Sokan Academy

سئو سایت

در این دورهٔ آموزشی با اصول بهینه‌سازی سایت برای موتورهای جستجویی مثل گوگل، یاهو و بینگ آشنا خواهیم شد.

سئو سایت
40 دقیقهآموزشمتنی
رایگانهدیه‌ای از سکان آکادمی

معرفی


واقعیت امر آن است که بسیاری از الگوریتم‌ها و قوانین اصلی گوگل و بسیاری از دیگر موتورهای جستجو نه‌تنها محرمانه هستند بلکه درطول زمان هم دست‌خوش تغییر و تحول می‌گردند بنابراین خیلی نمی‌توان روی راه‌کارهای موجود در کتب، مقالات، آموزش‌ها و حتی برخی شرکت‌های مرتبط با بهینه‌سازی سایت که خیلی به‌روز نیستند حساب نمود!

راه‌کاری که تیم تهیهٔ محتوای سکان به‌منظور بهینه کردن سایت پیشنهاد می‌دهد این است که می‌توان با مطالعه در زمینهٔ سئو، نحوهٔ تولید محتوا، نحوهٔ کدنویسی و پیاده‌سازی صفحات سایت و برخی دیگر قوانین ثابت، خود به یک کارشناس سئو تبدیل شده و نیاز خود به منابع بیرونی همچون کارشناسان بهینه‌سازی سایت را مرتفع سازیم.

معرفی مفهوم و کاربرد SEO

اصطلاح SEO مخفف واژگان Search Engine Optimization به‌معنی «بهینه‌سازی برای موتور جستجو» است؛ به‌طورکلی، منظور از بهینه‌سازی وب‌سایت این است که نحوهٔ طراحی سایت و همچنین نحوهٔ انتخاب محتوای صفحات سایت را به‌گونه‌ای انجام دهیم که موتورهای جستجویی همچون گوگل، بینگ و غیره بتوانند به‌سادگی جستجوی کاربران مختلف را با محتوای سایت ما تطبیق داده، به سایت ما رتبهٔ بالایی اختصاص دهند و درنهایت کاربران یا بهتر بگوییم مشتریان بالقوه را به‌سمت سایت ما سوق دهند.

توجه داشته باشیم که موتورهای جستجویی مثل گوگل از الگوریتم‌های بسیار پیشرفته‌ای برای رنکینگ و جستجو استفاده می‌کنند و آگاهی از این الگوریتم‌ها و همچنین تطابق دادن ساختار و محتوای سایت با این الگوریتم‌ها می‌تواند متضمن موفقیت ما در بهینه‌سازی سایت‌مان گردد.

علاوه‌بر این، کسب رونق در کسب‌وکارهای آنلاین رابطهٔ مستقیمی با موتورهای جستجویی همچون گوگل دارد؛ به‌عبارت دیگر، موتورهای جستجویی همچون گوگل، یاهو، بینگ و ... به‌منزلهٔ فیلتری هستند که از طریق آن از میان میلیون‌ها وب‌سایت و میلیاردها صفحهٔ وب، آن‌هایی که با خواستهٔ جستجوکنندگان تطابق بیشتری داشته باشند به نمایش درآمده بنابراین برخورداری از این امتیاز که در نتایج جستجو سایت ما رتبهٔ بالایی به‌خود اختصاص دهد از اهمیت بسزایی برخوردار است زیرا کسب رتبهٔ برتر معادل است با کسب مخاطب بیشتر و کسب مخاطب بیشتر معادل است با کسب درآمد بیشتر.

کسب اصطلاحاً Page Rank بالا در جستجوها نه‌تنها کار ساده‌ای نیست بلکه در کوتاه‌مدت هم به هیچ‌وجه امکان‌پذیر نمی‌باشد؛ بنابراین به هیچ‌وجه نباید این انتظار را داشته باشیم تا بتوانیم در کوتاه‌مدت سایت خود را برای موتورهای جستجو بهینه سازیم.

سرفصل‌ها


7 سرفصل | 36 قسمت

پیش‌نیازها


آموزش برنامه نویسی
آموزش برنامه نویسی
6:10 ساعتآموزشمتنی
آموزش پروژه محور HTML و HTML5
آموزش پروژه محور HTML و HTML5
30 دقیقهآموزشمتنی

مدرس‌ها


سوالات متداول


الگوریتم‌های موتورهای جستجویی همچون گوگل، بینگ و غیره هر روزه دستخوش تغییر و آپدیت می‌شوند و از همین روی، وب‌مسترهایی که علاقمند به یادگیری روش‌های بهینه‌سازی سایت برای موتورهای جستجو (سئو) هستند می‌بایست به‌صورت لحظه‌ای دانش خود را به‌روزرسانی کنند اما درعین‌حال، کسب دانش در این زمینه از جایی می‌بایست شروع شده و آشنایی با مفاهیم کلی سئو را باید در جایی شروع کرد.

در همین راستا، دوره آموزش سئو سایت در سکان آکادمی مخصوص کسانی است که در این حوزه تازه‌کار هستند و هیچ تجربه قبلی ندارند و قصد دارند به‌عنوان یک سئوکار وارد صنعت وب شوند و یا صاحب وب‌سایتی هستند که می‌خواهند خود اقدام به بهینه‌سازی‌اش کنند.

این دوره کاملاً رایگان و به‌صورت آنلاین برگزار می‌گردد.

آشنایی با مفاهیم کلی برنامه‌نویسی و توسعه نرم‌افزار برای هر دانشجویی که قصد دارد وارد حوزه وب شود یک باید محسوب می‌شود که در همین راستا می‌توانید پیش از شروع این دوره و یا به‌صورت هم‌زمان، دوره آموزش اصول برنامه‌نویسی در سکان آکادمی را بگذرانید.

علاوه بر این، از آنجا که بخشی از فرایند بهینه‌سازی سایت (On-Site) مرتبط با ساختار صفحات و تگ‌های HTML است، از همین روی درک سازوکار زبان HTML پیش از شروع دوره سئوی سایت الزامی است.

دانشجویانی که دوره آموزش مقدماتی سئوی سایت را در سکان آکادمی بگذرانند، درک نسبتاً کاملی از این‌‌که سئو چیست، چه فاکتورهایی در بهینه شدن یک سایت در نتایج جستجو دخیل هستند، تأثیر حضور در شبکه‌های اجتماعی، نحوه تولید محتوای فاخر و غیره پیدا خواهند کرد و از آن پس با مطالعه مقالات مرتبط با سئو، می‌توانند دانش خود را به‌روز نگاه دارند.

براساس قوانین سکان آکادمی، هرگونه بازنشر دوره‌های آموزشی این وب‌سایت برخلاف قوانین سکان آکادمی بوده، از لحاظ شرعی حرام و از لحاظ حقوقی قابل پیگرد قانونی است.

آخرین گفت‌و‌گو‌های دوره


کاربر میهمان

شما به عنوان کاربر میهمان در سایت سکان آکادمی حضور دارید لطفاً برای ارسال دیدگاه ابتدا وارد حساب خود شوید.

سئو سایت-colorful

سئو سایت

40 دقیقهآموزشمتنی
220+ دانشجو
رایگانهدیه‌ای از سکان آکادمی
sokan-academy-footer-logo
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به سکان آکادمی می باشد.