آموزش Unit Test

دوره آموزش Unit Test

در این دورهٔ آموزشی با مفهوم Unit Test (یونیت تست) در پروسهٔ توسعهٔ نرم‌افزار و همچنین فریمورک PHPUnit به منظور استفاده از یونیت تست در زبان برنامه‌نویسی پی‌اچ‌پی آشنا خواهیم شد.

سطح متوسط | 230+ دانشجو
آموزش Unit Test
30 دقیقه
آموزش متنی
رایگان هدیه‌ای از سکان آکادمی
رایگان هدیه‌ای از سکان آکادمی
30 دقیقه
آموزش متنی
header-svg-bg

معرفی دوره

آخرین به‌روزرسانی دوره: 16 اردیبهشت 1398 آخرین به‌روزرسانی دوره: 16 اردیبهشت 1398

در این دورهٔ آموزشی آنلاین هدف آن است تا دانشجویان را با مفاهیم اصلی یونیت تست آشنا ساخته سپس این مفاهیم را در زبانی همچون PHP و با استفاده از فریمورک اپن‌سورس PHPUnit پیاده‌سازی نماییم.

آشنایی با مفهوم Unit Test

طبق تعریف ویکیپدیا، Unit Testing سازوکاری به منظور آزمودن صحتِ کارکرد واحد‌های کوچکی از سورس‌کد نرم‌افزار است که بر آن اساس کارکرد صحیح هر قسمت از کد که تحت عنوان Unit یا واحد شناخته می‌شود ارزیابی می‌گردد.

اساساً می‌توان گفت که هدف از یونیت تست آن است که به صورت کاملاً مجزا هر بخش از سورس‌کد آزمایش گشته تا از عملکرد صحیح آن اطمینان حاصل گردد به طوری که یکی از مزایای بارزش آن است که مشکلات و باگ‌های نرم‌افزار خیلی سریع در پروسهٔ توسعهٔ نرم‌افزار خود را نشان خواهند داد و احتمال خیلی کمی وجود خواهد داشت تا روی سرور اصلی دیپلوی گردند.

در عین حال، Unit Testing یکسری نقاط ضعف هم دارا است که از آن جمله می‌توان گفت از آنجا که در این فرآیند بلوک‌های کوچک کد تست می‌شوند، دولوپر هرگز قادر نخواهد بود کارکرد این بلوک‌های کوچک کد زمانی که با یکدیگر ادغام می‌شوند را بیازماید و اینجا است که می‌باید به سراغ روشی تحت عنوان Integration Testing برویم.

به منظور سهولت کار توسعه‌‌دهندگان نرم‌افزار، یکسری فریمورک برای زبان‌های برنامه‌نویسی مختلف توسط کامیونینی اپن‌سورس و همچنین شرکت‌های نرم‌افزاری به بازار عرضه شده که پروسهٔ یونیت تست را تسهیل می‌کنند که برای کسب اطلاعات بیشتر در این ارتباط می‌توانید به مَدخل List of Unit Testing Frameworks در ویکیپدیا مراجعه نمایید.

header-svg-bg

پیش‌نیازهای این دوره


header-svg-bg

مدرس شما


بهزاد مرادی teacher-role-verified-icon
برنامه‌نویس

این عضو تیم تا کنون چیزی در مورد خود ننوشته است.

header-svg-bg

سوالات متداول


دوره «آموزش Unit Test» برای دولوپرهای بک‌اند تألیف شده است که قصد دارند تا دانش خود را در حوزهٔ توسعه نرم‌افزار ارتقاء بخشیده و با استفاده از یونیت تست اپلیکیشن‌های پایدارتری توسعه دهند.

با گذراندن دوره "آموزش رایگان PHP 8 | از صفر تا اولین پروژه" پیش از این دوره و یا به صورت هم‌زمان، دانشجویان درک به مراتب بهتری از نکات آموزشی خواهند داشت. علاوه بر آشنایی با مقدمات زبان برنامه‌نویسی پی‌اچ‌پی همچون متغیرها، دستورات شرطی، حلقه، سوئیچ و غیره، آشنایی با شیئ‌گرایی (OOP) نیز کمک به درک بهتر نکات آموزشی این دوره خواهد کرد.

دانشجویانی که دوره آموزش Unit Test را بگذرانند قادر خواهند بود تا با استفاده از فریمورک PHPUnit نحوه تست وب اپلیکیشن‌های نوشته‌شده با زبان برنامه‌نویسی پی‌اچ‌پی را فرا گیرند.

بر اساس قوانین سکان آکادمی، هرگونه بازنشر دوره‌های آموزشی این وب‌سایت برخلاف قوانین سکان آکادمی بوده، از لحاظ شرعی حرام و از لحاظ حقوقی قابل‌ پیگرد قانونی است.

header-svg-bg

آخرین گفت‌وگوهای این دوره


آموزش Unit Test-colorful

دوره آموزش Unit Test

30 دقیقه
آموزش متنی
230+ دانشجو
رایگان هدیه‌ای از سکان آکادمی
online-support-icon