talent-campaign-ads-banner
زبان برنامه نویسی بیسیک فور اندروید(B4A)

زبان برنامه نویسی بیسیک فور اندروید(B4A)

زبان برنامه نویسی Basic4Android

با رشد روز افزون تکنولوژی و افزایش استفاده از دستگاه‌های هوشمند، موبایل یکی از ابزارهایی شده است که هر روز بیشتر در زندگی مردم جایگاه خود را پیدا می‌کند. برای ساختن اپلیکیشن‌های موبایل نیز به زبان‌های مختلفی نیاز داریم. یکی از این زبان‌ها زبان برنامه نویسی Basic4Android است.

بیسیک فور اندروید یک زبان بسیار محبوب در سطح جهانی است که برای ساختن اپلیکیشن های اندرویدی به کار می رود. شاید نام بیسیک برای برنامه نویسان آنها را به یاد دوران کودکی بیاندازد که در آن روز ها رایانه ها به عنوان یک بازی پرطرفدار و مفرح کار می کردند. اما این روزها، با بررسی و مطالعه بیشتر، می توان باور کرد که این زبان یکی از قدرتمندترین و کاربردی ترین زبان های برنامه نویسی برای پلتفرم اندروید است.

B4A  یک Integrated Development Environment (IDE) برای Android است که برای برنامه نویسان بیسیک فور اندروید ارائه شده است. این ابزار در واقع تعاملی بین کاربر و سیستم است. بنابراین کار با این ابزار برای برنامه نویسان اندروید امری بسیار راحت شده است. شاید این مزیت برای کسانی که در ابتدای راه برنامه نویسی قرار دارند بسیار حائز اهمیت باشد.

ویژگی‌های Basic4Android

1. سرعت بالا: یکی از ویژگی‌های Basic4Android سرعت بالای آن است که به دلیل استفاده از زبان برنامه نویسی جاوا و کد نویسی به شیوه object-oriented می‌باشد. شما می‌توانید با این نرم افزار به راحتی و سرعت بسیار بالا یک اپلیکیشن موبایل را تولید کنید.

2. ارتباط با پایگاه داده: Basic4Android به دلیل داشتن ابزارهایی برای ارتباط با پایگاه داده‌ها از این جهت برای برنامه نویسان بسیار کاربردی است.

3. پشتیبانی از تمامی ویژگی‌های اندروید: Basic4Android توانایی پشتیبانی از تمامی ویژگی‌های اندروید را دارد که شما را قادر می‌سازد به راحتی تمامی نیازهایی که در ساخت اپلیکیشن‌های موبایل احتیاج دارید، فراهم کنید.

4. امنیت: Basic4Android به دلیل استفاده از کتابخانه‌های زیادی برای امنیت، از این جهت برای برنامه نویسان بسیار امن به حساب می‌آید.

5. پشتیبانی از زبان فارسی: Basic4Android قادر است زبان فارسی را پشتیبانی کند. در نتیجه برنامه نویسان روان شرایط پیش رو را برای کار با این ابزار خواهند داشت.

6. امکان پرداخت از طریق این اپلیکیشن: یکی دیگر از ویژگی‌های Basic4Android، نیاز کاربران به کار با سیستم پرداخت آنلاین است. با استفاده از این ابزار، شما می‌توانید به راحتی از مزایای درآمدزایی از طریق فروش اینترنتی بهره بگیرید.

7. طراحی UI قدرتمند: یکی از نکات مهم در طراحی هر اپلیکیشن موبایل، ظاهر پویای آن است. با این ابزار، شما قادر خواهید بود به راحتی یک ظاهر زیبا و جذاب برای اپلیکیشن خود ایجاد کنید.

8. دارای سیستم کاملی برای نوشتن رابط کاربری برای برنامه ها: توانایی پردازش قدرتمند و استفاده از زبان برنامه نویسی جاوا، به برنامه نویسان اندروید این امکان را می‌دهد که به راحتی و بدون مشکلاتی، قابلیت نوشتن رابط کاربری برای برنامه خود را داشته باشند.

در نهایت، اگر شما نیز به دنبال یک ابزار حرفه‌ای برای ساخت اپلیکیشن اندرویدی هستید، Basic4Android را می‌توان به عنوان یکی از گزینه‌های بسیار عالی به شما پیشنهاد داد. با استفاده از این ابزار، شما می‌توانید به راحتی و با سرعت بالا اپلیکیشن های خود را برای اکثر دستگاه‌های اندرویدی بسازید.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon