آموزش آسیب پذیری LFI

دوره آموزش آسیب پذیری LFI

در این دوره با هم خواهیم آموخت که آسیب پذیری LFI چگونه ایجاد می شود و راه های استفاده از این آسیب پذیری و همینطور پیشگیری از آن را خواهیم آموخت.

سطح پیشرفته
آموزش آسیب پذیری LFI
40 دقیقه
آموزش متنی
رایگان هدیه‌ای از سکان آکادمی
رایگان هدیه‌ای از سکان آکادمی
40 دقیقه
آموزش متنی
header-svg-bg

معرفی دوره

آخرین به‌روزرسانی دوره: 06 تیر 1399 آخرین به‌روزرسانی دوره: 06 تیر 1399

در این دوره ما به آموزش آسیب پذیری (Local File Inclusion(LFI خواهیم پرداخت که یکی از مهم ترین آسیب پذیری ها در برنامه های تحت وب است. این آسیب پذیری همانطور که از نام آن مشخص است در اثر استفاده کردن از کدهای یک فایل در فایلی دیگر به وجود می آید و تشخیص آن بسته به نوع پیاده سازی ممکن است سخت یا خیلی آسان باشد.  

در نگاه اول به نظر می رسد که این آسیب پذیری نهایتاً اجازه خواندن فایل های موجود روی سرور را به ما بدهد، اما قضیه زمانی پیچیده تر می شود که بدانید این آسیب پذیری قابلیت تبدیل شدن به اجرای کد از راه دور و در نهایت دسترسی کامل گرفتن از سرور را دارد. در صورتی که تپش قلب و هیجان لازم برای یادگیری این آسیب پذیری در شما ایجاد شده است با ما همراه باشید! 

header-svg-bg

پیش‌نیازهای این دوره


header-svg-bg

مدرس شما


دپارتمان امنیت سکان آکادمی

این عضو تیم تا کنون چیزی در مورد خود ننوشته است.

header-svg-bg

سوالات متداول


مخاطبین دوره "آموزش آسیب پذیری LFI" برنامه نویسان وب، متخصصین تست نفوذ، علاقه مندان به دنیای امنیت و همچنین طرفداران رویدادهای CTF هستند. 

با توجه به این که این دوره آموزش عملی در مورد یکی از آسیب پذیری های رایج در برنامه های تحت وب است، داشتن آشنایی خوب با زبان برنامه نویسی PHP به شما در درک آسان مطالب و نمونه کدهای موجود در این دوره کمک خواهد کرد.

دانشجویانی که این دوره را به صورت جدی دنبال کنند و کمی چاشنی انجام عملی سناریو های مختلف را به این دوره اضافه کنند قطعا به صورت کامل موفق به درک آسیب پذیری LFI و نهایتا به تخصص در یافتن و exploit کردن آن خواهند رسید.

بر اساس قوانین سکان آکادمی، هر گونه بازنشر دوره‌های آموزشی بر خلاف قوانین سکان آکادمی بوده، از لحاظ شرعی حرام و از لحاظ حقوقی قابل پیگرد قانونی است.

header-svg-bg

آخرین گفت‌وگوهای این دوره


آموزش آسیب پذیری LFI-colorful

دوره آموزش آسیب پذیری LFI

40 دقیقه
آموزش متنی
رایگان هدیه‌ای از سکان آکادمی
online-support-icon