آموزش پایتون

بروزرسانی: 13 Bahman 1397
یکی از +699 دانشجوی این دوره باش
8 سرفصل
55 قسمت
سرفصل های آموزشی
رایگان
آموزش پایتون
هدیه ای از طرف تیم سکان‌آکادمی
آموزش پایتون

آموزش پایتون

بروزرسانی: 13 Bahman 1397
یکی از +699 دانشجوی این دوره باش
55 متن
8 سرفصل
55 قسمت
مقدماتی
هدیه ای از طرف تیم سکان‌آکادمی
رایگان

آموزش پایتون

هدیه ای از طرف تیم سکان‌آکادمی
رایگان
لینکداین تلگرام توییتر

کاربر عزیز، شما به عنوان کاربر مهمان در وبسایت سکان آکادمی حضور دارید. برای ، به حساب کاربری تان وارد شوید.

* شما پس از ورود، مجددا به همین صفحه بر می گردید.

معرفی دوره


معرفی زبان برنامه‌نویسی پایتون

در حال حاضر پایتون یکی از محبوب‌ترین زبان‌های برنامه‌نویسی دنیا است؛ هم طرفدارانی در میان مبتدیان دارد و هم شیفتگانی در میان حرفه‌ای‌ها مضاف بر اینکه شرکت‌های بزرگی از این زبان برای توسعهٔ اپلیکیشن‌های خود استفاده می‌کنند که از آن جمله می‌توان به گوگل اشاره کرد که از این زبان برای توسعهٔ موتور جستجوی گوگل و یوتیوب استفاده کرده است و این نشان از موفقیت این زبان برنامه‌نویسی سطح‌بالا دارد (از جمله دیگر اپلیکیشن‌های محبوبی که با استفاده از زبان برنامه‌نویسی پایتون طراحی شده‌اند می‌توان به سایت Quora که یک جامعهٔ مجازی پرسش‌وپاسخ است، تحلیل داده‌های سرویس موسیقی Spotify و نرم‌افزار دسکتاپ Dropbox اشاره کرد.)

در واقع، زبان برنامه‌نویسی پایتون یک زبان چندمنظوره و شییٔ‌گرا است و همان‌طور که از نمونه نرم‌افزارهای نوشته‌شده با این زبان که در بالا به آن‌ها اشاره شد مشخص است، از این زبان می‌توان برای توسعهٔ سایت‌های دینامیک گرفته تا تحلیل داده‌ها و نرم‌افزارهای دسکتاپ استفاده نمود.

معرفی دورهٔ آموزش پایتون

در دورهٔ آنلاین آموزش پایتون سعی نموده‌ایم تا مفاهیم پایه‌ای این زبان را به شکلی ساده برای برنامه‌نویسان تازه‌کار و علاقه‌مند به یادگیری این زبان شرح داده و ایشان را با جنبه‌های مختلف Python 3 آشنا سازیم.

خالق زبان برنامه‌نویسی پایتون

زبان پایتون توسط Guido van Rossum طراحی شده است که لقب وی Benevolent Dictator for Life به‌ معنای «دیکتاتور خیرخواه جاویدان» است. وی پیش از طراحی این زبان اقدام به طراحی زبانی تحت‌ عنوان ABC کرده بود اما با اقبال عمومی مواجه نشد. در واقع، پس از آنکه گودیو وَن روسوم بازخوردهایی در ارتباط با این زبان از سایر برنامه‌نویسان گرفت، در زمستان سال ۱۹۸۹ زبان پایتون را پایه‌ریزی کرد که بر خلاف زبان قبلی‌اش به‌ خوبی مورد استقبال سایر برنامه‌نویسان و شرکت‌های نرم‌افزاری سرتاسر دنیا قرار گرفت.

سرفصل های آموزشی