آموزش OOP در PHP

بروزرسانی 30 آبان 1401

آموزش OOP در PHP
رایگان
آموزش OOP در PHP

آموزش OOP در PHP

رایگان
سرفصل‌های دوره
لینکداین تلگرام توییتر

کاربر عزیز، شما به عنوان کاربر مهمان در وبسایت سکان آکادمی حضور دارید. برای ، به حساب کاربری تان وارد شوید.

* شما پس از ورود، مجددا به همین صفحه بر می گردید.

header-svg-bg

معرفی دوره


آشنایی با مفهوم OOP

Object Oriented Programming یا به اختصار OOP، سَبکی در توسعهٔ نرم‌افزار است که در مقابل روش Procedural قرار می‌گیرد. در واقع، در روش سنتی (Procedural) روال بدین شکل بود که کدها به ترتیبِ مد نظر توسعه‌دهنده نوشته شده و به همان ترتیب نیز از بالا به پایین اجرا می‌شدند. در عین حال، امروزه صنعت توسعهٔ نرم‌افزار شاهد عرضهٔ نرم‌افزارهای پیچیده‌ای می‌باشد و این در حالی است که روش‌های قدیمی کدنویسی آن طور که باید و شاید مؤثر واقع نمی‌گردند و می‌توان گفت که از همین روی امروزه تمامی شرکت‌های مطرح نرم‌افزار به روش‌های جدید توسعهٔ نرم‌افزار از جمله OOP روی آورده‌اند. اساساً می‌توان گفت که شیئ‌گرایی مزایای بسیاری دارا است که از جملهٔ مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به ماژولار شدن سورس‌کد، جلوگیری از نوشتن کدهای تکراری، قابلیت توسعه/نگهداری بهتر پروژه و ... اشاره کرد.

در فضای کسب‌وکار نیز به طور قطع می‌توان گفت که تمامی شرکت‌های نرم‌افزاری از فریمورک‌های عرضه‌شده به بازار استفاده می‌کنند. به طور مثال، برای توسعهٔ وب اپلیکیشن با استفاده از زبان پی‌اچ‌پی فریمورک‌های متنوعی به صورت اپن‌سورس در اختیار توسعه‌دهندگان این زبان قرار گرفته‌ که از آن جمله می‌توان به Zend ،Laravel و Symfony اشاره کرد که از قضا تمامی این فریمورک‌‌ها بر پایهٔ اصول OOP طراحی شده‌اند. به عبارت دیگر، جهت ورود به بازار کار به شکل حرفه‌ای، نیاز به تسلط به مبانی اصول شیئ‌گرایی خواهیم داشت.

معرفی دورهٔ آموزش OOP در PHP

در این دورهٔ آموزشی آنلاین، علاقمندان به زبان برنامه‌نویسی پی‌اچ‌پی با اصول Object Oriented Programming با ذکر مثال‌هایی در این زبان آشنا شده به طوری که پس از پایان دوره دید نسبتاً روشنی نسبت به مفاهیم کلیدی شیئ‌گرایی همچون کلاس، متد، آبجکت و ... پیدا خواهند کرد.

header-svg-bg

مدرس شما در این دوره


بهزاد مرادی teacher-role-verified-icon
برنامه‌نویس

این عضو تیم تا کنون چیزی در مورد خود ننوشته است.

برنامه نویس Front End شو!

در  کارراهه‌ی فرانت اند سکان آکادمی؛ دوره‌های آموزشی ویدیویی و متنی، دوره‌های پروژه محور، آزمون‌های منظم و بسیاری خدمات دیگر طراحی شده است تا هر آنچه که برای استخدام به عنوان برنامه نویس Front-End نیاز دارید را داشته باشید.

cover-of-برنامه نویس Front End شو!
online-support-icon