آموزش پایتون

دوره آموزش پایتون

در این دوره ی آموزشی آنلاین، با مقدمات زبان برنامه نویسی پایتون همچون متغیرها، دستورات شرطی، حلقه‌ها و اصول برنامه‌نویسی شی گرا (OOP) در قالب پروژه‌های کاربردی آشنا خواهیم شد.

سطح مقدماتی | 1120+ دانشجو
header-course-image
5:40 ساعت
آموزش متنی
رایگان هدیه‌ای از سکان آکادمی
رایگان هدیه‌ای از سکان آکادمی
5:40 ساعت
آموزش متنی
header-svg-bg

معرفی دوره

آخرین به‌روزرسانی دوره: 02 مهر 1394 آخرین به‌روزرسانی دوره: 02 مهر 1394

معرفی زبان برنامه‌نویسی پایتون

در حال حاضر پایتون یکی از محبوب‌ترین زبان‌های برنامه‌نویسی دنیا است؛ هم طرفدارانی در میان مبتدیان دارد و هم شیفتگانی در میان حرفه‌ای‌ها مضاف بر اینکه شرکت‌های بزرگی از این زبان برای توسعهٔ اپلیکیشن‌های خود استفاده می‌کنند که از آن جمله می‌توان به گوگل اشاره کرد که از این زبان برای توسعهٔ موتور جستجوی گوگل و یوتیوب استفاده کرده است و این نشان از موفقیت این زبان برنامه‌نویسی سطح‌بالا دارد (از جمله دیگر اپلیکیشن‌های محبوبی که با استفاده از زبان برنامه‌نویسی پایتون طراحی شده‌اند می‌توان به سایت Quora که یک جامعهٔ مجازی پرسش‌وپاسخ است، تحلیل داده‌های سرویس موسیقی Spotify و نرم‌افزار دسکتاپ Dropbox اشاره کرد.)

در واقع، زبان برنامه‌نویسی پایتون یک زبان چندمنظوره و شییٔ‌گرا است و همان‌طور که از نمونه نرم‌افزارهای نوشته‌شده با این زبان که در بالا به آن‌ها اشاره شد مشخص است، از این زبان می‌توان برای توسعهٔ سایت‌های دینامیک گرفته تا تحلیل داده‌ها و نرم‌افزارهای دسکتاپ استفاده نمود.

معرفی دورهٔ آموزش پایتون

در دورهٔ آنلاین آموزش پایتون سعی نموده‌ایم تا مفاهیم پایه‌ای این زبان را به شکلی ساده اما مفصل، برای برنامه‌نویسان تازه‌کار و علاقه‌مند به یادگیری این زبان شرح داده و ایشان را با جنبه‌های مختلف Python 3 آشنا سازیم. علاوه بر این یک آموزش ویدیویی هم با عنوان آموزش مقدماتی پایتون در سایت سکان آکادمی منتشر کرده‌ایم تا علاقه‌مندانی که با آموزش ویدیویی ارتباط بهتری دارند و تمایل دارند این مهارت را سریع تر بیاموزند، بتوانند از آن بهره مند شوند.

آموزش ویدیویی رو ترجیح میدی؟ یه سر به "دوره ی آموزش مقدماتی پایتون" بزن!

خالق زبان برنامه‌نویسی پایتون

زبان پایتون توسط Guido van Rossum طراحی شده است که لقب وی Benevolent Dictator for Life به‌ معنای «دیکتاتور خیرخواه جاویدان» است. وی پیش از طراحی این زبان اقدام به طراحی زبانی تحت‌ عنوان ABC کرده بود اما با اقبال عمومی مواجه نشد. در واقع، پس از آنکه گودیو وَن روسوم بازخوردهایی در ارتباط با این زبان از سایر برنامه‌نویسان گرفت، در زمستان سال ۱۹۸۹ زبان پایتون را پایه‌ریزی کرد که بر خلاف زبان قبلی‌اش به‌ خوبی مورد استقبال سایر برنامه‌نویسان و شرکت‌های نرم‌افزاری سرتاسر دنیا قرار گرفت.

header-svg-bg

مدرس‌های شما


این عضو تیم تا کنون چیزی در مورد خود ننوشته است.

header-svg-bg

سوالات متداول


اساساً این دوره برای برنامه‌نویسان مبتدی در نظر گرفته شده است که تجربهٔ چندانی در حوزهٔ برنامه‌نویسی ندارند اما در عین یکسری جزئیاتی نیز درون این دوره گنجانده شده که برای برنامه‌نویسان باتجربه نیز اثربخش هستند.


 

آشنایی با مفاهیم کلی برنامه‌نویسی برای هر دانشجویی که قصد دارد وارد حوزهٔ توسعه‌ٔ نرم‌افزار شود یک باید است که در همین راستا می‌توانید پیش از شروع این دوره و یا به‌ صورت هم‌زمان دورهٔ آموزش اصول برنامه‌نویسی را بگذرانید. همچنین مطالعهٔ دوره‌های تکمیلی زیر نیز به ارتقاء دانش پایه‌ای دانشجویان کمک خواهد کرد:

قوانین SOLID
آشنایی با الگوهای طراحی
۹۷ چیزی که هر برنامه‌نویسی باید بداند

دانشجویانی که دورهٔ آموزش زبان برنامه‌نویسی پایتون در سکان آکادمی را بگذرانند، پس از اتمام این دوره مفاهیم کلی این زبان همچون متغیرها، دستورات شرطی، حلقه‌ها و غیره را فرا گرفته مضاف بر اینکه با مباحث تکمیلی‌تری همچون اصول برنامه‌نویسی شییٔ‌گرا (OOP) و غیره نیز آشنا خواهند شد.

بر اساس قوانین سکان آکادمی، هر گونه بازنشر دوره‌های آموزشی بر خلاف قوانین سکان آکادمی بوده، از لحاظ شرعی حرام و از لحاظ حقوقی قابل پیگرد قانونی است.

header-svg-bg

آخرین گفت‌وگوهای این دوره


course-side-sticky-colorful-img

دوره آموزش پایتون

5:40 ساعت
آموزش متنی
1120+ دانشجو
رایگان هدیه‌ای از سکان آکادمی
online-support-icon