آموزش جاوا

دوره آموزش جاوا

در دوره آموزش رایگان زبان برنامه نویسی جاوا در سکان آکادمی با مفاهیم اصلی این زبان همچون متغیرها و دستورات شرطی و حلقه ها و همچنین با مفاهیم کلاس و متد آشنا خواهید شد.

سطح مقدماتی | 700+ دانشجو
آموزش جاوا
8 ساعت
آموزش متنی
رایگان هدیه‌ای از سکان آکادمی
رایگان هدیه‌ای از سکان آکادمی
8 ساعت
آموزش متنی
header-svg-bg

معرفی دوره

آخرین به‌روزرسانی دوره: 15 آذر 1392 آخرین به‌روزرسانی دوره: 15 آذر 1392

این دورهٔ آموزشی که پیش از این در سایت نردبان منتشر می‌شد دربرگیرندۀ مفاهیم پایه‌ای این زبان است که از تاریخچهٔ این زبان شروع شده و تا مفاهیم نسبتاً پیچیدۀ آن ادامه می‌یابد که از آن جمله می‌توان به شیئ‌گرایی، کانکارنسی و غیره اشاره کرد. یکی از مزایای دورهٔ آموزش زبان جاوا سکان آکادمی پروژه‌‌محور بودن این دوره است و مؤلف دوره تمام تلاش خود را به کار بسته تا فرض را بر این بگذارد که دانشجویان این دورهٔ آموزشی هیچ‌گونه پیش‌زمینه‌ای در حوزهٔ کدنویسی ندارند.

معرفی زبان برنامه‌نویسی جاوا 

پیش از هر چیز توجه داشته باشیم که زبان Java را با زبان JavaScript اشتباه نگیریم؛ به‌ طور کلی، جاوا یک زبان چندمنظوره و شییٔ‌گرا است و تا حدودی شبیه به زبان سی‌پلاس‌پلاس است اما شییٔ‌گرایی در آن ساده‌تر شده است و از قابلیت‌های سطح پایین کمتری پشتیبانی می‌کند. یکی از قابلیت‌های زبان برنامه‌نویسی جاوا این است که مدیریت حافظه را به‌ صورت خودکار انجام می‌دهد مضاف بر اینکه خالقین جاوا شعار جالبی که دارند با این مضمون که «یک بار بنویس و همه‌جا اجراش کن». لازم به یادآوری است که تا قبل از عرضهٔ زبان برنامه‌نویسی کاتلین، جاوا به‌ عنوان اصلی‌ترین زبان توسعهٔ اپلیکیشن برای سیستم‌عامل اندروید محسوب می‌شد.

خالق زبان‌ برنامه‌نویسی جاوا

جاوا توسط James Gosling در شرکت Sun Microsystems طراحی گردید که بعدها توسط شرکت Oracle خریداری شد و در سال ۱۹۹۵ اولین نسخهٔ آن منتشر شد. خالق این زبان که نام واقعی‌‌اش James Arthur Gosling است، در ۱۹ ماه می سال ۱۹۵۵ در کشور کانادا به دنیا آمد و در حال‌ حاضر به‌ عنوان یکی از دانشمندان به‌‌نام علوم کامپیوتری دنیا محسوب می‌گردد و در مجامع برنامه‌نویسی دنیا از وی به‌ عنوان «پدر زبان برنامه‌نویسی جاوا» یاد می‌شود. وی در سال ۱۹۷۷ از دانشگاه Calgary در رشتۀ علوم کامیپوتری فارغ‌التحصیل شد و در سال ۱۹۸۳ نیز مدرک Ph.D خود را در همین رشته از دانشگاه Carnegie Mellon دریافت کرد.

header-svg-bg

پیش‌نیازهای این دوره


آموزش برنامه نویسی
آموزش برنامه نویسی
6:10 ساعت
آموزش متنی

آموزش قوانین SOLID
آموزش قوانین SOLID
20 دقیقه
آموزش متنی

header-svg-bg

مدرس شما


بهزاد مرادی teacher-role-verified-icon
برنامه‌نویس

این عضو تیم تا کنون چیزی در مورد خود ننوشته است.

header-svg-bg

سوالات متداول


دوره آموزش جاوا برای دانشجویانی در نظر گرفته شده است که به عنوان یک کاربر مبتدی دانش کمی در حوزه برنامه‌نویسی داشته و به تازگی قصد دارند تا زبان جاوا را یاد گرفته و به‌ نوعی وارد دنیای برنامه‌نویسی شوند. 

گرچه تمام تلاش خود را به‌ کار بسته‌ایم تا کلیه مفاهیم اصلی در خودِ این دوره گنجانده شوند، اما به‌ هر‌ حال توصیه می‌کنیم کسانی‌ که هیچ پیش‌زمینه‌ای در برنامه‌نویسی ندارند پیش از شروع این دوره و یا به‌ صورت هم‌زمان دوره آموزش اصول برنامه‌نویسی در سکان آکادمی را بگذرانند. همچنین مطالعه دوره‌های تکمیلی زیر نیز به ارتقاء دانش پایه‌ای دانشجویان کمک خواهد کرد:

دانشجویانی که دوره آموزش مقدماتی جاوا در سکان آکادمی را بگذرانند، پس از اتمام این دوره دانش کافی و لازم جهت ورود به مباحث پیشرفته‌تر جاوا همچون ارتباط با دیتابیس، طراحی ‌رابط کاربری و سایر مباحث پیشرفته‌تر را دارند.

بر اساس قوانین سکان آکادمی، هر گونه بازنشر دوره‌های آموزشی این وب‌سایت بر خلاف قوانین سکان آکادمی بوده، از لحاظ شرعی حرام و از لحاظ حقوقی قابل پیگرد قانونی است.

header-svg-bg

آخرین گفت‌وگوهای این دوره


آموزش جاوا-colorful

دوره آموزش جاوا

8 ساعت
آموزش متنی
700+ دانشجو
رایگان هدیه‌ای از سکان آکادمی
online-support-icon