برترین زبان های برنامه نویسی در سال 2022 برای کاربردهای تجاری

برترین زبان های برنامه نویسی در سال 2022 برای کاربردهای تجاری

هر یک از این زبان های برنامه نویسی به طور خاص برای کاربرد خاصی طراحی شده اند. زبان برنامه نویسی ایده آل باید در میان زبان های دیگر سازگاری پیش نیاز داشته باشد. برترین زبان های برنامه نویسی برای سال 2022 باید چند منظوره باشند که بتوانند چندین برنامه را به طور همزمان پشتیبانی کنند. یعنی با یادگیری این زبان بتوان کار ها و پروژه مختلفی انجام داد. (چندکاربردی باشند)

با ما همراه باشید!

پایتون

پایتون یکی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی در بین مشاغل مدرن است. پایتون یک زبان برنامه نویسی رایگان و متن باز با ماژول های پشتیبانی گسترده با توسعه جامعه، ادغام آسان با خدمات وب و ساختارهای داده کاربر پسند است. پایتون برای برنامه های علمی و محاسباتی مانند FreeCAD و Abacus و سایر وب سایت های محبوب مانند YouTube، Quora و Pinterest استفاده می شود.

همان طور که در اول مقاله گفتیم زبان هایی را معرفی خواهیم کرد که چند کاربرد داشته باشند مثلا در اینجا با پایتون می توان نرم افزار دسکتاپ ، اپ موبایل ، حتی وب سایت و یا به هک و ویروس نویسی را انجام داد.

جاوا اسکریپت

جاوا اسکریپت یک زبان برنامه نویسی سطح بالا است که در هسته اکثر فناوری ها قرار دارد. این زبان پس از آغاز به کار در سال 1995 به عنوان یک زبان برنامه نویسی برای Netscape Navigator به سرعت به شهرت رسید. نسخه مدرن این زبان تا سال 2008 توسعه نیافته بود. همانطور که در طول سال ها تکامل یافت، جاوا اسکریپت به یک زبان کاملاً مستقل تبدیل شد.

در ضمن برخی از افراد فکر می کنن جاوا اسکریپت کوچیک شده جاوا هست که یه باور کاملا غلط است و اینطور نیست.

Go

Go در سال 2007 توسط گوگل برای API ها و برنامه های کاربردی وب توسعه یافت. این زبان اخیراً به دلیل سادگی و توانایی آن در مدیریت سیستم های چند هسته ای و شبکه ای و پایگاه های کد عظیم به یکی از سریع ترین زبان های برنامه نویسی در حال رشد تبدیل شده است. Go برای پاسخگویی به خواسته های برنامه نویسانی که روی پروژه های بزرگ کار می کنند ایجاد شد. به دلیل ساختار ساده و مدرن و آشنایی با نحو، در بین شرکت های بزرگ فناوری اطلاعات محبوبیت پیدا کرده است.

C++

C++ یک زبان چند پلتفرمی است که می تواند برای ایجاد برنامه های کاربردی با کارایی بالا استفاده شود. این زبان توسط Bjarne Stroustrup به عنوان پسوند زبان C توسعه یافته است. C++ سطح بالایی از کنترل بر منابع سیستم و حافظه را به برنامه نویسان می دهد. این زبان 3 بار عمده در سال های 2011، 2014 و 2017 به C++11، C++14 و C++17 به روز شد.

جاوا

جاوا یک زبان برنامه نویسی همه منظوره قدرتمند است. برای توسعه برنامه های دسکتاپ و موبایل، پردازش داده های بزرگ، سیستم های جاسازی شده و غیره استفاده می شود. به گفته اوراکل، شرکت مالک جاوا، جاوا بر روی 3 میلیارد دستگاه در سراسر جهان اجرا می شود که جاوا را به یکی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی تبدیل می کند.

اما جاوا قدیمی شده با این حال طرفداران و کاربرد های زیادی دارد.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon