Sokan Academy

۹۷ چیزی که هر برنامه‌نویسی باید بداند

در این دورهٔ آموزشی، برنامه‌نویسان مبتدی با ۹۷ چیزی که هر برنامه‌نویس حرفه‌ای باید بداند آشنا خواهند شد.

۹۷ چیزی که هر برنامه‌نویسی باید بداند
4:50 ساعتآموزشمتنی
رایگانهدیه‌ای از سکان آکادمی

معرفی


به‌ طور خلاصه، در این دورهٔ آموزشی قصد داریم تک‌تک چیزهایی که برگرفته از تجربیات دولوپرهای تألیف‌کننده‌ٔ این کتاب هستند را مورد بررسی قرار دهیم؛ علاوه بر این، در توضیح این نکات به یادداشت‌های کتاب اکتفا نکرده و برخی مسائلی که برنامه‌نویسان ایرانی با آنها رو‌به‌رو هستند را نیز مورد بررسی خواهیم داد. 

در ضمن، در این دورهٔ آموزشی قصد داریم تا این انگیزه را در برنامه‌نویسان مبتدی ایجاد کنیم تا سبک کدنویسی برنامه‌نویسان حرفه‌ای را از همین ابتدای راه پیروی کرده چرا که این کار احتمال موفقیت ایشان را به‌ مراتب بیشتر خواهد کرد.

کتاب Ninety Seven Things Every Programmer Should Know توسط انتشارات Oreilly به بازار عرضه شده است که در آن باتوجه به تجربیات برنامه‌نویسان تراز اول دنیا، ۹۷ نکتهٔ کوتاه اما در عین‌ حال کاربردی در حوزهٔ برنامه‌نویسی و توسعهٔ نرم‌افزار توضیح داده شده است.

نکات عرضه شده در این کتاب هم می‌تواند برای برنامه‌نویسان تازه‌کار و هم برای برنامه‌نویسان باتجربه مفید واقع شوند چرا که این کتاب توسط بهترین‌های دنیای نرم‌افزار جمع‌آوری شده است.

نویسندگان کتاب Ninety Seven Things Every Programmer Should Know

این کتاب برگرفته از تجربیات دولوپرهای باتجربهٔ حوزهٔ توسعهٔ نرم‌افزار است که از آن جمله می‌توان به Michael Feathers ،Pete Goodliffe ،Diomidis Spinellis ،Cay Horstmann ،Verity Stob و بسیاری دیگر اشاره کرد.

سرفصل‌ها


2 سرفصل | 98 قسمت

پیش‌نیازها


آموزش برنامه نویسی
آموزش برنامه نویسی
6:10 ساعتآموزشمتنی

مدرس‌ها


سوالات متداول


هم دولوپرهای باتجربه و حرفه‌ای و هم دولوپرهای تازه‌کاری که تجربه چندانی در حوزه توسعه نرم‌افزار ندارند می‌توانند به‌ عنوان مخاطبین اصلی این دوره آموزشی قلمداد گردند.

باتوجه به این‌ که دوره ۹۷ چیزی که هر برنامه‌نویسی باید بداند برگرفته از تجربیات حرفه‌ای‌ترین برنامه‌نویسان سراسر دنیا است، برنامه‌نویسان حرفه‌ای هم از آن به‌ عنوان مرجعی برای آشنایی با چالش‌های رایج در این صنعت استفاده می‌کنند.

علاوه بر این، دولوپرهای تازه‌کار نیز که مدت زمان زیادی نیست وارد این حوزه شده‌اند می‌توانند با گذراندن این دوره، از تجربیات برنامه‌نویسان حرفه‌ای درس گرفته و در آینده کاری خود اشتباهاتی پرهزینه که سایر دولوپرها مرتکب شده‌اند را تکرار نکنند.

دوره ۹۷ چیزی که هر برنامه‌نویسی باید بداند، کاملاً رایگان و به‌ صورت آنلاین برگزار می‌گردد.

گرچه دورهٔ برگرفته از کتاب ۹۷ چیزی که هر برنامه‌نویسی باید بداند دوره‌ای تئوریک به‌ حساب می‌آید، اما در عین‌ حال تجربیات مطرح شده از زبان دولوپرهای مؤلف این کتاب گاهی‌اوقات مرتبط با برخی مسائل پیشرفتهٔ برنامه‌نویسی است و از همین روی آشنایی با مفاهیم پایه‌ای برنامه‌نویسی یک مزیت محسوب می‌گردد. در همین راستا، توصیه می‌شود پیش از شروع این دوره و یا به‌ صورت هم‌زمان، دورهٔ آموزش اصول برنامه‌نویسی در سکان آکادمی را نیز بگذرانید.

دانشجویانی که "دوره ۹۷ چیزی که هر برنامه‌نویسی باید بداند" را بگذرانند، یاد خواهند گرفت که برای تبدیل شدن به یک دولوپر حرفه‌ای، چه بایدها و نبایدهایی را می‌بایست دنبال نمود و چه درس‌هایی از تجربیات کسانی‌ که سال‌ها است در این حوزه فعالیت می‌کنند بایستی گرفت.

بر اساس قوانین سکان آکادمی، هرگونه بازنشر دوره‌های آموزشی این وب‌سایت برخلاف قوانین سکان آکادمی بوده، از لحاظ شرعی حرام و از لحاظ حقوقی قابل پیگرد قانونی است.

آخرین گفت‌و‌گو‌های دوره


کاربر میهمان

شما به عنوان کاربر میهمان در سایت سکان آکادمی حضور دارید لطفاً برای ارسال دیدگاه ابتدا وارد حساب خود شوید.

۹۷ چیزی که هر برنامه‌نویسی باید بداند-colorful

۹۷ چیزی که هر برنامه‌نویسی باید بداند

4:50 ساعتآموزشمتنی
370+ دانشجو
رایگانهدیه‌ای از سکان آکادمی
sokan-academy-footer-logo
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به سکان آکادمی می باشد.