10 نرم‌افزار برتر کامپیوتر که نباید از دست بدهید!

10 نرم‌افزار برتر کامپیوتر که نباید از دست بدهید!

میلیون‌ها نرم‌افزار رایگان و متن باز در اینترنت موجود است که بسیاری از آنها حتی عملکردی بهتر از هر نرم‌افزار تجاری دیگر دارند. در زیر فهرستی از مواردی که  در بین تمامی نرم‌افزارهای رایگان کامپیوتر بهترین هستند، لیست کرده‌ایم:

آنتی‌ویروس و نرم‌افزار امنیتی

اینترنت مملو از تهدیدات برای امنیت دیجیتال شماست و از آنجایی که افراد بیشتر زمان خود را آنلاین می‌گذرانند، متوجه شده‌اند که رایانه‌ی شخصی آن‌ها  شدیدا نیازمند یک آنتی‌ویروس قوی در برابر حملات بد‌افزارهاست.

نرم‌افزار بکاپ‌گیری

در عصر دیجیتال امروز، داده‌ها بسیار گران‌بها هستند. بنابراین برای ایمن نگه داشتن اطلاعات خود، به یک نرم افزار بکاپ‌گیری نیاز دارید تا در صورت بروز شرایط پیش بینی نشده، آن‌ها را بازیابی کنید.

مرورگر اینترنت

مرورگر وب دروازه ورود به اینترنت است. با استفاده از مرورگر، آنلاین خرید می کنید، از بانکداری اینترنتی استفاده می کنید و سایت‌هایی با محتوای متنوع را بازدید می‌کنید.

نرم‌افزار فشرده‌سازی

هنگام دانلود فایل‌های اینترنت، در نهایت با یک فایل فشرده Zip یا RAR یا هر نوع فایل فشرده دیگری مواجه می شوید. با استفاده از یک ابزار فشرده‌سازی فایل رایگان، کار و مدیریت با این فایل‌ها به آسانی امکان‌پذیر است.

  • نرم‌افزار فشرده‌سازی 7zip

سی‌دی رایتر

ممکن است رایت‌کردن  یک سی‌دی دیگر قدیمی به نظر برسد، اما این کار هنوز هم رایج است. کپی کردن موسیقی، تصاویر و فیلم‌ها در سی‌دی‌ها راهی عالی برای حمل این فایل‌های بزرگ است. همچنین این امکان را می‌دهد که داده‌های ضروری را در یک مکان فیزیکی که در برابر نفوذ اطلاعات و هک آسیب‌پذیر نیست، نگهداری کنید.

نرم‌افزار ایمیل

ایمیل راهی سریع برای ارسال پیام به کاربران در هر نقطه از جهان است. بوسیله ایمیل شما پیامی را به آدرس شخص دیگر ارسال می‌کنید، همچنین می‌توانید یک پیوست، به عنوان مثال، یک فایل یا عکس را همراه با پیام خود تنها بوسیله یک نرم‌افزار ایمیل به دیگران ارسال کنید.

نرم‌افزار FTP, SFTP, SSH

پروتکل انتقال فایل (FTP) راهی برای دانلود، آپلود و انتقال فایل‌ها از یک مکان به مکان دیگر در اینترنت و بین سیستم‌های کامپیوتری است. SFTP یا Secure File Transfer Protocol یک پروتکل امن انتقال فایل است که از رمزگذاری ایمن برای ارائه سطح بالایی از امنیت برای ارسال و دریافت فایل استفاده می کند و درنهایت SHH یا Secure Shell یک پروتکل ارتباطی شبکه ای است که دو کامپیوتر را قادر می سازد تا با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

ویرایشگر عکس و نرم‌افزار Paint

نرم افزار ویرایشگر عکس، ویرایش تصاویر و همچنین تبدیل آن‌ها به فرمت های گرافیکی مختلف را فراهم می کند. ویرایشگرهای تصویر معمولاً با تصاویر بیت‌مپ مانند GIF ،JPEG و BMP سروکار دارند.

  • نرم‌افزار ویرایشگر عکس GIMP
  • نرم‌افزار Paint.net

نرم‌افزار چندرسانه‌ای

نرم افزار‌های چند رسانه‌ای دسته‌ای از نرم افزارهایی است که برای مشاهده، ایجاد، ویرایش و مدیریت رسانه‌هایی مانند صدا، ویدئو، تصاویر و انیمیشن استفاده می شود.

  • نرم‌افزار ویرایش صدا Audacity
  • نرم‌افزار پخش ویدیو VLC و MPC-HC

نرم‌افزار آفیس

LibreOffice با تمام فرمت‌های اسناد مایکروسافت سازگار است و تقریباً همه ویژگی‌هایی را که در آخرین نسخه‌های Word ،PowerPoint و Excel پیدا خواهید کرد، دارد.

نرم‌افزار ویرایش متن و کد

مایکروسافت ویندوز دارای یک ویرایشگر متن ساده یا همان Notepad است. با این حال، فقط ویژگی‌های اصلی ویرایشگر متن را ارائه می دهد. برای ویرایش پیشرفته فایل متنی، از جمله ویرایش کد، برنامه رایگان ++Notepad بدون هیچ هزینه ای، ویژگی‌ها و عملکرد عالی را ارائه می دهد.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon