Sokan Academy

آموزش RESTful API

در این دورهٔ آموزشی با مفهوم RESTful API در قالب پروژه‌ای کاربردی در زبان برنامه‌نویسیس PHP آشنا خواهید شد.

1 مسیر یادگیری
آموزش RESTful API
2:10 ساعتآموزشمتنی
رایگانهدیه‌ای از سکان آکادمی

معرفی


در این دوره که مخاطب اصلی‌اش دولوپرهای بک‌اِند است، اقدام به توسعهٔ یک RESTful API در قالب پروژه‌ای عملی خواهیم کرد. لازم به یادآوری است که در این دورهٔ آموزشی زبان انتخابی به منظور توسعهٔ اپلیکیشن PHP است و از همین روی آشنایی با این زبان به منظور درک بهتر آموزش‌ها ضروری است.

آشنایی با مفهوم RESTful API

RESTful برگرفته از کلمات Representational State Transfer است که در واقع یکی از انواع معماری‌های طراحی Application Programming Interface یا به اختصار API می‌باشد که در سال‌های اخیر به محبوبیت زیادی رسیده است. در این نوع معماری، کلاینتی همچون یک مرورگر یا اپ موبایل ریکوئست خود را در قالب پروتکل HTTP و با استفاده از متدهای این پروتکل همچون GET ،POST ،PUT ،DELETE و ... برای سرور ارسال می‌کند و ریسپانسی دریافت می‌کند که عموماً به صورت JSON است.

در مقابل این معماری، پروتکل Simple Object Access Protocol یا به اختصار SOAP قرار دارد که از آن طریق می‌توان به تبادل دیتا از طریق شبکه در قالب وب سرویس‌های مختلفی با فرمت XML پرداخت. همچنین استاندارد جدیدی تحت عنوان GraphQL به منظور طراحی و توسعهٔ API به صورت اپن‌سورس توسط کمپانی فیسبوک عرضه شده است که به کمک کامیونیتی بزرگی از دولوپرها و شرکت‌ها از سراسر دنیا ساپورت می‌شود. در حقیقت، GraphQL در پاسخ به نقدهایی طراحی شد که به RESTful API وارد است تا بتواند به عنوان راه‌کاری جامع و اثربخش در توسعهٔ API مورد استفاده قرار گیرد.

سرفصل‌ها


9 سرفصل | 28 بخش

پیش‌نیازها


آموزش برنامه نویسی
آموزش برنامه نویسی
6:10 ساعتآموزشمتنی
آموزش معماری MVC
آموزش معماری MVC
1:10 ساعتآموزشمتنی
آموزش PHP 8
آموزش PHP 8
7:20 ساعتآموزشویدیویی

مدرس‌ها


سوالات متداول


دورهٔ «آموزش RESTful API» برای دولوپرهای بک‌اند تألیف شده است که قصد دارند تا دانش خود را در حوزهٔ‌ توسعهٔ ای‌پی‌آی و یا نحوهٔ استفاده از سرویس‌های مبتنی بر ای‌پی‌آی ارتقاء بخشند.

با گذراندن دوره آموزش PHP پیش از این دوره و یا به صورت هم‌زمان، دانشجویان درک به مراتب بهتری از نکات آموزشی خواهند داشت. همچنین دوره آموزش برنامه‌نویسی در سکان آکادمی حاوی نکاتی عمومی مرتبط با کدنویسی است که مطالعه آن‌ها یک دانش پایه‌ای در ارتباط با توسعه نرم‌افزار در اختیار مخاطب قرار خواهد داد. به علاوه، با توجه به اینکه ساختار به کار رفته در این دوره مبتنی بر معماری MVC است، گذراندن دوره آموزش معماری MVC الزامی می‌باشد.

دانشجویانی که این دوره را بگذرانند قادر خواهند بود تا با نحوه ساخت یک RESTful API اختصاصی به منظور استفاده از دیتای آن در دیگر سرویس‌ها همچون سایر وب‌سایت‌ها و یا اپ‌های موبایل آشنا شوند.

بر اساس قوانین سکان آکادمی، هرگونه بازنشر دوره‌های آموزشی این وب‌سایت بر خلاف قوانین سکان آکادمی بوده، از لحاظ شرعی حرام و از لحاظ حقوقی قابل‌ پیگرد قانونی است.

آخرین گفت‌و‌گو‌های دوره


کاربر میهمان

شما به عنوان کاربر میهمان در سایت سکان آکادمی حضور دارید لطفاً برای ارسال دیدگاه ابتدا وارد حساب خود شوید.

آموزش RESTful API-colorful

آموزش RESTful API

2:10 ساعتآموزشمتنی
510+ دانشجو
رایگانهدیه‌ای از سکان آکادمی
sokan-academy-footer-logo
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به سکان آکادمی می باشد.