 به راحت ترین شکل ممکن صورت گیرد. برای آشنایی بیشتر با پی اچ پی نسخه ی 7.0.0 با سکان آکادمی همراه باشید.

پیش از هر چیز ممکن است این سؤال برای شما پیش آمده باشد که چه بر سر نسخه ی 6 زبان برنامه نویسی پی اچ پی آمد. به عبارت دیگر، چرا تیم توسعه ی زبان برنامه نویسی پی اچ پی از نسخه ی 5.6 به یکباره به نسخه ی 7 مهاجرت کرد؟ در پاسخ به این سؤال بایستی گفت که مشکلات Unicode که قرار بود در نسخه ی 6 این زبان رفع شوند، هیچ کدام مرتفع نشدند. همین مسأله منجر شد تا شهرت نسخه ی 6 تحت الشعاع قرار گرفته و تیم توسعه ی پی اچ پی بر آن شد تا نسخه ی بعدی را PHP 7 نام گذاری کند. نسخه ی 7.0.0 زبان برنامه نویسی پی اچ پی با نسخه ی جدید از موتور پردازش زند با قابلیت‌های زیر عرضه شد:

- پرفورمنس به مراتب بهتر (گفته می‌شود که سرعت وب اپلیکیشن های نوشته شده با پی اچ پی نسخه ی 7 چیزی در حدود 2 برابر نسخهٔ 5.6 است)
- کاهش قابل توجه استفاده از حافظه
- پشتیبانی یکپارچه ی 64 بیتی
- مدیریت به مراتب بهتر اکسپشن ها
- تولید کننده ی اعداد تصادفی ایمن
- حذف اکستنشن های قدیمی
- افزوده شدن اپراتور ??
- افزوده شدن کلاس‌های بدون نام و بسیار قابلیت دیگر

اگر علاقمند به فراگیری PHP 7 هستید، می‌توانید به دورهٔ آموزش زبان برنامه‌نویسی PHP در سکان آکادمی مراجعه نمایید.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس