آموزش RESTful API

دوره آموزش RESTful API

در این دورهٔ آموزشی با مفهوم RESTful API در قالب پروژه‌ای کاربردی در زبان برنامه‌نویسیس PHP آشنا خواهید شد.

سطح متوسط | 460+ دانشجو
آموزش RESTful API
2:10 ساعت
آموزش متنی
رایگان هدیه‌ای از سکان آکادمی
رایگان هدیه‌ای از سکان آکادمی
2:10 ساعت
آموزش متنی
header-svg-bg

معرفی دوره

آخرین به‌روزرسانی دوره: 29 فروردین 1398 آخرین به‌روزرسانی دوره: 29 فروردین 1398

در این دوره که مخاطب اصلی‌اش دولوپرهای بک‌اِند است، اقدام به توسعهٔ یک RESTful API در قالب پروژه‌ای عملی خواهیم کرد. لازم به یادآوری است که در این دورهٔ آموزشی زبان انتخابی به منظور توسعهٔ اپلیکیشن PHP است و از همین روی آشنایی با این زبان به منظور درک بهتر آموزش‌ها ضروری است.

آشنایی با مفهوم RESTful API

RESTful برگرفته از کلمات Representational State Transfer است که در واقع یکی از انواع معماری‌های طراحی Application Programming Interface یا به اختصار API می‌باشد که در سال‌های اخیر به محبوبیت زیادی رسیده است. در این نوع معماری، کلاینتی همچون یک مرورگر یا اپ موبایل ریکوئست خود را در قالب پروتکل HTTP و با استفاده از متدهای این پروتکل همچون GET ،POST ،PUT ،DELETE و ... برای سرور ارسال می‌کند و ریسپانسی دریافت می‌کند که عموماً به صورت JSON است.

در مقابل این معماری، پروتکل Simple Object Access Protocol یا به اختصار SOAP قرار دارد که از آن طریق می‌توان به تبادل دیتا از طریق شبکه در قالب وب سرویس‌های مختلفی با فرمت XML پرداخت. همچنین استاندارد جدیدی تحت عنوان GraphQL به منظور طراحی و توسعهٔ API به صورت اپن‌سورس توسط کمپانی فیسبوک عرضه شده است که به کمک کامیونیتی بزرگی از دولوپرها و شرکت‌ها از سراسر دنیا ساپورت می‌شود. در حقیقت، GraphQL در پاسخ به نقدهایی طراحی شد که به RESTful API وارد است تا بتواند به عنوان راه‌کاری جامع و اثربخش در توسعهٔ API مورد استفاده قرار گیرد.

header-svg-bg

مدرس شما


بهزاد مرادی teacher-role-verified-icon
برنامه‌نویس

این عضو تیم تا کنون چیزی در مورد خود ننوشته است.

header-svg-bg

آخرین گفت‌وگوهای این دوره


آموزش RESTful API-colorful

دوره آموزش RESTful API

2:10 ساعت
آموزش متنی
460+ دانشجو
رایگان هدیه‌ای از سکان آکادمی
online-support-icon