پنج نرم افزار مدیریت نیروی انسانی hr و بررسی روند استخدامی

پنج نرم افزار مدیریت نیروی انسانی hr و بررسی روند استخدامی

یکی از مهمترین قسمت های هر سازمان برای عملکرد بهتر و نتیجه گرایی طولانی مدت در هر شرکتی، داشتن چندین نیروی قوی با استعداد و متعهد به وظایف است. از این رو، استخدام نیروهای انسانی یکی از مهمترین عملیات سازمانی در هر شرکت چه براساس مدل ادهوکراسی و چه براساس مدل دموکراسی می باشد و لذا برای اطمینان از اینکه شرکت بتواند بدون هرگونه مشکل در بخش نیروی انسانی و مشکلات روحی و روانی مدیریت بهتری داشته باشد، هر سازمان نیاز دارد که قسمت توسعه نیروی انسانی خود را پرورش دهد یا بر روی آن سرمایه گذاری کند تا نیروهای مورد نیاز خود را براساس مدل سازمانی گزینش نماید، تا مسیر خود را برای رشد و موفقیت هموار سازد.

پنج نرم افزار برتر مدیریت نیروی انسانی

Bamboo HR : این نرم افزار برای کسب و کارهای کوچک و متوسط ​​طراحی شده و از یک سیستم اطلاعاتی منابع انسانی در مدیریت داده های کارکنان برای راه حل های آنلاین استفاده می کند. این سیستم رزومه متقاضی را برای یافتن بهترین نیروی کار طبق استانداردهای سازمان بررسی می کند. این نرم افزار ابزارات آنالیز و ارزیابی اطلاعات برای تعیین فرصت های شغلی و ایجاد تیم ها و گروه های همکاری و توسعه شغلی را فراهم می کند و می توانند برای انجام تمامی امور گزارشی را تهیه نماید.

Zoho People : این نرم افزار دارای ابزاراتی برای مدیریت توسعه نیروی انسانی و مدیریت پایگاه داده کارکنان است تا سوابق کارکنان را در یک مکان واحد و دقیق جمع آوری کرده و بر روی سیستم نگهداری و سازماندهی کنید. تمرکز این نرم افزار برای مدیریت تمامی اسناد و هماهنگی با بخش های مختلف سازمان جهت بهبود عملکرد سازمانی و توسعه سازمانی است.

Gusto HR : این نرم افزار یک سرویس آنلاین نیروی انسانی است که راه حل های کاملی را در اختیار کاربران آن قرار می دهد و تمرکز اصلی آن بر روی کنترل حقوق و دستمزد و مجموعه از ابزارات کنترل داده و اطلاعات مختلف برای اطلاعات پرسنل می باشد.

Trakstar : این نرم افزار بسیار ساده و آسان طراحی شده است و به شما کمک می کند تا فرصت های شغلی جدیدی ایجاد کنید و یک صفحه حرفه ای برای دریافت اطلاعات متقاضی مانند فرم ها و پرسشنامه ها و غیره، طراحی کنید.

Freshteam : این نرم افزار برای کمک به کارفرمایان، مدیران برای پیدا کردن نیروهای متخصص و با کیفیت طراحی شده است. تمرکز اصلی این نرم افزار، ایجاد یک سیستم یکپارچه برای رده های شغلی سازمان ها می باشد که می تواند در بهینه سازی روند استخدام بسیار موثر باشد.

مواردی که باید قبل از فرآیند استخدامی و توسعه نیروی انسانی توجه کنید

مشخص کنید چه شخصی برای سیستم مفیدتر و کارها و وظایف محیطی را به نحوه درست مدیریت کرده و انجام می دهد.

مشخص کنید چه نوع تیپ شخصیتی برای شما مهم می باشد.
مشخص کنید چه تخصصی مورد نیاز است.
مشخص کنید انتخاب شما براساس چه مدل سازمانی و چه فرهنگ سازمانی رابطه ای و ضابطه ای می باشد.
مشخص کنید مدل استخدامی و دوره آزمایشی براساس چه متدی می باشد.
مشخص کنید روند و سوال های مصاحبه به چه شکلی است.
مشخص کنید مزایا و معایب استخدام شدن در سازمان چگونه است.
مشخص کنید فرد براساس چه مدل و نتیجه ای انتخاب شده و آن را شفاف سازی نمایید.

بر اساس تجربه، افرادی که با رابطه وارد سیستم می شوند و هیچگونه استعدادی ندارند باعث بهروری کم در سیستم شده و تاثیر روانی بر روی دیگر اعضای تیم یا کارمندان می گذارند و افرادی که علاقمند به همکاری با فرآیند سازمانی شما هستند دارای استعداد ذاتی برای پیشبرد اهداف سازمان می باشند در نتیجه تیپ شخصیت افراد بسیار در سنجش نهایی موثر است.


مدل ادهوکراسی یا ارگانیک یا غیر بروکراسی : مدل استارتاپی گویند که مدرک تحصیلی در آن مهم نمی باشد و تخصص و همکاری و انگیزه تیمی و مثبت بودن و فعالیت مستمر و بسترهم افزایی و دانش اشتراکی و محیط پویا را شامل می شود.

مدل دموکراسی یا دموکراتیک یا بروکراسی اداری : مدل سازمانی گویند که مدرک مهم می باشد و خشک و سلسه مراتبی و انگیزه پایین ، محیط بسته و اتوماسیونی ، وظیفه ای را شامل می شود.

مزیت های استفاده از نرم افزار های مدیریت توسعه نیروی انسانی

دسته بندی نیروی کار و اطلاعات متقاضی
دسته بندی شخصیت و تیپ شناسی بر معیار مدل Mbti
دسته بندی تخصص ها و رزومه متقاضی
طراحی و بررسی و آنالیز مدل ها براساس نیاز سازمانی
داشتن پایگاه داده استراتژیک
استخراج و مدیریت یکپارچه
پیاده سازی مدل های آموزشی
کنترل منابع اطلاعاتی برون سازمانی پرسنل
کنترل حقوق و دستمزد و بیمه و کسورات

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon