شهرام منشی‌پوری کارشناس و مشاور شرکت‌ها و استارتاپ‌های نرم‌افزاری

شهرام منشی‌پوری: کارشناس و مشاور شرکت‌ها و استارتاپ‌های نرم‌افزاری

شهرام منشی‌پوری متولد تابستان ۱۳۵۵ در شهر آبادان است. وی بیشتر دوران کودکی و نوجوانی خود را در شهرهای تهران و اصفهان سپری کرده‌ است، اما زندگی در بیش از ۱۴ شهر در ایران، اروپا و آمریکا باعث شده است که علاوه بر آشنایی با اقوام، فرهنگ‌ها، روحیات، طرز تفکر و پیشینه‌های مختلف مردم دنیا، تجربیات مختلفی نیز در زمینه‌های مختلفی مانند برنامه‌ریزی، مدیریت تغییرات و مدیریت بحران را به صورت آکادمیک و تجربی کسب کند که این آموخته‌ها تأثیر بسیاری در علائق و زندگی شخصی و حرفه‌ای وی ایجاد کرده است.

در دوران کودکی، او بیش از بازی با اسباب‌بازی‌ها، به اوراق و کشف سیستم مکانیکی آن‌ها، سرهم‌بندی و ساخت وسائل جدید با بازمانده‌های اوراق شدهٔ اسباب‌بازی‌ها علاقه داشت! در سن ۸ سالگی مطمئن بود ‌که مهندس خواهد شد و در ۱۰ سالگی برای اولین بار از طریق مجله‌ای با واژه‌ای به نام کامپیوتر آشنا شد که در آن زمان برای بیشتر افراد واژه‌ای ناشناخته بود و تصمیم گرفت تا در آینده در شاخهٔ کامپیوتر ادامه تحصیل دهد.

در ۱۲ سالگی اولین برنامه‌اش را به زبان بیسیک اسپکتروم Z80 نوشت و پس از آن به سراغ مراجع لاتین توربو پاسکال، توربو سی و اسمبلی رفت. در سنین ۱۴ و ۱۵ سالگی با همکاری یکی از دوستان‌اش، شروع به نوشتن برنامه‌هایی از قبیل آنتی‌ویروس، نرم‌افزارهای سیستمی و بازی‌های هوشمند کامپیوتری کرد و همین فعالیت‌ها باعث شد تا در سن ۱۵ سالگی چندین پیشنهاد کار در شرکت‌های کامپیوتری واقع در تهران داشته باشد و بتواند اولین درآمدش را به صورت حرفه‌ای از رشتهٔ مورد علاقه‌اش کسب کند.

شهرام منشی‌پوری در دانشگاه موفق به دریافت مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد مهندسی نرم‌افزار از ایران و کارشناسی ارشد علوم کامپیوتر از سوئد گردید و در رشتهٔ سیستم‌های بی‌وقفه در مقطع دکترا پذیرفته شد که متأسفانه به دلایل مشکلات بورس تحصیلی، قادر به ادامهٔ آن نشد. از پروژهای انجام شدهٔ وی در این مقطع زمانی می‌شود به معرفی پروتکل امن و سبک تبادل اطلاعات جهت استفاده در اینترنت اشیاء و شبکه‌های حسگر بی‌سیم، سیستم امنیتی هوشمند توزیع شده توسط عامل‌های متحرک و بانک اطلاعاتی مؤلفه‌محور جهت استفاده در رُباتیک و سیستم‌های بی‌وقفه مانند اتومبیل و قطار نامبرد.

در همین زمان، با گذراندن دروس مختلف مقاطع کارشناسی ارشد رشته‌های آی‌تی و مهندسی صنایع گرایش مدیریت پروژه و توسعه عملیاتی در سوئد، با علوم مدیریتی به خصوص مدیریت پروژه نیز آشنا شد و پس از دریافت مدرک حرفه‌ای مدیریت پروژه از سازمان مدیریت پروژهٔ آمریکا، شروع به ترکیب آموخته‌های مهندسی نرم‌افزار و علوم مدیریتی و استفاده از آن‌ها در محیط‌های #استارتاپی شد و علاوه بر سابقهٔ تدریس در بیش از ۵ دانشگاه در ایران، تاکنون سابقهٔ همکاری با بیش از ۴۰ استارتاپ و سازمان را در سمت‌های مختلفی از جمله مدیرعامل، معاونت فنی و مهندسی، مدیر برنامه، مدیر پروژه و مشاور را در رزومهٔ خود دارد. وی در حال حاضر در سمت معاونت مهندسی شرکت TalentCircles در سیلیکون‌ولی آمریکا مشغول به کار است.


لیست نظرات
کاربر میهمان
دیدگاه شما چیست؟
کاربر میهمان
کاربر میهمان
کاربر میهمانمن یک کاربر مهمان هستم
۱۳۹۹/۰۳/۲۰
ممنون از شما. استفاده کردم.
cpprogrammer.i
cpprogrammer.i
۱۳۹۷/۱۲/۰۳
با سلام
ممنون آقای مرادی خیلی پادکست هاتون به من کمک کرده امیدوارم همیشه سلامت باشید و تو کارتون موفق تر از همیشه
کاربر میهمان
کاربر میهمانمن یک کاربر مهمان هستم
۱۳۹۷/۰۶/۱۸
با سلام.
خیلی خوب بود.
ممنون
کاربر میهمان
کاربر میهمانمن یک کاربر مهمان هستم
۱۳۹۷/۰۶/۱۲
واقعا فوق العاده بوووود
عالی بودن ایشون
کاربر میهمان
کاربر میهمانمن یک کاربر مهمان هستم
۱۳۹۷/۰۳/۱۱
سلام. ممنون بابت پادکست و ممنون از استاد خودم آقای منشی پوری. من ۱ واحد با ایشون آزمایشگاه مهندسی نرم افزار رو گذروندم و واقعا قدر ایشون رو ندونستم. با اینکه میدونستم ایشون چه گنجی هستند. امان از جوانی و خامی. الان که وارد بازار شدم حرفاش رو میفهمم.
پویا نظری
پویا نظریدانشجوی نرم‌افزار
۱۳۹۷/۰۱/۲۴
پادکست جالبی بود برای من خیلی نکته مفید داشت، دستتون درد نکنه
♥♥♥
کاربر میهمان
کاربر میهمانمن یک کاربر مهمان هستم
۱۳۹۶/۱۲/۲۶
ممنون بابت زحمات
ولی دارین با کیفیت پادکست ها زخمات خودتون رو هدر میدین
sajad kahrizi
sajad kahrizi
۱۳۹۶/۱۲/۲۳
مثل همیشه عالی بود
The Mir
The Mir
۱۳۹۶/۱۲/۱۵
خیلی پادکست خوبی بود سوالاتی که پرسیدید همیشه من از خودم میپرسیدم ... ممنون از تیم خوب سکان اکادمی
کاربر میهمان
کاربر میهمانمن یک کاربر مهمان هستم
۱۳۹۶/۱۲/۱۴
بسیار عالی .....