محمدامین عطائی

زورگوریی رئیسان شرکت های برنامه نویسی

محمدامین عطائی برنامه نویس جاوااسکریپت

این محتوا بدون نظارت تیم سکان آکادمی تولید شده و صرفاً نظرات شخصی محمدامین عطائی می‌باشد.

سلام. ممنونم از این که وقت میزارید و اولین مقاله ی من رو در پلاس میخونین. میخوام شرکتی که خودم توش کار میکنم رو براتون مثال بزنم و ازتون بخوام به این مسائلی که مینویسم فکر کنین و نظرتون رو بهم بگین.

من یک دولوپر جاوااسکریپت در یک استارتاپ چندملیتی هستم. خوشبختانه برخلاف سایرشرکت ها این شرکت یا استارتاپ به کیفیت کار اهمیت بسیار زیادی میده و خیلی براش مهمه که پروژه در حد پروژه های بین المللی پیش بره.

اما متاسفانه این استارتاپ برخلاف این که درحد بین المللی از برنامه نویساش کار میخواد یک هزارم استارتاپ های بین المللی حقوق به کارمنداش پرداخت نمیکنه. در واقع ادعاشون اینه که ما شما رو با تکنولوژی های جدید و مدرن درگیر میکنیم و با مسائلی برخورد میکنین که تا حالا ندیدین و از این نظر سر ما اصطلاحا منت میزارن و توقع دارن که کارمندا هم دهنشونو ببندن و به کارشون با تمام قدرت ادامه بدن.

مورد دوم اینه که تایم زندگی ما براشون هیچ اهمیتی نداره . در واقع اگه نیم ساعت دیرتر بری یک جور عجیبی باهات برخورد میکنن که .. . ولی اخر تایم کلی کار سرت میریزن و میگن اینارو تو خونه انجام بده و فردا آماده کن بیار شرکت!! چطور اون جا من نسبت به تایم کاری شرکت باید متعهد باشم ولی اون شرکت هیچ تعهدی نسبت به هم نزدن تایم زندگی من نداره ! (این قضیه وقتی جالب تر میشه که من از ساعت 8 صبح تا 8 شب اونجا کار میکنم). یک چیزی که من در سایت گیت هاب برای استخدام دیدم این مورد بود

Put your health and family first

حتی اگه در حد شعارم باشه بسیار جالب و دوست داشتنی هست.

مورد سوم . در این استارتاپ چون استارتاپ هست در نتیجه نیروی کمتری داره و کارهای بیشتری روی دوش هرنفر هست . این موضوع وقتی خیلی مشکل میشه که کارفرما میگه چرا این کار رو اینقدر دیر تموم کردی ؟ در حالی که داری با تمام پتانسیل پیش میری .

در این لحظه یک لبخند کوچیک میزنی به رئیست ووقتی میره پی کارش با خودت میگی ... .

مورد چهارم . در استارتاپ ها خیلی این قضیه دیده میشه که به دلیل این که رئیس ها جوون و کم تجربه هستن و البته از باتجربه ترها مشورت نمیگیرن هیجانی تصمیم میگیرن و کارهایی میکنن که باعث میشه به شرکت خودشون ضربه بخوره. از جمله اخراج کارکنان باهشون و قوی.

حقیقتش من تا به حال با شرکت های برنامه نویسی داخلی کار نکردم ولی وقتی توی شرکت خارجی این طور مسائلی دیده میشه دیگه توی شرکت های داخلی چه اتفاقاتی میفته !! .

این ها همه باعث میشه من روحیمو هرروز بیشتر از دست بدم و حسم نسبت به کارم منفی تر بشه . ولی از اونجایی که ما برنامه نویس هستیم و عاشق کامپیوتر و آدما سعی میکنیم تاثیر این مسائل روی ما دائمی نباشه.

این ها چهار مورد از مسائلی بود که من باهاشون درگیر هستم. ممنون میشم نظرتون و تجربه ی خودتون رو از زورگویی ها و بدی های رئیسان شرکت ها بگین

https://github.com/about/careers

ایدهٔ خود را در سکان‌پلاس بنویسید!

لیست نظرات
کاربر میهمان
دیدگاه شما چیست؟
کاربر میهمان
کاربر میهمان
کاربر میهمانمن یک کاربر مهمان هستم
۱۳۹۷/۰۵/۲۱
این و هم در نظر بگیرید که الان شرایط برای همه بده - اینو به عنوان کسی که مسولیت یک تیم به دوششه میگم منابع مالی محدود و غیر پایدار هستن - داشتن رفتار مثل یک برده با نیرو درست نیست اما گاهی اون شرکت هم منابع کافی برای دادن حق واقعی پرسنلشو نداره ...
بهتاش فانی
بهتاش فانی
۱۳۹۷/۰۵/۲۱
یه زمانی بود که چون سیستم آزاد کاری در ایران وجود نداشت و یا حداقل بسیار ضعیف بود شرکت ها میتونستند هر کاری دلشون بخواد انجام بدند . الان به نظرم غیر منطقی هست که کسی بخواد با شرایط سخت کار کنه . هر چقدر هم نیاز مالی داشته باشه اگر شخص کار بلدی باشه به هیچ عنوان اخلاق حرفه ای این اجازه رو به شخص نمیده که به شرکت ها سواری بده . هر چقدر هم شرکت فوق العاده باشه باز هم شما کارمند هستید و باید مواظب اخلاق حرفه ای خودتون باشید .
به نظرم شما اگر در سیستم آزاد کاری کار کنید خیلی بیشتر به نفعتون باشه و خوبی این سیتسم ها این هست که از کارتون و حره ای که انتخاب کردید منتفر نمیشید
کاربر میهمان
کاربر میهمانمن یک کاربر مهمان هستم
۱۳۹۷/۰۵/۱۵
زورگویی و ظلم در استارتاپ ها، ربطی به داخلی یا خارجی بودن شرکت نداره. ولی همینقدر بهتون بگم که من سال ۹۵ با جون و دل برای یک شرکت با حداقل حقوق قانون کار، کار کردم و در اخر سال درحالیکه که فقط ۵۰ درصد حقوقم را تا اون موقع دریافت کرده بودم و پس از اتمام قرارداد یک ساله، به دلیل اینکه نخواستم تمدید کنم، مابقی قراردادمو ۱۰ ماه بعد پرداخت کردن، هنوز حدود ۱ تومن از پولم باقی مونده(چیزی بیش از حقوق یک ماه لون موقع)، سفته هام رو هنوز که هنوزه نداده.
البته خدارو شکر الان خوبه:)
mostafa
mostafa
۱۳۹۷/۰۵/۱۵
در جواب این جمله "در واقع ادعاشون اینه که ما شما رو با تکنولوژی های جدید و مدرن درگیر میکنیم و با مسائلی برخورد میکنین که تا حالا ندیدین و از این نظر سر ما اصطلاحا منت میزارن و توقع دارن که کارمندا هم دهنشونو ببندن و به کارشون با تمام قدرت ادامه بدن." این پاسخ رو میشه ارائه داد ، آشنایی با جدیدترین تکلنولوژی ها و چالش های عجیب و غریب و... ، هیچ کدومشون آخرماه کرایه خونه من ، فرم های مالیات و هزارن خرج و مخارج ریز و درشت من رو پرداخت نمیکنه بلکه حرف اول و آخر رو پول میزنه، چون همه واسه پول دارن کار میکنن نه یادگیری و .... ، به نظرم هرچی کمتر سواری به این جور استارت آپ ها داده بشه اون ها هم جرآت نمکنن از سایرین بیگاری بکشن