آموزش RESTful API

بروزرسانی 30 آبان 1401

آموزش RESTful API
رایگان
آموزش RESTful API

آموزش RESTful API

رایگان
سرفصل‌های دوره
لینکداین تلگرام توییتر

کاربر عزیز، شما به عنوان کاربر مهمان در وبسایت سکان آکادمی حضور دارید. برای ، به حساب کاربری تان وارد شوید.

* شما پس از ورود، مجددا به همین صفحه بر می گردید.

header-svg-bg

معرفی دوره


آشنایی با مفهوم RESTful API

RESTful برگرفته از کلمات Representational State Transfer است که در واقع یکی از انواع معماری‌های طراحی Application Programming Interface یا به اختصار API می‌باشد که در سال‌های اخیر به محبوبیت زیادی رسیده است. در این نوع معماری، کلاینتی همچون یک مرورگر یا اپ موبایل ریکوئست خود را در قالب پروتکل HTTP و با استفاده از متدهای این پروتکل همچون GET ،POST ،PUT ،DELETE و ... برای سرور ارسال می‌کند و ریسپانسی دریافت می‌کند که عموماً به صورت JSON است.

در مقابل این معماری، پروتکل Simple Object Access Protocol یا به اختصار SOAP قرار دارد که از آن طریق می‌توان به تبادل دیتا از طریق شبکه در قالب وب سرویس‌های مختلفی با فرمت XML پرداخت. همچنین استاندارد جدیدی تحت عنوان GraphQL به منظور طراحی و توسعهٔ API به صورت اپن‌سورس توسط کمپانی فیسبوک عرضه شده است که به کمک کامیونیتی بزرگی از دولوپرها و شرکت‌ها از سراسر دنیا ساپورت می‌شود. در حقیقت، GraphQL در پاسخ به نقدهایی طراحی شد که به RESTful API وارد است تا بتواند به عنوان راه‌کاری جامع و اثربخش در توسعهٔ API مورد استفاده قرار گیرد.

معرفی دورهٔ آموزش RESTful API

در این دوره که مخاطب اصلی‌اش دولوپرهای بک‌اِند است، اقدام به توسعهٔ یک RESTful API در قالب پروژه‌ای عملی خواهیم کرد. لازم به یادآوری است که در این دورهٔ آموزشی زبان انتخابی به منظور توسعهٔ اپلیکیشن PHP است و از همین روی آشنایی با این زبان به منظور درک بهتر آموزش‌ها ضروری است.

header-svg-bg

مدرس شما در این دوره


بهزاد مرادی teacher-role-verified-icon
برنامه‌نویس

این عضو تیم تا کنون چیزی در مورد خود ننوشته است.

برنامه نویس Front End شو!

در  کارراهه‌ی فرانت اند سکان آکادمی؛ دوره‌های آموزشی ویدیویی و متنی، دوره‌های پروژه محور، آزمون‌های منظم و بسیاری خدمات دیگر طراحی شده است تا هر آنچه که برای استخدام به عنوان برنامه نویس Front-End نیاز دارید را داشته باشید.

cover-of-برنامه نویس Front End شو!
online-support-icon