آموزش OOP در PHP

دوره آموزش OOP در PHP

در این دورهٔ آموزشی با اصول برنامه‌نویسی شیئ‌‌گرا یا اصطلاحاً OOP در زبان برنامه‌نویسی PHP آشنا خواهیم شد.

سطح متوسط | 240+ دانشجو
آموزش OOP در PHP
2:50 ساعت
آموزش متنی
رایگان هدیه‌ای از سکان آکادمی
رایگان هدیه‌ای از سکان آکادمی
2:50 ساعت
آموزش متنی
header-svg-bg

معرفی دوره

آخرین به‌روزرسانی دوره: 04 خرداد 1398 آخرین به‌روزرسانی دوره: 04 خرداد 1398

در این دورهٔ آموزشی آنلاین، علاقمندان به زبان برنامه‌نویسی پی‌اچ‌پی با اصول Object Oriented Programming با ذکر مثال‌هایی در این زبان آشنا شده به طوری که پس از پایان دوره دید نسبتاً روشنی نسبت به مفاهیم کلیدی شیئ‌گرایی همچون کلاس، متد، آبجکت و ... پیدا خواهند کرد.

آشنایی با مفهوم OOP

Object Oriented Programming یا به اختصار OOP، سَبکی در توسعهٔ نرم‌افزار است که در مقابل روش Procedural قرار می‌گیرد. در واقع، در روش سنتی (Procedural) روال بدین شکل بود که کدها به ترتیبِ مد نظر توسعه‌دهنده نوشته شده و به همان ترتیب نیز از بالا به پایین اجرا می‌شدند. در عین حال، امروزه صنعت توسعهٔ نرم‌افزار شاهد عرضهٔ نرم‌افزارهای پیچیده‌ای می‌باشد و این در حالی است که روش‌های قدیمی کدنویسی آن طور که باید و شاید مؤثر واقع نمی‌گردند و می‌توان گفت که از همین روی امروزه تمامی شرکت‌های مطرح نرم‌افزار به روش‌های جدید توسعهٔ نرم‌افزار از جمله OOP روی آورده‌اند. اساساً می‌توان گفت که شیئ‌گرایی مزایای بسیاری دارا است که از جملهٔ مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به ماژولار شدن سورس‌کد، جلوگیری از نوشتن کدهای تکراری، قابلیت توسعه/نگهداری بهتر پروژه و ... اشاره کرد.

در فضای کسب‌وکار نیز به طور قطع می‌توان گفت که تمامی شرکت‌های نرم‌افزاری از فریمورک‌های عرضه‌شده به بازار استفاده می‌کنند. به طور مثال، برای توسعهٔ وب اپلیکیشن با استفاده از زبان پی‌اچ‌پی فریمورک‌های متنوعی به صورت اپن‌سورس در اختیار توسعه‌دهندگان این زبان قرار گرفته‌ که از آن جمله می‌توان به Zend ،Laravel و Symfony اشاره کرد که از قضا تمامی این فریمورک‌‌ها بر پایهٔ اصول OOP طراحی شده‌اند. به عبارت دیگر، جهت ورود به بازار کار به شکل حرفه‌ای، نیاز به تسلط به مبانی اصول شیئ‌گرایی خواهیم داشت.

header-svg-bg

پیش‌نیازهای این دوره


header-svg-bg

مدرس شما


بهزاد مرادی teacher-role-verified-icon
برنامه‌نویس

این عضو تیم تا کنون چیزی در مورد خود ننوشته است.

header-svg-bg

سوالات متداول


دوره «آموزش OOP در PHP» برای دولوپرهای زبان برنامه‌نویسی پی‌اچ‌پی تألیف شده است که با اصول و مبانی این زبان آشنا بوده و حال قصد دارند تا دانش خود را در حوزهٔ شیئ‌گرایی ارتقاء بخشند.

پیش از این دوره، آشنایی با دوره آموزش رایگان PHP 8 | از صفر تا اولین پروژه به منظور درک بهتر اصول شیئ‌گرایی الزامی است.

دانشجویانی که دوره آموزش OOP در PHP را بگذرانند دانش پایه‌ای کار با فریمورک‌های زبان پی‌اچ‌پی همچون فریمورک محبوب Laravel، توسعه وب اپلیکیشن با استفاده از معماری MVC و همچنین توانایی استفاده از الگوهای طراحی در این زبان را به دست خواهند آورد.

بر اساس قوانین سکان آکادمی، هر گونه بازنشر دوره‌های آموزشی این وب‌سایت بر خلاف قوانین سکان آکادمی بوده، از لحاظ شرعی حرام و از لحاظ حقوقی قابل‌ پیگرد قانونی است.

header-svg-bg

آخرین گفت‌وگوهای این دوره


آموزش OOP در PHP-colorful

دوره آموزش OOP در PHP

2:50 ساعت
آموزش متنی
240+ دانشجو
رایگان هدیه‌ای از سکان آکادمی
online-support-icon