از کجا بفهمم اینستام هک شده؟

از کجا بفهمم اینستام هک شده؟

شبکه اجتماعی اینستاگرام بسیار پرمخاطب است و کاربران زیادی در آن فعالیت می‌کنند. اما گاهی افراد با معضلاتی نظیر هک شدن روبه‌رو می‌شوند. در حالی که نمی‌دانند مشکل دقیقا از کجاست. در این مقاله قصد داریم به  این سؤال که «از کجا بفهمم اینستام هک شده» پاسخ دهیم. در صورتی که شما نیز این سؤال را دارید تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

هک شدن اینستاگرام

اینستاگرام یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های سرگرمی است. کاربران زیادی در این شبکه اکانت ساخته‌اند و عکس‌ها و ویدیوهای خود را با دیگران به اشتراک می‌گذارند. همچنین برخی از طریق این برنامه با ساخت پیج کاری به درآمدهای خوبی دست پیدا می‌کنند. در برخی مواقع افراد متوجه می‌شوند که پیج آن‌ها دچار مشکل شده ولی نمی‌دانند مشکل چیست، آیا مشکل پیش آمده مربوط به موبایل است یا پیجشان هک یا توسط اینستاگرام مسدود شده؟

با توجه به این مسئله، برایشان این سؤال پیش می‌آید: « از کجا بفهمم اینستام هک شده». دانستن علت مشکل ایجاد شده می‌تواند کمک کند که بهتر آن را برطرف کنید و خیلی زود پیج را از دست هکرها بیرون بیاورید. به خطر داشته باشید که سرور اینستاگرام به راحتی هک نمی‌شود و با توجه به امنیت بالای آن تقریبا هک نشدنی است؛ اما پیج شما می‌تواند توسط هکرها هک شود.

هک پیج کاربران از طریق یک کاربر یا به اصطلاح Client Hacking صورت می‌گیرد. برخی از افراد می‌پرسند که از کجا بفهمم اینستام هک شده؟ لازم است بدانید که اکانت اینستاگرام با یک اکانت دیگر هک می‌شود و هکرها با دسترسی به پسورد پیج، اکانت شما را از دسترستان خارج می‌کنند. در ادامه به بررسی این موضوع می‌پردازیم که چرا باید کسی پیج شما را هک کند و چطور می‌توان متوجه این موضوع شد.

علت هک شدن اینستاگرام

دلایل بسیار زیادی وجود دارد که می‌تواند انگیزه افراد برای هک کردن پیج شما شود. اما به طور کلی سه علت اصلی در هک کردن پیج اینستاگرام وجود دارد. این سه علت عبارتند از:

1. بررسی و کنترل رفتار شما

برخی هکرها اقدام به هک کردن پیج اینستا می‌کنند تا فعالیت‌های صاحب پیج را زیرنظر داشته باشند و همچنین این فعالیت‌ها را مدیریت کنند. به طور مثال برخی زوج‌ها اطمینان کافی به شریک زندگی خود ندارند. از این رو پیج طرف مقابل را هک می‌کنند تا روند کاری او را چک کنند. همچنین بسیاری از والدین نگران رفتارهای فرزندان نوجوان خود هستند و برای کنترل آن­ها پیج اینستاگرام را هک می‌کنند. به همین علت بیشتر نوجوانان همواره در تلاشند که در جواب این سؤال که از کجا بفهمم اینستام هک شده، به پاسخ درستی برسند.

2. جاسوسی افراد

برخی سازمان‌ها برای هک شدن پیج اینستاگرام افراد هزینه می‌کنند و هکرهایی را برای جاسوسی شخص به کار می‌گیرند. جاسوس‌ها ابتدا پیج را هک  کرده و سپس اطلاعات لازم را به دست می‌آورند. پس از جمع‌آوری، این اطلاعات را به اشخاص تحویل می‌دهند یا آن را می‌فروشند یا حتی از این اطلاعات برای اخاذی از صاحب پیج استفاده می‌کنند.

3. وجود هکرهای کلاه سیاه

هکرهای کلاه سیاه شخص خاصی را شناسایی نمی‌کنند و در انتخاب اکانت معیار خاصی ندارند. این افراد ممکن است هر پیجی را هک کنند و در صورت امکان از صاحب پیج برای بازگرداندن آن پیج پول دریافت کنند.

اگر پیج اینستاگرام شما به هر علتی از جمله سه علت بالا هک شده باشد لازم است به این مسئله آگاه شوید و برای پس گرفتن اکانت خود اقدامات ضروری را انجام دهید. در ادامه به سؤال همیشگی از کجا بفهمم اینستام هک شده پاسخ خواهیم داد.

اقدامات لازم پس از هک شدن پیج اینستاگرام

در صورتی که به هک شدن پیج خود شک کردید به یاد داشته باشید که نباید زمان را از دست بدهید. هرچه دیرتر متوجه هک شدن پیج خود شوید بازگرداندن آن دشوارتر خواهد شد. چند نشانه مهم وجود دارد که اگر به آن‌ها توجه کنید به سؤال از کجا بفهمم اینستام هک شده خواهید رسید. این نشانه‌ها به شکل زیر است:

1. فعالیت‌های پیج

شما به عنوان صاحب پیج می‌دانید که آخرین اقداماتتان چه بوده است. چه استوری‌هایی گذاشته‌اید، چه عکس یا ویدئویی اشتراک گذاری کرده‌اید و کدام پیج‌ها را لایک و فالو کرده‌اید. در صورتی که شاهد تغییراتی در پیج‌های فالو شده، کامنت‌ها و لایک‌های خود مشاهده کردید باید به هک شدن اکانت خود شک کنید.

2. ارور تغییر پسورد

نشانه دوم بسیار واضح است و خیلی زود به شما این پیام را می‌رساند که هک شده‌اید. در این حالت اگر بخواهید وارد اینستاگرام شوید این اجازه را نخواهید داشت و اینستاگرام از شما می‌خواهد که پسورد خود را تغییر دهید. در این مواقع وقتی پسورد همیشگی خود را وارد می‌کنید نیز اعلام می‌کند که پسورد اشتباه است. این نشان می‌دهد که شخص دیگری وارد اکانت شما شده و پسوردتان را تغییر داده است.

بیرون کردن هکرها از پیج

حال که می‌دانید پیج هک شده لازم است برای بیرون کردن اکانت هکر اقداماتی انجام دهید. باید وارد بخش لاگین اکتیویتی شوید و دستگاه‌های دیگری که به پیج شما متصل شده را بیابید. همچنین شما می‌توانید به صورت دوره‌ای هر هفته یا هر روز در بخش لاگین اکتیویتی این موضوع را بررسی کنید و افراد بیگانه را از پیج خود بیرون کنید.

برای بیرون کردن هکرها در بخش لاگین اکتیویتی باید روی این اکانت‌ها ضربه بزنید و آن‌ها را Log Out کنید. همین اقدام ساده خیلی راحت هکرها را بیرون می‌اندازید.

نتیجه‌گیری

هک شدن پیج اینستاگرام بسیار متداول است و افراد باید تلاش کنند که هوشیارانه در پیج خود فعالیت کنند. در این مقاله پاسخی جامع به سؤال از کجا بفهمم اینستام هک شده داده شد. در صورتی که به هک شدن پیجتان مشکوک شده‌اید می‌توانید از طریق رو‌ش‌های گفته شده این موضوع را بررسی کنید و برای بازگردانی پیج خود هرچه سریع‌تر اقدام کنید.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس