آموزش کاربردی داکر

بروزرسانی: 15 تیر 1401

وارد لیگ حرفه ای ها شو!

یکی از 540+ دانشجوی این دوره باش
5 سرفصل
43 قسمت
2:02 ساعت
مقدماتی
سرفصل های آموزشی
رایگان
آموزش کاربردی داکر
هدیه ای از طرف تیم سکان‌آکادمی
آموزش کاربردی داکر

آموزش کاربردی داکر

وارد لیگ حرفه ای ها شو!

بروزرسانی: 15 تیر 1401
یکی از 540+ دانشجوی این دوره باش
hrmadani حمیدرضا معدنی
alireza.jazayeri علیرضا جزایری
38 متن
5 آزمون
5 سرفصل
43 قسمت
2:02 ساعت
مقدماتی
هدیه ای از طرف تیم سکان‌آکادمی
رایگان

آموزش کاربردی داکر

هدیه ای از طرف تیم سکان‌آکادمی
رایگان
لینکداین تلگرام توییتر

کاربر عزیز، شما به عنوان کاربر مهمان در وبسایت سکان آکادمی حضور دارید. برای ، به حساب کاربری تان وارد شوید.

* شما پس از ورود، مجددا به همین صفحه بر می گردید.

header-svg-bg

معرفی دوره


این روزها یکی از ابزارها و تکنولوژی هایی که باید هر برنامه نویسی بلد باشد، آشنایی و کار با داکر (Docker) است. شاید در خیلی از آگهی های شغلی دیده باشید که یکی از مهارت های لازم را داکر می دانند یا شاید در محافل فنی شنیده باشید که از داکر صحبت می کنند.

با کسب دانش و مهارت راه اندازی وب سایت توسط کانتینر (Container)، به عنوان برنامه نویس وارد لیگ برنامه نویس های حرفه ای می شوید که می توانند برنامه هایی با تعداد بازدید یا درخواست بالا را تولید کنند.

داکر پلتفرمی برای توسعه، حمل، نگه داری و اجرای برنامه هاست. که به شما اجازه می دهد تا برنامه ها را از زیر ساخت جدا کرده و در نتیجه، نرم افزارتان را سریع تر تحویل بدهید. با استفاده از داکر، می توانید همان طور که برنامه هایتان را مدیریت می کنید، زیرساخت تان را هم مدیریت کنید. با بهره بردن از محاسن داکر در حمل، تست و توسعه ی سریع کد، به طور قابل ملاحظه ای زمان بین نوشتن کد و اجرای آن در محصول نهایی را کم خواهید کرد.

این دوره که برپایه‌ی مستند رسمی داکر است به آموزش نکاتی می پردازد که هر توسعه دهنده ای باید از داکر بداند. در این دوره خیلی به جزئیات عمیقی که شاید مورد استفاده‌ی Dev-Ops کارها باشد نمی پردازیم، ولی یادگرفتن نکات این دوره و تمرین و استفاده از آنها برای هر توسعه دهنده ای، از نان شب هم واجب تر است. در پایان این دوره شما خواهید توانست برنامه ی خودتان را به اصطلاح Dockerize کنید. پس به عنوان یک برنامه نویسی یا توسعه دهنده می توانید در رزومه‌ی خودتان بگویید که با داکر آشنا هستید و می توانید برنامه های توسعه داده شده را به صورت کانتینر‌های داکری تحویل بدهید. پیش به سوی به دست آوردن مهارت کاربردی و مهم داکر...

header-svg-bg

دستاوردهای این دوره


  • دسترسی دائمی به آموزش ها و آزمون های دوره
  • توانایی پاسخگویی به سوال های مصاحبه ی شغلی داکر در سطح یک برنامه نویس
  • درک کامل از معماری و بخش های مختلف Docker
  • توانایی راه اندازی برنامه هایی با چند کانتینر (Container) در داکر
  • توانایی اشتراک گذاری برنامه های داکری
  • آشنایی با ذخیره ی داده های داخل داکر به صورت دائمی
  • توانایی نوشتن و اجرای برنامه های داکری از روی فایل Docker Compose
  • توانایی راه اندازی برنامه با Kubernetes و Docker Swarm
  • راه اندازی و اجرای Nginx, MySQL, PHP, Laravel با Docker Compose

سرفصل های آموزشی


header-svg-bg

سوالات متداول


مخاطب اصلی این دوره برنامه نویسان هستند تا بتوانند محصولات خود را روی بستر داکر تحویل بدهند. ولی این دوره با توجه به این که از ابتدا مفاهیم را بیان می کند و پیش می رود، می تواند برای افرادی که تمایل دارند با این تکنولوژی آشنا بشوند و البته برای Dev-Ops کارهای مبتدی هم حتما مفید خواهد بود.

پیش نیاز خاصی برای این دوره درنظر گرفته نشده است ولی برای درک بهتر مفاهیم مطرح شده پیشنهاد می شود آشنایی ابتدایی با لینوکس را داشته باشید.

در پایان این دوره شما با مفاهیم و شیوه ی کار اجزای مختلف این بستر آشنا می شوید و می توانید برنامه ی خود را در بستر داکر تحویل بدهید.

بر اساس قوانین سکان آکادمی، هر گونه بازنشر دوره‌های آموزشی بر خلاف قوانین سکان آکادمی است، از لحاظ شرعی حرام و از لحاظ حقوقی قابل پیگرد قانونی است.