بازی سازی بدون کد نویسی با موتور fps creator

بازی سازی بدون کد نویسی با موتور fps creator

بسم الله الرحمن الرحیم

بازی سازی یکی از پردرآمد ترین شغل های دنیا است؛ اما به دلیل پیچیدگی هایی که دارد هر کسی نمیتواند بازی مورد نظر خود را طراحی کند. یکی از مهم ترین دلایل، طراحی سه بعدی یا دو بعدی است. اما در این مقاله ما قصد داریم که شما را با یک موتور بازی سازی خوب آشنا کنیم که در آن بدون حتی یک خط کد میتوانید بازی های اول شخص زیبایی طراحی کنید. در این موتور بازی سازی، شما میتوانید صحنه بازی را به راحتی طراحی کنید؛ برای مثال شما میتوانید به راحتی کوه درست کنید مانع بگذارید اسلحه بگذارید و دشمن هم بگذارید. هوش مصنوعی این دشمن ها از قبل طراحی شده است ونیاز به کد نویسی مجدد ندارد. نور پردازی در این موتور کمی ضعیف است ولی شما میتوانید نور هایی با رنگ های مختلف در بازی بگذارید. تمام افکت های صوتی از قبل آماده شده. مهم ترین ویژگی این موتور منابع رایگانی است که در اختیار شما قرار میدهد و شما میتوانید از آن ها در بازی خود استفاده کنید. همچنین شما میتوانید منابعی که خود ساخته اید را در این موتور قرار دهید و از آن در بازی خود استفاده کنید. یکی دیگر از قابلیت های این موتور بازی سازی، این است که در هنگام تست بازی میتوانید با ابزار هایی که در اختیار دارید صحنه بازی را هنگام اجرا عوض کنید. تنظیمات بازی شما قبلا نوشته شده و شما دیگر نیازی ندارید که تنظیماتی برای بازی خود بسازید.

یاد گیری کار با این موتور بازی سازی بسیار بسیار ساده است و شما در یک هفته میتوانید کار با این موتور را یاد بگیرید و بازی های خود را بسازید.البته، این نکته را فراموش نکنم که این موتور برای بازی های تجاری مناسب نیست! بهترین موتور برای بازی های تجاری به ویژه در ایران، موتور بازی سازی یونیتی است که یادگیری آن به زمان و پشتکار بیشتری نسبت به fps creator نیاز دارد.

fps creator دارای دو نسخه است، یکی پولی که منابع و کاراکتر های آن بسیار زیاد است و یکی رایگان که منابع و کارکتر های آن کمتر از پولی است.

در صورتی که تمایل به یاد گیری کار با این موتور را دارید در قسمت نظرات با بنده درمیان بگذارید تا مجموعه آموزشی آماده یا به شما معرفی کنم

این موتور بازی سازی یک نسخه اپن سورس هم دارد(طبق آخرین اطلاعاتی که دارم) :

https://www.thegamecreators.com/product/fps-creator-classic-open-source

برای اطلاعات بشتر به سایت زیر مراجعه کنید :

https://www.thegamecreators.com

متشکرم که این مقاله کوچک را تا پایان خواندید

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon